kiri.karule@gmail.com | +372 5330 2922

Maroko 2011

Matkapunt – Airi Altnurme, Heve Staal, Sanna-Maria Rink, Terje Rink, Jaak Õunpuu, Ragnar Joosep, Fred Viidul ja Andres Karu

Millalgi 2010 sügisel otsustasid neli meest (Jaak, Ragnar, Fred ja Karu), et lähevad Maroko kõrgeimat tippu tegema. Ning millalgi 2011 aasta kevadel otsustasid neli naist (Sanna-Maria, Heve, Airi ja Terje), et nad tulevad ka. Naised ei olnud varem eriti mägedes käinud. Mehed olid. Vahel ka erinevates matkapuntides kokku sattudes. Näiteks Jaak, Fred ja Karu käisid koos Argentiinas. Ja Ragnar ja Karu Islandil. Ning Fred ja Jaak Nepaalis. Lisaks veel on Fred ja Karu käinud koos Poolas, Slovakkias, Rumeenias, Lätis, Kaukaasias ja Pamiiris. Ja ikka ja alati just mägedes.

Maroko kõrgeim tipp on Jebel Toubkal ja oma 4167 meetriga on see Atlase mäestiku ja kogu Põhja-Aafrika kõrgeim tipp. Ideaalis tehtav kahe päevaga, kuid meie plaanisime kolmega, sest tuleme ju ikkagi merepinnalt ja kõigil ei ole ka kõrguskogemust.

Lisaks tahtsime käia Sahara kõrbes ja Atlandi Ookeanis. Ning mingil filmimaailmast tuleneval põhjusel ka Casablancas.

Lennuskeem kujunes selliseks: Tallinn-Brüssel-Marrakech ja tagasi Casablanca-Brüssel-Tallinn.

Vot nii.

2. mai, esmaspäev
Jaak

Kes kuidas esmaspäeva hommikupooliku siis sisustas – Fred ja Jaak võtsid näiteks veel töökäimisest viimast, Karu käis poes ja soetas matka jaoks vajalikke toiduaineid – igati tänuvääriv tegevus, sest see hoidis meil kohapeal tublisti aega kokku ja vältis araabiakeelsete siltide tõlgendamisest tuleneda võivaid eksimusi. Ragnaril kulus vist suurem osa ajast Tartumaalt Tallinnasse jõudmisele ja matkavarustuse täiendamisele. Naiste kohta ei oska kahjuks midagi öelda. Igatahes jõudsid nad lennujaama pärast mehi.

Meeldiva üllatusena suutis lennujaama töötaja meie pagasi otse Marrakechi saata. Olime end moraalselt valmis pannud kottide välja võtmiseks Brüsselis ja uueks check-in’iks. Aga tore, et nii läks.

Estonian Air’i lend väljus enam-vähem planeeritud ajal ehk ca 17:15. Lennukis haarati ajalehtedest veel viimast infot Eestist ja mujalt maailmast, kuid hommikust pommuudist Osama bin Ladeni tapmise kohta öösel trükitud lehtedes loomulikult ei olnud. Selle ja neljapäeval Marrakechis turiste tapnud pommiplahvatuse mõjust meie reisile sai vaid spekuleerida ja nalja visata.

Brüsseli lennujaamas saime teada, et meie lend on üle 2 tunni edasi lükatud. See tähendas, et üle 3 tunni on vaja kuidagi ära täita. Mida teha? Nagu ikka sellistel puhkudel tuleb minna poodi suveniire ostma. Selleks valis Fred Baccardi rummi, mis tundus kõigile väga mõistliku valikuna.

Statistikasõpradele teadmiseks, et Brüsseli lennujaamas maksis liiter rummi 15 eurot, kuid sama koguse Coca-Cola saamiseks oli vaja 7 eurot ehk suhe oli ilmselgelt rummi kasuks. Seetõttu jäi ühest liitrist rummist mitme Royal Air Moroc poolt pealesunnitud tunni sisustamiseks ikka väheseks ja tuli ka teine liiter juurde muretseda. Kõrvaltvaatajale võis muidugi meie kambast jääda mulje kui veidrikest, kes kangesti Coca-Colat armastavad ja seda juues järjest häälekamaks muutuvad. Lennule minnes jäi kohviku lauale umbes 12-15 tühja pudelit. Ei saanudki täpselt aru, kas see oli rummi või Coca-Cola mõju, aga oli igatahes üsna lõbus tutvumisõhtu ja aeg lendas üllatavalt kiiresti.

Eks see rumm ja koola tegid oma töö ning mõned mehed hakkas liikuval põrandal ja selle käetoel topside ning kottide eemale saatmise mänguga tegelema. Reeglitest vist kõik päris hästi aru ei saanud, aga mängijatel endil oli lõbus.

Lennuk oli pooltühi ja nii sai üle kolme pingi pikali visata ja magusat rummiuimas und lasta. Seepärast jäigi fikseerimata kaua lend kestis, aga piletitel oleva info järgi pidi see üle 3,5 tunni olema. Lennust veel niipalju, et öösel aeti meid üles ja pakuti sooja toitu ning magustoiduks koguni creme bruleed. Karu viimasest loobus ja soovis korraks ärgates vaid „chicken’it“, kuid jäi kohe uuesti magama ja jättis kana söömata.

Lennuk maandus sujuvalt ja kuna olime selle öö viimane maandunud lend läks edasi kiiresti – kõik kotid sõitsid lindilt meile rõõmsalt vastu ja ka passikontrolli läbimine möödus sekeldusteta. Vaid ette täidetud Maroko külastuskaardil paluti ööbimiskohta täpsustada. Kirja sai pandud siis internetis välja valitud „Hotel Central Palace“ – kena nimi ju ja ega hotellil endal ka väga viga polnud. Jõudsime sinna kohaliku aja järgi kella 4 ajal läbi inimtühja öise linna, kus abivalmis hiline jalutaja (või oli see siiski mingi ametnik) meid kenasti hotellini juhatas. Enne toimus lennujaamas ebavõrdsete poolte vaheline takso hinna üle kauplemine. Kuna rohkem pakkumisi ei olnud, siis pidime leppima 20 euroga takso kohta 5-6 kilomeetri peale.

Hotell asus peaväljakust umbes saja meetri kaugusel ja katuseterrassilt oli hommikul selgelt näha ka plahvatanud kohviku varemed. Kõvemad mehed said endale üle 300 dirhami eest peene suite. Teised leppisid vabatahtlikult 255 raha maksvate spartalikemate tubadega ja kasutasid peagi oma voodeid magamiseks. Suite omanikud aga ei raatsinud oma uhkesse voodisse kohe pikali visata vaid läksid hoopis koos juhuslikult matkakotti sattunud Jägermeister’iga katusele. Mis seal toimus ja kuidas see lõppes, sellest kirjutab siis juba Karu.

3. mai, teisipäev
Karu

Eilsest lennukisõidust ei tea ma muud, kui et läksin lennukisse ja sain enda valdusesse terve rea. Järgmine hetk oli see, kui ärkasin maandumise ajal ning mu kõrval oli jahtunud söök. Kana.

Tänase päeva esimesed tunnid möödusid jah katuseterassil koos Airi, Jägermeisteri ja Frediga. Sest hotellis magamine on nõrkadele.

Varahommikul vahetati linnas raha ja selgus tõsiasi, et meie vindiga priimustega ei ole siin maal mitte midagi teha, sest neile anatoomiliselt sobivaid gaasiballoone lihtsalt ei müüda. Lahendus sai lihtne – ostsime kaks kohalikku priimust koos gaasidega. Sama probleem oli mul eelmisel aastal Egiptuses, seega ole Põhja-Aafrikasse minnes ettenägelik, mu noor lugeja.

Ja loomulikult pildistati ja uudistati keskväljaku ääres viis päeva tagasi plahvatuse poolt puruks rebitud restorani „Argana“. Teine korrus oli katki ja piirdeaed pärgi täis.

Hommikusöögi eredaim hetk oli selle eest tasumine. Sest teenindaja ei osanud inglise keelt ja meie prantsuse oma. Ja kuna Fred on tugev ja eriti öösel ei maganud, siis ta ütles moslemile eesti keeles otse välja, et mida ta asjast ning tema maailmapildist arvab. Ja siis maksime korralikult arve ning naeratasime ja tänasime.

Naised leidsid endale giidi ning käisid linna kõikides kohtades. Mina sain kahe taksojuhiga kokkuleppele, et me stardime nende taksodega homme hommikul kell 9:00 linna suunas nimega Imlil. Sest sealt algavad rajad Toubkali otsa.

Päeva keskmise osa sisustasid naised päevitamisega katuseterassil ja hennade tegemisega kehade pääle ning Fred, Jaak ja Karu käisid supermarketis veini, õlut ja mägede jaoks süüa ostmas. Sellest hetkest alates oli Fredi kotis igaks juhuks ka pool liitrit õli. Siis saime kõik taas katusel kokku ja jõime veini ning õlut. Tervislikumad inimesed võtsid keskväljakul värskelt pressitud apelsinimahla, mis maksis neli dirhamit, ehk umbes 38 eurosenti klaas. Katusele tuli ka kaks jumala normaalse kehaga inglast, kes rääkisid oma tegemistest Marokos ja meie siis endi omadest. Ja muidugi mõnitasime vastastikku üksteise valitsusi, hümne, jalgpallureid, traditsioone ja religiooni. Nagu ikka.

Käidi veel erinevates kooslustes linna peal ja magamas, kuid õhtustasime taas kokku saades hotelli kõrval ning menüüsse kuulusid erinevad kebabid. Maitsev. Ning siis läksime jälle katusele veini ja õllega päikeseloojangut vaatama.

Üksiku planeedi raamat ütles, et meie hotelli kõige halvemad asjad on kehv köök ja sisehoov, kus kõik räägitu kajab ja akna kaudu sinu tuppa poeb. Köök oli tõesti halb, kuid sisehoovis küll mingit jama ei olnud, sest pidevalt tuli kuskilt aknast „tššššššš“ ning iga kümne minuti tagant käis keegi loengut pidamas. See muide segas isegi rohkem, kui ühtlane jutumulin.

