kiri.karule@gmail.com | +372 5330 2922

Pikad plaanid

Et mu eesmärk (tõusta maailma iga riigi kõrgeimasse punkti) ei ole viimastel aastatel muutunud, siis vist tuleb visandada mingi plaan. See hakkab arvatavasti pidevalt muutuma, sest mõni tipp ei õnnestu ja siis mõni õnnestub kindlasti palju varem, kui ma arvasin. Ning mõne tipu lükkan edasi, sest teine tuleb vahele.

2018

Aprillis-mais võib mind leida tõenäoliselt Uruguaist. Või siis Paraguaist. Samas võin olaa ka Boliivias. Aare, Enno ja Jan on ka nagu valmis tulema.

Septembri lõpus on plaanis reis, mille pealkirjaks on “Saab ka ümber Läänemere”. Ehk siis sõidame ausa tiiru ümber kodumere, kasutades ainult SAABe. Ausa selles mõttes, et 2 korda ka läbi Venemaa. Muidu pole ju aus.

2019

Sellel aastal tahaks vahepeal teha mõne tipu, mis ei ole riigi kõrgeim. Meeles mõlgub Kamtšatka ja sealsed vulkaanid eesotsas Kljutševskaja Sopkaga (4750 m). Kes kaasa tuleb? Meelis Nurk vist tuleb.

KAUGEM TULEVIK

Millalgi lähme veidi pikemaks koos Tõnis Millinguga Aafrikasse. Ehitame minu kogenud Discoveryst ekspeditsioonikõlbulik auto ning sõidame mööda Aafrika läänerannikut kuni Nigeeria piirini ja siis sisemaa poolt tagasi ning ideaalis tõuseme 15 riigi kõrgeimatele tippudele vahemikus 53 kuni 4167 meetrit. Aega kulub arvatavasti ligi kaks kuud. Riikideks on siis Maroko, Lääne-Sahara, Mauritaania, Senegal, Gambia, Guinea-Bissau, Guinea, Sierra Leone, Libeeria, Elevandiluurannik, Ghana, Togo, Benin, Burkina Faso ja Mali. Tõnu Pihelgas näitas ka kirgastumise märke tuleku suhtes.