kiri.karule@gmail.com | +372 5330 2922

Pikad plaanid

Et mu eesmärk (tõusta maailma iga riigi kõrgeimasse punkti) ei ole viimastel aastatel muutunud, siis vist tuleb visandada mingi plaan. See hakkab arvatavasti pidevalt muutuma, sest mõni tipp ei õnnestu ja siis mõni õnnestub kindlasti palju varem, kui ma arvasin. Ning mõne tipu lükkan edasi, sest teine tuleb vahele.

2020

Mai esimeses pooles OLI meil kavas reis “SAAB K.Ü.L.M.” Pikalt välja kirjutatuna “Saab ka ümber Läänemere”. Plaan siis sõita ainult SAABidega puhas tiir Läänemerele peale, ehk siis kaks korda ka läbi Venemaa. Kata, Raina, Ave, Terje, Krissu, Kalle, Erki, Tanel, Ott tulevad ka. Võibolla Mikk kah.

Augusti viimastel päevadel stardime erinevate põlvkondade Land Rover “Discoveritega” Dagestani suunas, et sealtpoolt ronida Aserbaidžaani kõrgeimale tipule (4400 m). Kui aega jääb, põikame läbi ka Kasashtanist ja Usbekistanist. Leho tuleb kindlasti ka.

2021

Tõenäoliselt veebruaris või märtsis tuleb minna uuesti Boliiviasse. 6500 m.

KAUGEM TULEVIK

Millalgi tahaks vahepeal teha mõne tipu, mis ei ole riigi kõrgeim. Meeles mõlgub Kamtšatka ja sealsed vulkaanid eesotsas Kljutševskaja Sopkaga (4750 m). Kes kaasa tuleb? Meelis Nurk vist tuleb.

Millalgi lähme veidi pikemaks koos Tõnis Millinguga Aafrikasse (ta väntab enne jalgrattaga maakerale tiiru peale). Ehitame minu kogenud Discoveryst ekspeditsioonikõlbulik auto ning sõidame mööda Aafrika läänerannikut kuni Nigeeria piirini ja siis sisemaa poolt tagasi ning ideaalis tõuseme 15 riigi kõrgeimatele tippudele vahemikus 53 kuni 4167 meetrit. Aega kulub arvatavasti ligi kaks kuud. Riikideks on siis Maroko, Lääne-Sahara, Mauritaania, Senegal, Gambia, Guinea-Bissau, Guinea, Sierra Leone, Libeeria, Elevandiluurannik, Ghana, Togo, Benin, Burkina Faso ja Mali. Tõnu Pihelgas näitas ka kirgastumise märke tuleku suhtes.