Öö veetsin Frediga ilusas toas (mida nimetati kellegi tundmatu krooniku poolt suite), kus oli ˇüks voodi, üks tekk ja hästi palav.

4. mai, kolmapäev
Fred

Erinevalt eelmisest õhtust on plaanis homme alustada tõsise mägironimise tööga ja seekord hommikust päikesetõusu katuseterrassile ootama ei jäädud.

Hommikune ärkamine oli veidike ehmatav – akna ees trellid ja ise magad Karu kõrval, kes vähkreb ja mõmiseb – nagu loomaaias ikka! Hea, et keegi võileivaga trellide vahele vehklema ei tulnud nagu Eestimaal kombeks. Hommikuse hotellist väljalogimisega saadakse hakkama üllatavalt õigeaegselt. Miski Eesti – Maroko heanaaberlikkuse žestina tahetakse meilt kasseerida kahe öö asemel vaid ühe öö tasu – sest saabusime sisuliselt hommikul. Kuna Karul on raha kole palju, nii et tal see pangakontole enam äragi ei mahu, siis tema ennast sellest trikist häirida ei lase ja nõuab kindlameelselt võimalust tasuda mõlema öö eest. See võimalus ka antakse. Minul muidugi tekivad sellega seoses vastakad tunded, mille detailidesse siinkohal süüvima ei hakka. Miski kavala trikiga saab veel hakkama Terje, sest talle joostakse järele väites, et ta pole üldse maksnud – õnneks on tal olemas maksmist tõendav tšekk eilse kuupäevaga ja ametnik taltub.

Marokos on kahte tüüpi taksisid – petit taxi ja grand taxi. Esimesed tohivad sõita ainult linnades. Kuna meie peame sõitma Imlilisse, mis asub 70km ida suunas Atlase mäestiku peaaheliku jalamil, siis oli Karu meile 600 kohaliku raha eest kaks grand taxit sebinud, kuhu meid lubati kaheksakesi koos suurte matkakottidega ilma igasuguste probleemideta ära mahutada. Grand taxid kujutavad endast vanu beežikaid Mersulokse ja meid koos kottidega nähes on taksojuhtide nägudelt märgata, et probleemid ikkagi kipuvad tulema. Ühel taksol ei ole katuseraame ja kuna kotte on palju ja suuri, siis ei kipu kõik ära mahtuma. Katuseraamidega taksojuht püüab võimalikult kiiresti minema sõita, et temale koormat juurde ei pandaks, mis mägedesse sõidul tähendab teatavasti suuremat küttekulu. Meie projektijuht püüab olukorda lahendada lubades tõrksale taksojuhile midagi valjuhäälselt ja suudeldes teda iga natukese aja tagant kiilale pealaele (ise küll Markos projektijuhtimisega tegeleda ei tahaks). Lõpuks mahutatakse kotid ikkagi tõrksa taksojuhi pagasnikusse, meilt palub projektijuht talle lepituseks 20 dirhamist visata.  Karu kirjutab taksosõidu hinna mitu korda paberi peale, mille ka projektijuht üle kirjutab, et kõik oleks üheti mõistetav ja sõit võib alata. Õieti algab see ühel taksodest kus peal Karu, Jaak, Terje ja Sanna. Teine taksojuht, kelle meeskonda kuuluvad Ragnar, Heve, Airi ja Fred, õngitseb tooli alt kruvikeeraja, avab kapoti ja palub projektijuhti appi taksot käivitama. Veidi suskimist ja olemegi teel. Ühel hetkel enne linnast väljumist ütleb taksojuht ühtäkki näm-näm ja keerab otsa ümber – me naljatame, et küllap läheb sööma. Taksojuht ei naljatanud! Õnneks võtab ta paar kohalikku peenikest leiba kaasa ja ei hakka puhvetis aega raiskama, kuid meie plaan sõita taksodega üksteise järgi laguneb koost. Teed ääristavad punane savine maastik, punased savikarva majad ja rohekaskollane kaktusehekk. Ilmselt peavad Marrakeshi kodanikud valitsuselt miski eriloa saama, kui soovivad maju näiteks siniseks värvida. Taksojuht pakub sooja näm-näm leiba ka meile ja meie maitseme. Mõne aja pärast avame ühe külma kull-kull õlle ja pakume seda ka viisakusest taksojuhile, ise mõista andes, et oli ju hea nali! Ilmselt ta meiega sama arvamust ei jaga ja sotsialiseerumise osa jääb soiku.

Enne kahteteist, kui oleme sõitnud veidi üle pooleteise tunni (Google Maps ütleb reisi ajaks 1h ja 4min), jõuame Imlilisse. Tõstame kotid küla keskel oleva parkla serva ja asume tutvuma kohalike oludega. Tundub, et teist taksot pole veel saabunud. Üsna peatselt jalutab meie juurde miski ametimärgiga rahulik vana, kes teatab, et ta on Brahim ja töötab siinses turismikeskuses. Mees tundub olevat asjalik, müüb meile turistide infopunktist 100 dirhami eest regiooni kaardi, teatab, et jah on küll kasse vaja, sest eelmisel nädalal oli üleval kõvasti lund tulnud ja juhatab meid lähedalasuvasse matkavarustuse poodi, kust kasse laenata saab. Lisaks on tal veel Imlilis hostel, kus me just ilusasti ära mahuksime (50 dirhamit per öö per nägu) ja poeg, kes tegeleb just selliste kõrbereiside organiseerimisega, nagu meil plaanis peale mägede külastamist ette võtta. Iga natukese aja tagant kehitab õlgu ja ütleb võimalikult ükskõikselt: „kui teid see muidugi huvitama peaks“ –  päris hea müüginõks Marokos, kus kõik on ülevoolavalt pealtükkivad. Kui keegi tahab Imlilis juhendamist, siis Brahim Toudaoui, Quide de Montagne (mägede giid), GSM: +212(0)662154189, e-mail: toudaoui@hotmail.com, www.trekkinginmorocco.com. Tema poja nimi, nagu kõikidel poegadel Marokos, on Mohamed.

Peale sisukat infovahetust Brahimiga jõuab kohale ka teine takso ja läheb suuremaks seljakottide pakkimiseks. Kasside laenamine seljakottide pakkimine ja veelkord ümber pakkimine võtab uskumatult palju aega. Tekib hulk kola, mida mägedes vaja ei ole ja mis õnnestub alpivarustuse poekesesse maha jätta. Kottide pakkimist vaatab huviga pealt kõrvalasuva baari asjapulk, kes viinapudelit nähes silmnähtavalt elavneb. Ilmselt vaatab Allah parasjagu mujale ja mehike läheneb meile topsiga, tehes selgeks, et kui ümbervillitav viin ära mahtuda ei taha, siis võib osa sellesse topsi panna. Kasutamegi ulatatud abikätt ja poetame topsi ühe lõuatäie. Mõne aja pärast, kottide pakkimise järgmisel ringil on mees jälle topsiga platsis ja silmis helgib rõõmus läige – no ikka aitame!

Kotid lõpuks pakitud suundutakse lähedalolevasse pizzeriasse lõunatama. Pizzad on üllatavalt söödavad ja lubame omanikele veel tagasi tulla, kui Allah lubab. Veidi enne kolme asume Brahimi juhatusel Imlilist mägede poole astuma, sest ta lubas meile näidata oma poja kontorit, kus saab teha kõrbereiside deali. Kontor on täiesti olemas ja Karu kui kõige julgem meie seast asub läbirääkimistele. Helistatakse, joonistatakse ja kirjutatakse, lõpuks saab kokku pakett mis maksab 12 600 Dirhamit kaheksale ja sisaldab endas kolme päeva ja kahte ööbimist, üks teepeal hotellis ja teine kõrbes telkides. Juurde kuuluvad ka õhtu- ja hommikusöögid, mikrobuss, kaamelid ja giid miskis linnakeses kus tutvustatakse meid Maroko kohaliku eluga – korralik Saksa turisti pakett. Nõustume pakutuga ja maksame ette käsiraha 600 dirhamit (õigemini Karu maksab, sest tal on kole palju raha).

Edasi läheme mööda kruusateed külast välja ja ikka mööda seda sama teed mäkke. Siis tuleme veidike tagasi, sest kaardi järgi peaksime enne järgmisse külla jõudmist matkarajale minema ja tee kipub kangesti järgmise külani jõudma. Matkarada ei ole just eriti lai ja Karu avaldab kahtlust selle rajakese õigsuses. Kuna pilved on üles tulnud, siis ei näe enam midagi ja otsustatakse, et see rada on just see õige! Liigutakse u. 1,5 tundi vaiksel kõnnakul edasi ja jõutakse kella 19 ajal miskisse kohta, kuhu saaks telke püstitada ja vett võtta. GPS näitab kõrguseks 2064m. Kuna hakkab hämarduma ja edasi ei tohiks tükil ajal laagrikohti olla, siis otsustatakse telkima asuda. Kõrvalasuvale ojakesele on rajatud mingid massiivsed tõkked laviini või mudavoolu vastu ja Karu pakub välja seal peal ööbimise. Õnneks leiame väikese laagriplatsi näol siiski veidi inimlikumad tingimused kui karude tavaline pesitsuspaik laviinitõkkel. Algatuseks tuleb veidi maapinda kraapida, et mitte kohe telgist välja veereda. Osad meist on esimesest poolest matkapäevast üsna väsinud, mis tekitab homse tugeva tõusupäeva osas veidike küsimusi.

Telgid pannakse püsti, potid tulele ja riided öisesse niiskusesse kuivama. Süüakse, kes makarone konserviga, kes mingit imelikku putru naljakate lisanditega. Tehakse ka teed, mis kesvamärjukese abiga pruulitakse grokiks. Ühtäkki on Jaak enda valdusesse saanud kaasasoleva lauliku ja hakkab nõudma erinevate lugude esitamist kitarril, mis meil samuti kaasas on. Keskeltläbi jõuab ta soovida umbes 5 lugu minutis. No ei jõua nii kiiresti laulda isegi  Erich Krieger – üritame siiski. Enne kahteteist siiski soovikontsert vaibub ja rahvas hakkab telkidesse pudenema. Viimase asjana esimesest matkapäevast mäletan läbi veevulina kostuvat Karu nuuksumist: „Koju tahaks!“

5. mai, neljapäev
Jaak

Umbes kella seitsme ajal oli äratus. Selgus, et Ragnar oli väljas maganud, sest telk asetses siiski liiga kaldu. Jaak arvas hommikuni, et on telgis üksi, kuid tegelikult oli ikka Karu ka telki pugenud, lihtsalt tema pea oli telgi teises otsas. Tegemist oli nn tunneltelgiga, millesse poetakse jalad ees ja magatakse pea ukse juures.

Keetsime putru ja teed. Sõime, jõime, panime laagri kokku ja veidi pärast 8-t hakkasime ülespoole rühkima. Päike paistis, jalg oli kerge ja meel rõõmus ning mõtlesime, et kummalt poolt mäge rada edasi kulgeb. Fred vaatas aga järjest sagedamini kompassi ja kaarti ning muutus üha mõtlikumaks. Siis sõnas, et ta ei ole kindel, et me õiges suunas liigume. Nägime, et altpoolt tuleb üks matkasell. Ootasime ta ära ja saime Fredi kahtlustele kinnitust – olime eile õhtul vale raja valinud ning nüüd tuleb tagasi pöörduda. Selleks ajaks olime laagrist matkanud umbes pool tundi. Hakkasime tuldud teed pidi allapoole laskuma.

Kusagil tunni pärast jõudsime rajale, mille me olime õhtul valeks ära põlanud. Ühes teele jäävast külakesest ostis Karu konservide kõrvale lõunasöögiks kaks kohalikku leiba ehk eesti mõistes suurt ümarat saiapätsi ning jagas poepidajatele lubadusi mäest alla tulles nende pood tühjaks osta.

Pärast külade läbimist kulges tee paar kilomeetrit mööda kiviklibust jõesängi, kus lume sulades voolab arvatavasti kogu ulatuses lai ja kiire jõgi. Nüüd oli sellest alles jäänud väike jõeke, mida sai vette asetatud liivakottidel astudes kuiva jalaga hõlpsasti ületada. Siis algas juba veidi tõsisem tõus ja sik-sakitamine mööda mäenõlva. Tempo läks alla.

Tore oli see, et matkarajal asus mitmeid teeninduspunkte, kus sai lasta endale värsket apelsinimahla pressida. Kui Marrakechis oli mahl juba valmis tehtud ja seda valati kannust, siis mägedes lõikas mees järjest apelsine pooleks ja pressis nendes käsipressiga mahla otse klaasi. Selle täitmiseks kulus tal umbes 4-5 apelsini. Mahl oli mõnusalt magus ja kosutav. Allpoolt maksis klaas 10 ja ülalpool 15 dirhamit. Kui oli valida kas kustutada janu värske mahla või veega, siis valisime ikkagi mahla ja vett sai nagu rohkem treeninguks kaasas tassitud.

Lõunasöögi ajaks, kui pool päeva oli seljataga, sai selgeks, et sellise tempoga liikudes me õhtuks Toubkali baaslaagrisse ei jõua. Naised jõudsid arusaamisele, et nemad tempot juurde panna ei suuda ja seega pidime grupi kaheks lööma. Mehed jätkasid tipu poole liikumist ning naised otsustasid samasse telkima jääda ja niisama mägedes ringi jalutada. Lubasid siis meile oma edasise saatuse kohta külasse kirjakese jätta.

Edasi läksime neljakesi – Fred läks Ragnariga veidi kiiremini ees, siis tuli omas tempos Jaak ja veidi veel tagapool Karu. Puhkepauside ajal saime kokku. Tempo oli selline, et kolmveerand tundi kõndimist ja siis 10-15 minutit puhkust. Nii umbes 4 tsüklit ning hakkaski vaikselt lumi vastu tulema ja eemal lume sees baaslaagri majakesed paistma. Paistis, et kasse ei saanud ilmaasjata renditud ja kaasa veetud.

Kella 17-ks olime kõik laagripaigas kohal. Et telkimiseks lumevaba kohta ei olnud, siis kasutasime seda luksust, et võtsime voodikohad alpinistide hotellis. Meie tuba oli umbes 12 nariga ühikas, kuhu aga keegi lisaks meile ööbima ei tulnud. Poolakad olid oma toas, itaallased omas jne. Lisaks oli hotellis ka privaatsemaid tubasid aga me ei tundnud selle järele erilist vajadust. Lumes telkimise asemel oli ühikas piisavalt hea küll.

Kuna 3200 meetri kõrgusel on üsna jahe, siis oli väga mõnus, et  hotelli saalis põles kaminas tuli. Selle paistel sai end soojendada ja riideid kuivatada. Õhtusöögi toimkonnas olid Fred ja Ragnar, kes hõivasid hotelli köögi ja keetsid kokku maitsva riisiroa. Pott söödi tilgatumaks. Pärast sööki üritas hotelli kokk Karu tulerauda ära osta. Ta soovist seda väga odavalt saada, kuid Karu ei olnud nõus, mis sest, et tal raha kogu aeg üle oli.

Õhtu edenedes võttis Fred jälle kitarri välja ning kamina ees toimus väike kontsert. Ka kohalikud hotelli töötajad lõid kaasa, näppisid kitarri ning laulsid omasid laule. Kuna lauluõliga oli kitsas ja enamus rahvast kas laagrisse tõusmisest või päeval tipus käimisest väsinud, siis pidu väga kaua ei kestnud. Otsiti hommikuseks tippu minekuks riided ja muu kraam kokku ning mindi ära magama.

Airi

Naismatkajatest tutvustuseks niipalju, et meist ainult Heve on varem mägesid ramminud, teiste jaoks oli seljakottidega ülesmäge trampimine või roomamine, kuidas kellelegi, esmakordne kogemus. Ja kui piisav kodutöö tegemata, siis ei pruugi see tegevus esimese korraga välja tulla. Ehk siis päev rajal väsitas mõne meist eriti ära (ei tahaks nimesid nimetada).

Niisiis olles kena vaikse rivina kaheksakesi juba õigel rajal kõndimas, ei olnud meil naismatkajatel võhma naljalt pilte teha ega lonksu matkapudelist napsata.

Kuni vahvate mägede poegade Omari, Mustafa, Mohhamedi jne pood-baarini mägikitsede vahel sai siiski jõutud. Siinkohal ulatati meile meeste poolt üle ka väike ümberpruulitud viinapudel (sai järgmisel päeval Imlilis peaaegu puutumatuna tagasi antud). Saatsime meesmatkajad pidulikult üles ja jäime kohalike rõõmuks teejooki nautima.

Alla tagasi ei kippunud meist muidugi keegi. Asukoha kõrguse osas paluks meeste abi! Väga pikka peatust ei saanud me Omari poe juures teha, sest sisse ei viitsinud minna, aga kutse vastuvaidlemist ei talunud. Kivide massiline kokkuost ei olnud sel ajahetkel veel alanud.

Ronisime siis niisama jõe kallastel mööda kive ja vahtisime ringi. Telkimiseks leidsime idüllilise tuulevaikse kohakese väikesel platool jõest kõrgemal. Telk püsti ja nautima. Sanna-Maria viskas kiirelt telgi ette pähvkade väel pikali, ülejäänud pikutasid viisakalt pigem telgi sisemuses. See oli ehk hea, sest siis ei saanud mööduvad šerpad ja muulad aru, et kõik puha naised ennast looduses sisse seadnud on.

Huvi oli igatahes püsiv. Ka mägikitsedel, keda Heve ja Terje käisid fotokaga taga ajamas. Õnneks said kitsed põgenema. Hiljem lõbustasime ennast priimusega, millega seoses meenub kiirpuder ja pada ja muidugi pidev tee keetmine! Selleks turnisime kordamööda kaldast alla vett hankima.

Õhtu süvenedes öösse keerasime ennast mõnusalt telgis hunnikusse aga võta näpust, ei mingit rahu idüllist rääkimata. Kõik algas vilest. Kuulsime seda Hevega selgelt ja hüppasime istukile. Terje millegipärast ka, kuigi ta hiljem väitis, et polnud midagi kuulnud ja hüppas niisama inertsist püsti.

Nii, täielik pimedus ümber telgi. Ma siiski ei pidanud vastu ja uurisin ümbrust. Midagi ei olnud näha. Appi, kas tõesti oli see märguanne rünnakuks? Ehk käib see kohalikel nii? Kuna midagi kohutavat siiski ei järgnenud, viskasime uuesti pikali.

Ja siis algas torm. Magas ainult Sanna-Maria, kellel olid klapid peas ja ei teadnud meie sahmimistest  midagi. Telgi kate vehkis tuules, meie seljakotid koos telgi laega olid meil peas kinni. Kordamööda käisime kive sättimas, et elamine pisutki paigal püsiks. Samas on puhkamine nõrkadele, valgenedes õnnestus meil lõpuks telk kokku pakkida, minema lendas ainult termotekk, seega kaod ei olnud suured.

6. mai, reede
Karu

Eilse õhtu kohalikke muusikuid nägin unes ka. Seda, kuidas nad lihtsalt järjest üle kitarri kõikide keelte tõmbavad ja aru ei saa, et mängimisel teist kätt samuti vaja läheb.

Tõus tippu algas kell seitse ja asjatundjad soovitavad arvestada kolme-nelja tunniga. Allatulekuks pakutakse kaks tundi. Kaasa võtsin veidi energiarikast toitu, apteegi, pealambi, noa, 1,5 liitrit vett ja kuiva sooja pesu. Fred võttis kitarri ka. Nagu ikka. Suured kotid panime naride alla peitu.

Tundsin juba eile ära, et kuna parem käsi on kipsis (mis tingis muuhulgas ka selle, et ühe kinda pidin katki lõikama ning ümber käe teipima) ja sellega seoses teleskoopkeppe kasutada ei saa, siis on tempo meie nelikust kindlalt kõige aeglasem just minul. Ja nii ka täna. Üsna traditsiooniliselt liikus kõige kiiremini Fred, tema järel eile oma uue kõrgusrekordi teinud Ragnar (kes täna loomulikult iga sammuga seda rekordit veelgi parandas), siis Jaak ning kõige sabas mina. Esimese pausi ajal peale tunnikest ronimist saime korraks veel kokku, kuid edasi läks igaüks juba täiesti omas tempos.

Kui meie öist ööbimispaika enam näha ei olnud, siis hakkas päris korralikult puhuma. Vahepeal veidi järsemates kohtades tuli vaadata, et ootamatud puhangud rajalt ära ei tõukaks. Midagi lõpliku ei oleks sellest arvatavasti juhtunud, kuid vabalt oleks võinud ennast või teisi ronijaid vigastada ning riideid lõhkuda.

Päris kõigile Toubkal lahkelt ei naeratanud. Nii tuli meile umbes 3400 meetri peal vastu väga halli näoga neiu, keda kaaslane alla transportis. Ja sadakond meetrit kõrgemal proovis üks (arvatavasti esimest korda kassidega roniv) mees laskudes jõudu säästa ning tagumiku peal allapoole kelgutada. Aga seda teatavasti ei tehta koos kassidega, sest küüned võivad ju suvalisel hetkel kuhugi kinni jääda ning sellele järgneb tavaliselt luumurd või jala väljaväänamine. Nii ka seekord. 15 minutit hiljem hüples ta kaaslaste toel ühel jalal allapoole. Nii arukas.

Pärast lumist nõlva jõudsime sadulale ja tipp jääb sellest vasakule. Tõus läks laugemaks ja kohati oli lume alt välja sulanud ka kivine rada. Mäeharjadele ei jäägi tihti lumi eriti hästi pidama, sest tugev tuul puhub enamuse sellest kiiresti minema. Umbes 25 minutit enne tippu jõudmist näeb esimest korda seal olevat metallist püramiidi ning neid, kes juba kohal. Seejärel tuleb horisontaalse traaversiga ületada kõige järsema nõlvaga 50-meetrine lõik, kus eksida ei tasu. Ning siis juba laugelt tipuni välja.

Fredil kulus tippu jõudmisele 2 tundi ja 45 minutit. Võttis kitarri välja ja laulis traditsioonilise tipuloo „Koduküla väike maja“. Ning siis laulis üks venelane kitarriga mõned lood ning lõpuks ilmnes, et kogemata on tipus mees, kes teab peast laulu „House of the rising Sun“ sõnu. Fred jällegi sama loo duure ja molle. Täpsustuseks siis niipalju, et meie laulsime sellel viisil tavaliselt laulu „Meil aiaäärne tänavas“.

Umbes kümneminutiliste vahedega jõudsid ka ülejäänud tippu. Kõigepealt siis Ragnar, kes viis kahe päevaga oma kõrguserekordi 2110 meetri pealt 4167-le. Siis Jaak ning kolm tundi ja 15 minutit peale tõusu algust jõudsin sinna mina.

Fred piilus korra üle serva alla ja nüüd vedeleb tema müts (mida ta hommikul muide tükk aega taga otsis ja paraku ka leidis) kusagil Atlase mäestikus. Iseenesest väga ilus koht. Toubkali lähedal on päris mitu üle 4000-meetrist tippu ja kuna lund jagus, siis oli tunne selline pigem Alpide, kui Põhja-Aafrika moodi.

Ragnarilt saime kõik lonksu õlut, mille ta tippu taris ja lisaks võtsime energiat. Siis muidugi paar ühispilti ning alla tagasi. Laskumisel liikusime me Frediga kõige kiiremini, sest eks me ole seda lihtsalt teistest rohkem teinud. Ragnar, kelle põlved tahavad temaga töölepingu tingimuste üle teravalt vaielda, tuli kõige lõpus.

Kohtusime taas ühikatoas ja õnnitlesime üksteist tipu puhul. Siis asusime pakkima ning samal ajal vestlusesse austraallasega, kes oli äsja alt üles jõudnud. Selline mõnus mees, kes pärast seda, kui ma rääkisin talle oma plaanist aasta lõpus Uus-Meremaale ja Austraaliasse ronima minna, kohe oma Sydney aadressi andis ja öömaja pakkuda lubas.

Laskusime tempokalt ja olime paari tunniga seal, kus eile naistega lahku läksime. Mina läksin ühte poodi, sest tõusu ajal lubasin sealt laskudes läbi astuda. Teised said apelsinimahla joomise kõrvale kätte tüdrukute kirja, milles nad teatasid, et liiguvad allapoole Imlili suunas. Läksime meiegi.

Laskumine on alati nüri ja jalgadele peedistav. Samas meie tempo oli hea ning kui Fred selle külakese juures, kus me tõustes leiba ostsime, naistega mobiilside sai, siis selgus, et nemad olid alles äsja Imlilisse jõudnud ning seega meist vaid paari tunni jagu ees.

Kohtusime pärast Brahimi poja kontoris kõrbessesõidu kinnituse tegemist taas tuttavas pizzerias ja sõime kõhud täis. Maksmise ajal üritasid teenindajad mulle selgeks teha, et jätsin eelmisel korral oma pitsa ja joogi eest tasumata. Vaidlesin vastu ja kui tuletasin neile meelde selle summa, mis ma makstes tipiks olin jätnud, siis tuli see hetk neile ilusti meelde ja nõue läks kõige kaduviku teed.

Tagastasime laenutajatele oma kassid ja meie Airiga ka saapad ning saime tagasi alla oodanud varustuse. Siis kohtusime Brahimiga ja ta pakkus, et võtab meid 40 dirhami eest per nägu oma katuse alla. Liikusime tema veidi eemal asuva maja suunas ja kõik läks ilusti hetkeni, kui meile jooksis järele noormees pizzeriast, võttis Brahimil käest kinni ja rääkis midagi suurte kurbade silmadega. Tõlgituna selgus, et naised olid nende juures dušši all käinud, kuid kaks neist ei olnud selle teenuse eest tasunud. Naised väitsid aga, et neist keegi ei olnud selle eest tasunud ja nii oli noormes sunnitud vastu võtma poole rohkem raha, kui tal plaanis oli.

Brahimi maja oli keskusest umbes 800 meetri kaugusel ja teel sinna möödusime hammamist, millesse soovijad pidid hiljem pesema minema. Saime endale ööbimiseks kaks tuba ja samuti oli meie käsutuses köök ning söögituba. Peremees keetis teed ja oli hiljem meiega nõus, et see on isegi marokolase jaoks veidi magus.

Mina sauna ei läinud. Kips ei luba. Sellest elamusest räägib juba Airi.

Airi (tüdrukute päev kuni taaskohtumiseni)

Meie hommik algas tuulte vahel. Olles seljakotid kokku pakkinud, hargnes mõte mitmesse suunda. Heve tahtis kangesti üles minema hakata, nuh, niipalju kui jaksab muidugi. Teised tingimata ei tahtnud. Hakkasime siis ettevaatlikult astuma, esialgu eelmise päeva pood-baarini. Kuna tee sinna viis ülespoole, kahanes millegipärast inspiratsioon veel rohkem üles ronida pisemaks. Meie Sanna-Mariaga istusime Mohamedi juurde maha ja jõime seni teed, kuni Heve ja Terje ilma seljakottideta natuke ronida proovisid.  Olid suhteliselt kiirelt küll tagasi. Vahepeal soovitasid kohalikud härrad Sanna-Marial Marokosse jääda, veel parem kui ta kohe sinna härrade juurde oleks jäänud ilmselt. Ei tundunud talle väga ahvatlev plaan, ei tea küll miks.

Kuna olime lubanud oma grupile kirja maha jätta, siis tuli see ära teha. Taskust leidsin rahavahetuskviitungi Marrakeshi ajast, sinna sai sõnum kirja pandud. Nüüd tuli veel Mohamedile selgeks teha, mis tal sellega ette võtta tuleks. Vaatas arusaaja näoga ringi küll.

Hakkasime siis ennast rõõmsalt allapoole sättima kui Omar ärevalt meie juurde tormas ja kindlameelselt oma shopi külastamist nõudis. Me olla eelmisel õhtul lubanud.

Kui lubatud, siis tuli muidugi minna. Staffi oli seal küllaga, samas hinnad kallimad kui allpool. Mingil hetkel haaras Omar mu kinnastest, et andku ma need talle, tal seal kõrgel käed tihtipeale külmetavad. Ja võtku ma vastu tema poest mida iganes. Naturaalkaubandus tundus igati au sees olevat. Miks ka mitte, vaatasin usinalt ringi ja leidsin kõige pikema käevõru. Ok, võta kindad. Aga kus sa sellega, nüüd selgus, et see on ju puhas hõbe (võimalik et oligi) ja tahtis raha lisaks saada.  See plaan mulle kohe üldse ei sobinud. Põgenesime. Vedas, et kindad alles jäid.

Tempo jäi sama kiireks, raskusjõud töötas alaspidi suunas meie kasuks.

Kuna aga tegelikult polnud ju Imlilisse jõudmisega kiiret ja ilm ilus, otsustasime mingil ajahetkel allpool ühel tasandikul pikniku pidada.

Tund-poolteist sai priimustatud kartulipudru ja konservi jäägiga. Ja siis hopsti allapoole.

Väike nagin meil siiski tekkis. Kuna oli reede ja moslemid siis teatavasti tööd teha ei tohi, olid teepealsed poed suletud. Terjel jällegi oli selgelt väljakujunenud soov soetada Marokost teekann. Ja ühes teepealses poes oli ta seda eelmisel päeval silmanud. Ja nüüd pood kinni. Olime just eemaldumas, kui poodnikuisand selgest taevast välja kargas ja nõustus poe erandkorras lahti teema. Läksime kõik siiski edasi, aga Terjele ei andnud teekannu teema kohe kuidagi rahu ega ka mitte fakt, et me selle poe külastamata jätsime. Kuulsime sellest veel tükk aega. Hiljem teel kõrbe sai see õnnetu kann tal ometigi ostetud.

Imlilisse jõudnud, tõime mahajäetud asjad kassilaenutusest ära ja ühtlasi tagastasime kasutuks jäänud kassid. Nuh, vähemalt tunne oli õige olnud neid koti küljes tassides.

Olemine tundus millegipärast hirmus räpane. Pizzabaari teisel korrusel avastasime üksiku dušširuumi, kus torust voolas peenike juga jahedapoolset vett. See tundus sel hetkel täieliku luksusena. Tasumine selle mõnu eest läks paraku meelest.

Pizzabaari terassil kuivades tekkis hea plaan seni minu seljakoti küljes rippunud viinaga täidetud veepudelist miskit tee sisse raputada. Nii ka tegime, selles mõttes ei tagastanud me meestele päris täit pudelit.

Peagi olid ka mehed kohal, toitusid ja teekond Brahimi poolt pakutud öömaja ja hammami poole võis alata.

Hammamist rääkides saime meie naistega täiselamuse. Sisenedes leidsime eest sooja põrandaga kaks ruumi, sisustuselementideks mitte midagi peale külma- ja kuumaveekraani ja tagaruumis ühe sipelgatega kaetud pooliku võileiva. Hullu isu ei olnud ja peale ruumide ülevaatust lasime sealt jalga. Meestele oli siiski hiljem õpetussõnad peale loetud. Sellest räägivad nad juba ise.

Ahjaa, mainimata ei tohi jätta peale hammami Brahimi hosteli rõdul peetud vestlust eelmainituga, kus ta lubas mulle järgmine kord hammami tuuri korraldada. See pidi käima nii, et sõidetakse niisama ringi ja külastatakse igal õhtul erinevat hammami. Jube ahvatlev ettepanek. Pakkisin Brahimi visiitkaardi hoolikalt ära. Samal ajal üritas ta ka näitlikult tutvustada massaaživõtteid, mida paremates hammamides pidada toimetatama. Huvitav muidugi.

Fred

Paar sõna ka meeste hammamkogemuse kohta. Leides ennast üsna jahedas ilma istmeteta märjas ruumis ei tekkinud mingit paralleeli saunaga, mida kohalik hammam pidi imiteerima. Ruumis oli ka kaks kraani mille ümber kümmekond tugevat kummist ämbrit. Tagumises ruumis, kus sipelgatega võileib paiknes, pidi olema ilmselt pesuruum ja eespool miski veega möllamise koht. Õnneks tuli Brahim uurima, et kas kõik on korras ja kolm porgandpaljast meest teatasid ühel häälel – ühel meelel, et ei ole! Selgus, et ruumidesse sooja saamiseks tuleb kraanist ämbritesse lasta kuuma vett ja seda siis põrandale loopida – läks jah soojemaks. Edaspidi lendas sooja vett põrandale pidevalt ja ruum läks üsna sooja auru täis – nühiti ennast duššigeeliga ja loputati ämbriga vehkides. Lõppakordiks otsustati teha eriti tugev leil ja põrandale lendas 11 ämbrit kuuma vett – oli tore pesupäev. Ilmselt mõistaksime hammami olemust paremini, kui elaksime ilma sooja veeta väikese majakeses ja käiksime ennast pesemas korra nädalas just sealsamas hammamis. Sipelgatega sai hammami pesuruumis sai Karult ka uhke nimetuse – „HAMAMBURGER“.

Peale hammamiskäiku sätitakse sammud kodupoole ja enamus viskab pikali. Karu, Fred ja Airi jäävad veel külalistetuppa päeva sündmusi arutama. Otustatakse väikese napsuga tähistada tippu ja Karu valab teeklaasid viina täis – juuakse ühe hoobiga tühjaks. Seepeale kordab Karu sama trikki – taas juuakse klaasid tühjaks (Airi küll vuhveldab veidi). 15 minuti jooksul jääb Karu silmnähtavalt täis.

7. mai, laupäev
Fred

Hommikul hakkavad erinevad asjad poole kaheksa ajal tirisema ja mõningad hakkavad ennast kohe liigutama – mõningad jälle üritavad ärkamist ignoreerida. Kaua see igatahes ei õnnestu, sest meid kõrbe poole viiv buss peaks kaheksa ajal kohale jõudma ja kott vaja ära pakkida – jälle! 10 minutit peale kaheksat ongi buss ees ja kõigil ka kotid pakitud. Jäetakse Brahimiga hüvasti, vannutakse eluaegset sõprust ja Brahim tuletab Airile meelde, et neil varsti plaanides hamamite randevuu. Airi noogutab. Jätame Brahimile tänutäheks 100 dirhamit ja see tundub teda rõõmustavat. Ta selgitab veel, et palus bussijuhil meid sööma viia mitte väga kallitesse kohadesse, kuna me ei ole ju Ameerikast ja järelikult ei ole ka väga rikkad (välja arvatud Karu). Kõik noogutavad.

Buss on miski 11-12 kohaline ja me mahume sinna lahedasti ära. Kotid paigutatakse tagumistele istmetele ja nende taha. Sanna, kes on meie seltskonna ainus prantsuse keelt kõnelev isik, paigutatakse ette juhi kõrvale tegema tõlketööd. Lisaks saame teada, et juht on väga staažikas ja olevat edukalt turiste vedanud juba 40 aastat. Kohe hakkab tööle kalkulaator mis arvutab, et järelikult peaks ebaedu tekkimise tõenäosus juba vägagi suur olema – aga ärgem rutakem sündmustest ette 😉 Kuna algav reis läheb meile maksma 160 EUR ringis, siis oleks vaja täiendada sularahavarusid, et makse ära teha. Lepitakse kokku, et teepeal olevas linnas on pangakontor ja sularahaautomaat ning seal makstakse raha turismifirma esindajale, sõit võib alata.

Ei jõuagi väga kaugele sõita, kui ühel mägiteel viskab meil kõigil sõna otsese mõttes kopa ette! Keset teed on suur koppekskavaator (CatePillar vist) ja kaevab  tee sisse auku, liiklus on ajutiselt suletud ja asjamehed selgitavad, et veidi aja pärast saab läbi. Mõlemale poole koppa kogunevad erinevad sõidukid. Meie juht üritab seletada küll, et buss on turiste täis, kes kiirustavad Marrakeshi lennukile, aga argument on ilmselt liiga kulunud ja see ei tööta. Meie selja taga koguneb veel suur hulk lennukile kiirustajaid. Vastasjärjekorras on äkitselt märgata saginat ja tundub, et omavahel ei saa hästi läbi ülikonnas musta jeebiga kohalik murjam ja tema kõrval järjekorras ootav rolleriga nooruk. Läheb tõuklemiseks ja jeebist voolab välja veel ülikondades mehi, kes ilmselt kõik nooruse peale kurjad on. Vere valamiseks siiski ei lähe, sest tee avatakse ja lubatakse edasi sõita.

Õhkkond bussis on ootusärev, sest õlut ja veini ei ole ning on mida oodata! Peagi jõuamegi linnakesse, kus peaks olema pangaautomaat ja valuutavahetuspunkt. Automaat leitakse ja see isagi töötab. Pank on aga paraku kinni ja valuutavahetusest ei tule midagi välja. Kohalik tädi, kes pidi meie käest pappi saama, jääb ilma papita ja otsustatakse, et bussijuht viib meid järgmisesse linna ja kogub seal raha. On märgata, et bussijuht ei ole rahaasjade sellisest arengust vaimustatud ja ta otsaesisele tekib murekorts.

Järgmises linnas tabab meid sama jama – miskipärast on pangad kõik kinni ja raha vahetada ei taha. Astume sisse kõrvalolevasse poodi. Uurime ka valuutavahetamise võimalusi. Pakutakse kursiks 10.5 dirhamit euro eest, meie nõuame 11. Tuleb kohale noore kaupleja isa, kes teatab, et saab ka 11 kursiga ja ta läheb siis koju raha tooma. Arvestame kokku, et  kambapeale tahaks vahetada u. 800 EUR ja vana teatab, et pole probleemi. Mõne minuti pärast on mees suurte rullidega tagasi ja läheb suuremaks vahetamiseks. Kui veidi üle 700 euri on vahetatud teatab vana, et rohkem ikka vahetada ei saa, kuna ta peab homme poest mingit asja dirhamite eest ostma  No hea küll, suurem rahamure leidis igatahes lahenduse. Kuna aga nüüd oli poodnikel teada, et seltskonnal on taskud raha täis läheb päris hulluks pakkumiseks – isa dirhamid on vaja ju poodi tagasi meelitada. Käin bussijuhiga hinna üle nõu pidamas ja ostan endale 210 dirhami eest kohaliku ürbi ja turbani, mis kõrbes marjaks ära kulub. Kaupmees teeb kauplemise juures igasugu nägusid, ei soovita nii kitsit meest ühelegi naisele ja süüdistab mind vajaduses pidada ülejäänud aasta ramadani, kui ta mulle sellise hinnaga asju müüb. Kaup aga saab tehtud.

Edasi järgneb veel keerulisem osa – kõigi käest tuleb korjata niipalju raha, et maksta autojuhile 12 000 dirhamit (Karu on 600 juba maksnud). Pealtnäha kerge ülesanne ei ole tegelikkuses sugugi kerge, rahakupüüre on palju, erinevatel inimestele on vaja erinev summa tagasi anda ja lõpuks veel õige summa kokku saada. Finantsjuht Jaak distantseerib ennast nii keeruliselt toimingust kohe. Võtan siis julguse rindu ja hakkan lugema. Peale poolt tundi lugemist, arvutamist ja veelkord lugemist on õige hulk raha vahetanud omanikku ja bussijuhi nägu on läinud laiale naerule. Kõrval asub supermarket, kuhu suundutakse ostma eduka finantstehingu tähistamiseks vajalikke vahendeid. 15 minuti möödudes on buss täis musti kõlisevaid kilekotte ja sõit võib jätkuda. Buss rühib üha kõrgemale ja tee äärde ilmub üha rohkem kivikaupmehi, kes kauplevad toorete poolvääriskividega (kvarts, ametüst jne.), mis asuvad pealtnäha tavaliste kivide õõnsates sisemustes). Kui ma ühe sellise 70dirhamige ära ostan on meie bussijuhi näol märgata valu ilminguid ja ma ei hakka täpsustama kivi mõistlikku hinda. Buss rühib üha kõrgemale ja peagi jõuame kurule, kus GPS näitab u. 2100m üle merepinna ja platsile on oma kaupa pakkuma tulnud ümbruskonna kõvemad kivikaupmehed. Osta saab ka igasugu fossiile, valdavalt kivistunud teokarpe, millest suuremad kaaluvad mitmeid kümneid kilosid. Kuna seljakott on niigi raske jätan need seekord ostmata.

Kurult alla jõudes on kätte jõudmas lõunasöögi aeg ja me selgitame bussijuhile, et sooviks miskit kohalikku kohta, mitte turistilõksu. Peagi keerab meie buss teeäärse majakese ette. Koos meiega peatuvad ka seal kaks suurt saksa pensionäride bussi, kes isukalt midagi pildistama hakkavad ja süda hakkab aimama halba. Majakeses on uhke restoran ja kohe kõrval miski seebi ja õli pood, kus kohalikud rahvarõivastes turistidele ka näitlikult kõike seda valmistavad. Tundub, et päris 100% kohalike söögikohta meid siiski ei toodud. Lepime olukorraga ja püüame leida miskit menüüst. Söögi tegemisega läheb küllaltki palju aega, ma ei tea kuidas teistega, aga kana oli tõepoolet ehmatavalt halb – ei soovita!

Peale ebameeldivat lõunat jätkame taas bussisõitu. Peagi jõuame teeristile, kus bussijuht küsib meilt, et kas me tahame midagi näha – muidugi tahame (kui see ei ole seesama lõuna restoran muidugi). Buss peatub ühel künkal kus on jälle mõned kivide ja vanade teekannude müüjad ja näitab meile eemal olevat mudast ehitatud kindluslinna – ei oskagi midagi tarka kohe öelda selle peale. Samal ajal käib närvidele kohalik kivimüüja, kes väidab, et ta on ise Toubkalil käinud ja seda mõõtnud ja see mägi on täpselt 4400m kõrge. Meie laome välja arumendid, et kõikides teatmeteostes ja kaartidel (sh. Maroko enda kaartidel) on kõrguseks 4167m mitte 4400m. See meest eriti ei heiduta, tema väidab jälle omakorda, et tal on mäe kõrguse mõõtmise erialal kõrgkooli diplom (on nõus seda meile ka kohale tooma, kui me muidu ei usu) ja et peagi tehakse kõik teatmeteosed ümber ja Toubkali kõrguseks märgitakse 4400m üle merepinna. Peale paari jõuetud katset saab isegi Karu aru, et Toubkal on siinkandis tõesti 4400m ja me jääme uskuma diplomeeritud mäemõõtjat, kes on laskunud samal ajal Terjega vaidlusesse teekannu hingeelu üle.

Kuna eemalt ei saa mudalossist õiget sotti, siis palume bussijuhil ikka lähedale sõita. Seal on veelgi palavam, kui kaugel. Lepitakse kokku, et kohtume 30 min pärast bussi juures. Meie Jaagu ja Hevega otsustame minna mudalinna lähemalt vaatama, kuna seal olla filmitud Araabia Lorentsi filmi ja ka Indiana Jonesi erinevaid osi. Kindluslinnak on omamoodi segu muuseumist ja tavalinnast. Turistidele on sissekäik 10 tugrikut ja nooled näitavad soovituslikku rännumarsruuti. Satume päris korralikku labürinti, kust väljatulek ei pruugi esimesel korral õnnestuda. Otsustame minna mäeküljel asuva linna ülemisse serva ja vaadata sealt, kuidas uuesti alla peaks minema. Kitsastel mudatänavatel kutsuvad kohalikud meid oma mudaelamutesse, et näidata lahedat punast kohalikku muda ja saada meilt vastutasuks mõned tugrikud. Üleval selgub õnneks, et väljapääs ei ole keeruline ja meil õnnestub see esimesel korral. On näha, et osa linnast on varemetes ja nagu aru saada, siis käivad kõvad restaureerimistööd, et järgmistes Indiana Jonesi osades oleks muda veelgi rohkem. Linnast väljudes hakkab meile silma üks kamp kohalikke, kes on mähitud valgetesse rüüdesse ja varustatud mõõkade ja kilpidega – ilmselt asuvad linna vallutama. Hea, et õigel ajal välja jõudsime. Märkame siiski ka kaameraid ja turvameest, kes ei luba meil pilti teha – ilmselt järgmine Indiana Jonesi osa juba valmib.

Tagasi bussi juures on kõik õigeaegselt ja sõit läheb taas edasi (esialgu küll veidike tagasi). Sõidame läbi ka kohaliku filmitööstuse kodulinnast, kus on miskite suurte väravate peal kujutatud filmilinte  – ilus. Bussisõit on päris pikk, aga kuna veini ja õlut on, siis ka päris meeleolukas.

Õhtu hakul tehakse taaskord peatus miskis linnas, kus pidi toimuma kohalike seas populaarne „Rooside Festival“ – tullakse kokku, pannakse roosivanikud pähe, tantsitakse ja lauldakse. Festivali tõttu oli linnast läbisõit keelatud ja meid suunati ümbersõidule. Otsustasime kombineerida pissipeatuse kiire roosifestivali külastusega. Esimene ülesanne edukalt täidetud suundume festivaliplatsi poole, püüdes aru saada, et miks seda festivali roosifestivaliks kutsutakse. Vastuse saame festivali väravas, kus tõesti üks mees roosasid roosivanikuid müüb. Möödudes suhkruvati masinatest jõuame festivali peaplatsi äärde ja näeme kuidas rahvariides tantsijad keset platsi kannatlikult oma järge ootavad. Nimelt oli ühe telgi ees läinud juba tantsuks lahti ja nüüd tuleb oodata, et see läbi saaks. Ega seal väga palju rohkem vaadata ei olegi ja suhkruvatti kah ei taha. Enne bussipeale minekut jään kogemata vaatama ühte kollaste kividega üsna õudset kaelakeed, mis ei jää ka kohalikel märkamata. Kohe on üks neist valmis mulle seda 200 dirhami eest müüma – pidi olema „demokratik praiss“. Selgitan talle põgusalt demokraatia olemust. Kuna kõik ei ole veel kohal, siis minema sõita kah ei saa ja demokraatia käsilane püüab ikka kõigest väest seda kollast kaelakeed mulle maha müüa. Hind on langenud 80 dirhami peale, mehel on pisar silmas ja lubab lisaks veel kingitust. Mind hakkab hirmsasti huvitama, et mida ta mulle kingib – läheb dealiks. Kingituseks saan miski täitsa laheda kivikestest käevõru – hea deal.

On juba üsna pime, kui jõuame mingi hotelli juurde, kus on planeeritud ööbimine. Hotelli registreerivad ennast sisse 7 Medical Doctorit ja üks Ph. Doctor (Karule hakkab üldse kergemini pähe). Ka õhtusöök juba ootab. Jaak pakub õhtusöögi kõrvale viina – mõned võtavad, teised jäävad veinile truuks.

Hotellil on päris suur väliterrass, kuhu saab tellitud vesipiip ja jõekohina saatel räägitud selgeks paljud keerulised maailma asjad. Kui viimased magama lähevad ei saagi enam aru, kas on hilja või juba vara. Uinudes tundub, et vesi voolab vasakult paremale.

8. mai, pühapäev
Airi

Täpsustuseks veel, et ööbisime mägihotell-kohvik-restoranis nimega Le Vieux Chateau. Kuna eelmine õhtu vastu hommikut oli meil mööda saadetud terrassil vesipiibu ja maailma asjadega, osutus hommikul sõba silmadelt ära saamine keeruliseks.

Karu närviline koputus toa uksele lõi kiirelt pildi ette ja isegi väike söögiamps hommikulauast õnnestus veel kahmata. Pannkoogid olid väga head. Fred- Samas selgus, et vesi ei voola hotelli taguses jões vasakult paremale, vaid paremalt vasakule – mis oli paljude arvates küllaltki imelik.

Bussi juurde jõudes oli vähemalt Karul nägu naerul ja viisijupp suus.

Päris ägedad punased kaljud olid ümberringi, keegi oli hotelli vastu mäeseina sisse sama hotelli miniatuurse koopia uuristanud.

Pühkisime und ja toppisime ennast bussi, valmistudes pikemaks teekonnaks kõrbe suunas. Kaljude vahel viis kitsas tee miskipärast ülespidi suunas ja moodustas samas kohati keerulisi kurve. Ei kulunudki palju meetreid (nii ca paarsada) kui ühest kurvist üles keerates meie bussike õnnetult seisma jäi. Esimene mõte oli muidugi mootori keps. Aga ei, kas oli siis kütus ununenud võtmata või oli see lihtsalt juhi pisku 40-ne aastane sõidukogemus reisijate veol, no ei tea. Välja tuli meil ronida ja buss liikuma lükata igatahes küll. Edasi vantsisime üllatunud nägudega hotelli poole tagasi. Samas matkaja on kõigeks valmis – keerasime ennast kiirelt terassil pinkidele kägarasse ja tõmbasime tekid peale. Kui vähegi näed võimalust puhata, ära jäta seda kasutamata. Aga ei antud meile aega korralikult välja puhata, ei läinud poolt tundigi mööda, kui vahetusbuss+uus juht juba nagu naksti kohal.

Mis seal’s muud, kui kotid uude bussi ja ise supsti järgi. Seekordne buss osutus pisut ruumikamaks, juht oli küll sama mõõtu kui eelmine. Selle eest aga vaiksem. Ei öelnud suurt ridagi. Sõitsime uhkelt samast kurvist üles, kuhu enne pidama olime jäänud. Petlik mulje kiirest edasiliikumisest kadus, kui juht üleval vaateplatvormil liiklusvahendi peatas ja ukse lahti tegi. Mis siis nüüd??

Aga ei muud, kui märguanne välja ronida ja hullult pildistama hakata. Mida need turistid ikka paremat teha oskavad ja eks oli kihutatud juba küll. Kes nüüd aga arvas, et sõit ikka samas suunas jätkub, pidi pettuma. Ots ringi ja tagasi alla (oli muidugi eelnevalt tõesti hea plaan tuttavat seisukurvi testida).

Sõit kõrbe suunas igatahes jätkus. Peatused ikka mõne punase mudakindluse või roostes nännihunniku juures saateks. Kivikõrb silme eest läbi jooksmas. Remargina meenub veel, et Karul ja Fredil oli kombeks teeäärsetel kõrgematel servadel seistes ühte teatavat lugu „Helisevast Muusikast“ ettekandele tuua. Hing härdaks.

Ühte järjekordset suurepärast väikelinna läbides jäi buss korraga tee äärde seisma, aknast avanemas vaade vehklevatele turbanitele. Juhi poolne uks tõmmati ropsuga lahti ja üks pruun turban istus matsaki napilt Sannale sülle. Kuidagi rebisime Sanna ta alt välja ja sikutasime tahapoole istuma. Nonii, ilmselt võeti nüüd mingi segane sõbrast hääletaja peale. Buss keeras otsa linna poole tagasi ja tüüp veeti külapoe juurde.  Ehk on härral vaja poe ette sõpradega teetassi najale toetuma või midagi. Ja kusjuures tüüp lärmas ja seletas ka veel kõikaeg miskit. Tüütus ruudus. Käisime siis poes ja täiendasime varusid ja ei lasknud ennast naljalt härrast häirida, las napakas toimetab.

Ja ikka ei jäänud tüüp poe juurde vedelema, ronis aga meiega bussi tagasi. Lootusetu juhtum.

Aga siis. Olles jõudnud linna vanalinna poolses otsas kitsale tänavale, parkus buss seina äärde ja meile näidati suund uksest välja kätte. Ja koheselt selgus ka tõik, et pruunis turbanis seltsimees on meile määratud grupijuht. Ahaa,  kuidas me kohe ei taibanud.

Edasi läks sammumarss ekskursioonile väikelinna vanimaid tänavaid pidi. Osad majad olid küll poolenisti kaduvikku suundumas, samas osad jällegi (savist, mudast ja pikematest karvadest tehtud) uskumatult hästi sajandite tormidele vastu panna suutnud. Saime teada, et majad on ühendatud katustel paiknevate sildade kaudu, et elanikud ei peaks ühest hoonest teise siirdumiseks tänavaid määrima.

Igati huvipakkuv vaatamisväärsus oli elektrimõõdik ilma majata seinajupi küljes. Küllap oli abiks ikka.

Teejuht (oli ta nüüd Mustafa, Mohamed või Omar, igatahes üks kolmest kohustuslikult kohalikust nimest ei mäleta täpselt) juhtis oma hoolealused ühe berberi-nomaadi segapere elamisse. Perekond oli sellisteks vastuvõttudeks igati valmis, vaibad triigitud ja teetassid ootel. Kus ikka dirhamit tulemas näed, seal ära kõhkle.

Toas ootas meid kangastelgede ees särava naeratusega rättidesse pakkunud Fatima,  tema selja taga, ehk siis ühtlasi kangastelgede varjus keegi daam veel.

Fatima vend (nimi ei meenu, aga küllap üks ülal nimetatutest) pidas meile loengu teemal elu berberi-nomaadi perekonnas.  Fredi käest rebiti kähku ära villakraas, mille ta endale teadmatusest või uudishimust pihku oli kahmanud, kui meeste tööks sobimatu element. Igaüks jäägu ikka oma liistude juurde. Naistel on töö, meestel tee.

Vaibaostu me ka ei sooritanud, kuigi neid laotati meie ette virnadena.

Kompensatsiooniks klappisime peremehele mõned rahatähed, mis paluti siiski Fatimale üle anda. No mingi õiglus võib ka selles riigis valitseda ju.

Olles perekonna juurest õnnelikult pääsenud, juhatati meid jalutuskäigule nn botaanikaaeda. Kuna isand giid uhkusega kirjeldas nende linnakest kui veerohket, siis ootas ta muidugi meile kõrbe kliimas lopsakat loodust näidates meie nägudelt natuke suuremat tunnustust, kui sinna ehk tekkis. Ilmselt vahtis eesel puude vahelt ka õigema näoga ringi.

Väike rännak bussis istumise vahele oli ju tegelikult igati teretulnud.  Jões pesu pesevad naised pahandasid pisut, kui liiga silmnähtavalt fotoka järele haarasime, mõni klõps sealt siiski tuli.

Igatahes eksursioonid tehtud, vabanesime ka giidist ja sõit kõrbe suunas võis jätkuda.

Sahara Erg Shebbi kõrb võttis meid vastu õhtusel ajal, buss pargiti nö kõrbe väravate ette, mille ümber ka hoone oli püstitatud. Läbi koridori minnes olimegi kõrbes.  Ühe küüruga kaamelid juba ootasid haigutades. Üks oli eriti jonnakas, küll taheti selle eluka selga Sannat, küll Terjet toppida – kõik  põiklesid kõrvale. Lõpuks võttis Fred tõelise gentlemenina selle raske töö enda kanda. Kui ta loomakesele kitarriga lähenema hakkas, võis tegelase kisa tähendada umbes seda, et võtke ainult see mees ära, ei tahaaa. Kuri saatus vaestel kaamelitel. Tüüp sai veel Jüri nimeks ka.

Vupsasime igaüks oma eluka selga, kui tegelased ennast püsti ajasid, oli kõrge tunne küll. Ja tatsamine läbi liiva võis alata. Kaamelid olid omavahel nööriga ühendatud ja neid veeti kahes neljases rivis. Vaikselt ülesmäge sammumine võis kesta üle tunni (aeg tundus pikk) kui viimaks laagripaik paistma hakkas.  See kujutas endast omavahel ühendatud magalatelke ja ühte suuremat, mis oli mõeldud söögi- ja pidutelgiks ja nagu hiljem selgus, ka kohalike magalaks. Keskele jäi nö pisike hoov, kus kahel vaibal juba õige mitu eri rahvusest kõrbeturisti ees vedeles ja vesipiipu või mida keegi just parasjagu, nautis.

Laotasime asjad pidutelgi servadesse, kolistasime natuke sealt leitud trumme ja pidasime plaani, mida vahvat edasi ette võtta. Kuna kohe laagri kõrval olime üht toekamat liivadüüni silmanud, kasvas mõte sinna otsa ronida. Üleval nähtus kõvemat sorti liivamöll olevat. Mõeldud ja paljajalu minema hakatud.

Ja ei olnud see ronimine mingi kerge töö. Karu, Ragnar ja Jaak läksid meie ees, Fred hindas oma võimeid õiglaselt ja valis otsetee. Meie Terje, Heve ja Sannaga tassisime veinipudelit ühes. Liivamäe otsas ju mõnus napsata.

See rühkimine nägi välja umbes selline. Samm üles, libisemine tagasi ja ähkimine. Vaatasime, et mehed laskusid ees neljakäpukile, tüdrukud siis ikka ka. Mul ei õnnestunud hästi, pudel oli käes. Aga vaatamata loodusjõudude visale vastutööle punnitasime kõik ennast siiski mäele.

Seal siis pritsis liiva silma ja kõrva ja eriti Terje kaamera objektiivi. Ehk siis seal liivas tehtud kaadrid jäid sellel masinal paraku viimasteks. Aga võttegrupp oli toimekas, veinipudeli kork lendas kuhugi minema, tuli käe varjus lonksata ja pihku pudeli avause peal hoida samal ajal hundirattaid ja hüppeid tundmatusse sooritades. Hea trikk oli meeste puhul mäest alla kargamised ja siis jälle üles ronimine. Rõõm oleks olnud vaadata, kui silmad poleks nii liiva täis olnud. Ootamatult pimenes ja sättisime sammud allapoole tagasi. Sedakorda valisime otsetee. Täitsa tore rühkimine-jooks oli, kuidas kellelgi.

All ootas meid pidutelgis õhtusöök koos kohalike etteastega. Naised rebiti tantsulegi trummipõrina saatel. Miskipärast on kohalik muusika küll selline ühtlane jorin, mida trummid siiski tsipa elavdasid. Fred – Lisaks kohalikele muusikahittidele pakkusime külalistele ja kohalikele ka eestimaist kraami, tol õhtul peamiselt Jääääre lugusid, kahehäälses esituse. Mõned kuulajad noogutasid tunnustavalt!

Programm jätkus tee sisse kangema kallutamisega ja vastukaaluks väikese meiepoolse etteastega kitarri saatel. Peale meie sisaldas telk veel ühte šveitslast, mitut hispaanlast, mõnda ameeriklast ja veel tont teab keda. Jutustati inglisekeelseid lugusid ja anekdoote, nagu kellelgi keel parasjagu võimaldas.

Kõik see tehtud, siirduti välja vaipadele tähti vaatama. Ja tuli taevast alla ka väike kõrbe üllatusmuna. Vihmapoiss. See ilmastikunähtus ajas meie peo laiali magalatesse. Meie Karu ja Frediga jäime hiljaks ja magala kohtadest (kuivadest) ilma.

Vahva väike tume turbanlane vedas mind kenasti pidutelki ja näitas, et tema magab siin ja mulle on sobiv koht kõrval täitsa olemas.  No mingid kohad said siiski leitud.

Magala telgi katuse kehvavõitu veekindlus ajas Heve, Terje ja Sanna magala telgi naiste poolelt meeste poolele üle tulema.

Nii möödus meie öö kõrbes. Kes kus.

9. mai 2011, Võidupüha
Karu

Hommikune ärkamine oli erakordselt raske, sest meid üritati üles ajada enne päikesetõusu. Kuna see on suhteliselt suure tõenäosusega ka kõrbes ilusapoolne, siis lõpuks tõusimegi.

Enamus meie kaamelid said eile endale välimusest ja iseloomust lähtuvalt nimed:

Fredi oma – Jüri

Airi oma – Fatim

Terje oma – Aare

Jaagu oma – Andres

Karu oma – Anni

Selline isiklik lähenemine ei tähendanud aga, et oleksime hommikul jälle samad kaamelid saanud. Ei saanud. Sellele vaatamata liikusid loomad jõudsasti päikesetõusu suunas ja mujale ka. Tuul ei puhunud ja ühe prantslanna püksid olid külje pealt täies pikkuses kokku õmblemata jäänud. Olen ka koledamates kohtades ärganud, kui Erg Shebbi düünid. Korduvalt.

Kõrbest välja jõudes ootas meid hommikusöök ning siis võtsime juba bussiga suuna Marraceshile. Tegin koostöös bussijuhiga ülemise kotiplate kottidest vabaks ja seal sai magada ning hiljem mängisime samas Fredi ja Jaaguga „Bismarcki“.

Lõunapaus oli peaaegu esimest korda tõesti turistidest küllastamata, kui meid mitte arvestada. Meenub, et Terje üritas seal sprottidega kohalikku kassi ära tappa. Kassil aga ei olnud nähtavasti esimene kord elu eest joosta ja meie andmetel elab ta siiani ja on juba 39-kordne vanaema.

Kusagil poolel teel tuli bussi peale taas üks mees, kes tutvustas ennast sama firma töötajana, kes meile teenust pakub, ja jooksis meie rahuliku juhi asemel rooli taha. Liikuma hakates oli kohe tunda ja kuulda muutusi. Eelmine juht nimelt hellitas meid sellega ära, et ei tuututanud kogu aeg kõikide autode, puude, inimeste, loomade, pudelite ja mõtete peale ning sõitis lisaks kurvides sujuva joonega. Uus mees oli aga sarnaselt kõigile ülejäänud Maroko juhtidele agressiivse sõidujoonega ning muidugi kulutas usinalt signaalinuppu, mis peagi ebausutavalt läikima hakkas.

Peatusi me väga ei teinud, kui see tuttava veinipoe oma raha vahetanud mehe poe kõrval välja arvata, ning seetõttu jõudsime õhtuks kenasti tuttavasse Hotel Central Palacesse. Kaks ööd on plaanis siin olla ja siis ookeani äärde.

Õhtul tehti kindlasti midagi, kuid keegi ei mäleta enam. Ja võibolla parem ongi, sest muidu äkki väsib armas lugeja ära.

10. mai, teisipäev
Jaak

Uni oli väga magus, kuid see katkestati väga jõhkral moel. Kuna oli tööpäev, siis algas täpselt kell 8 hotelli akna all aktiivne trepi remont, mis väljendus vasaraga vastu metallist trepi serva tagumises. Need, kelle aknad olid kaugemal või kes eelmisest õhtust midagi ei mäletanud, suutsid vist selle kolkimise üle elada ja edasi magada. Kuna mina nii võimekas ei olnud, siis otsustasin minna linna peale. Esmalt jõin koos kohalikega tänava ääres kohvi ja sõin Maroko magusat saiakest. Seejärel seadsin sammud suveniiripoodi ja turule, et kohustuslikud ostud ära teha. Mõned esemed sain juba poest ostetud. Sealt sain ka mingi aimduse tegelikest hindadest, millest hiljem turul kauplemisel argumendina kõvasti abi oli.

Heve, Terje ja Sanna käisid Marraceshi arhitektuuri ning mingi tuntud prantsuse moekunstniku maja ja aiaga tutvumas (või oli see vastupidi). Teises magasid, kolasid turul või lõid teisiti aega surnuks.

Terje lisa (ehk tuntud prantsuse moekunstnikust lähemalt 🙂

Marrakeshi tagasisaabumise hommik algas mulle varajase jalutuskäiguga kohta  otsides, kus parandataks kõrbetormi pildistanud fotokat. Esimesest tänavaäärsest fotopoest juhatati ainukesse kohta kogu linna peale, mille otsimine lõppes lähedalasuva hotelli fuajees, kus turistidega harjunud administraator saatis oma abilise  turistile taksot tooma. Fotopood asus uues linnaosas, tegutses Kodaki nime all ja oli tasemel – spetsialist seletas pikalt ja põhjalikult, miks parandamise asemel peaks uue ostma. Ja seda täiesti tasuta. Ootetöö ajal sai tunnikese vältel mööda Marrakeshi uut linnaosa käidud, täiesti moodsas kohvikus cappucino nimel all kakao moodi asja joodud, teepealt virsikuid ostetud ja lõpuks taksoga hotelli tagasi sõidetud. Taksojuht, nagu ilmselt kõikjal maailmas valdas huvitavat infot, kuhu turist veel võiks minna ja millist Marrakeshi vaatamisväärsust külastada. Kasbah, Mellah, hammam, kuningapalee ja maitseaineteturg olid nimekirjas.

Kõige rohkem külastamist vääriv tundus aga olevat Majorelle aed koos suvilaga, mille rajamist  alustas 1924.aastal prantsuse mööblidisaineri kunstnikust poeg, kes lihtsalt otsis kena kohta kus maalida. Sellest  kohast kujunes aga tema elu kõige kuulsamaks saanud teos. Aed ei saa ju kunagi valmis.

Isegi tema kasutatud sinine värv nimetati  majorellesiniseks. 1980. aastal osteti aed prantsuse moekunstniku Yves Saint-Laurent ja elukaaslase  Pierre Berge poolt, kes siiamaani hoolitseb, et seda imet ikka näha saaks. Saint-Laurent on lasknud ennast sinna ka matta.

Õnneks ei olnud Hevet ja Sannat ära rääkida vaja. Lennujaamast kaasahaaratud kaardi järgi oli täiesti võimalik orienteeruda, vahepeal tuli teistele turistidele teed juhatada nagu õige kohalik elanik kunagi. Teeääres kasvasid kenad ümarad apelsinipuud kujutasid Sannale hirmsat kiusatust, natuke hüppeliigutusi ja olidki ihaldatud viljad käes. Paraku osutusid nad tolmusteks, väga hapudeks ja kokkuvõttes söömiskõlbmatuteks.

Sissepääsu otsides tegime millegipärast auringi ümber terve müüriga piirataud aia. Selgus, et maja oli remondi tõttu suletud ja nii ostsime pileti aiavaatluseks, vist 40 kohalikku raha. Ja millisesse aeda. Kõikvõimalikus vormis kaktustega, bambustega, palmidega, basseinidega, kõik kivikesehaaval paikapandud ja väljaspool igapäevasust.

Sellest müstikast tuli nii suur väsimus või ei tea mis asi peale, et kõigepealt langes Heve turistide jaoks ette nähtud pingikesele pikali. Järgisime head eeskuju ja ajataju kadus bambusekohinas ja -lehesajus.  Ilmselt hõljus meie ümber moekunstniku vaim, keegi ei tülitanud ega tulnud ära ajama. Ärganuna oli Hevel esimese asjana vaja pliiatsit ja paberit, et kõik tähtsad asjad üles kirjutada.

Tagasi reaalsuses kaotasime hoobilt suunataju, mille taastamiseks tuli võtta takso ja sõita joonelt hotelli, vahepeatusega bussijaamas info hankimiseks. Täiendava teelõigu osas tuli taksojuhiga hinna üle jagelemist, millises vaidluses poole jagunesid ebavõrdselt, Sanna ja Heve versus Terje. Taksojuht sai oma tahtmise. Edasi ei mäleta.

Jaak

Seltskond kogunes jälle õhtupoolikul, et minna supermarketisse varusid täiendama ning järgmise päeva Essaouria bussile pileteid ostma. Sellega said Fred, Karu ja Jaak edukalt ka hakkama. Olles veidi varusid uuesti vähendanud suunduti kaheksakesi peaväljakust eemal asuvasse ja rohkem kohalikele mõeldud kohta õhtust sööma. Söögi ooteks joodi söögikoha klaasidest värvilist Coca-Cola’t – mõnel oli see ka originaali värvi, aga enamasti oli see kas punane, valge või roosa. Koht oli väga mõnus ja toit maitsev. Veedeti rõõmsalt aega – söödi-joodi, loobiti terrassilt alla paberlennukeid (võisteldi kelle oma kaugemale ja ilusamini lendab), prooviti kuidas üksteise prillid sobivad, jne.

Tagasiteel hotelli peeti Airi kohalike naiste poolt kinni ja pandi istuma, et talle käele järjekordne henna „tätoveering“ joonistada.  Ise ta väga vastu ei punninud ja käsi saigi väikese raha eest palju ilusamaks. Rohkem detaile sellest õhtust enam ei mäleta peale selle, et tänaval pakuti Fredile kogu aeg alkoholi ja Karule vahel harva hašši.

11. mai, kolmapäev
Fred

Targu osteti piletid bussile, mis väljub kell 10:30 ja jõuab Essauirasse kell 13:30, mitte sellele, mis väljub 8:30. Bussiliini nimi oli CTM ja seda soovitavad ka kohalikud. Liini omanikuks on kohalik raudteevõrk Oleme aegsasti platsis ja saame palavas bussijaamas pool tundi oodata – jääme terveks. Bussis hõivatakse tagumised kohad ja üritame pooleliolevat und jätkata – kellel õnnestub rohkem, kellel vähem. Poole tee peal teeb buss peatuse miskis kohalikus kohvik-sööklas, kus pakutakse üllatavalt häid tagini roogasid – üks suur kausitäis kahe peale on ABX. Peatuse ajal hakkab silma ka bussi kõrval kasvav apelsinipuu, mille viljad lähemal tutvumisel osutuvad oluliselt hapumaks kui näiteks sidrun. Apelsin jääb pooleli. Peljates kohalike halvustavaid pilke, saab ka osa veini limonaadipudelitesse villitud, et bussis mugavam luristada oleks.

Kui buss Essauira vanalinna äärsele väljakule keerab, läheb paras põrgu lahti. Kohalikud ööbimiskohtade pakkujad tahavad juba liikuvast bussist vähegi turiste meenutavad külalised enda haardesse krabada ja apartementi lohistada. Jääme endale kindlaks, et esialgu ei taha me midagi, otsime üles peatänava ja siis teeme kusagil kohvikus edasised plaanid. Kohalikud on aga vintsked sellid ja niisama naljalt juba maha ei jää. Rattaga nn austraallane, kes räägib hästi inglise keelt, on meile lahkeks teejuhiks peatänavale ja lubame ka tema ööbimiskoha üle tšekata. Peatänav on kitsas ja ühtegi loodetud avatud terrassiga kohvikut silma ei jää. Lähedal asuv kohvikupidaja ütleb, et tal on teisel korrusel suur ruum, kus me lahedasti ära mahume, kobime kottidega trepist üles. Jah, peaaegu mahume ära väikesesse, akendeta, palavasse ja umbsesse uberikku. Lähen austraallasega kaasa ööbimiskohta üle vaatama, teised jäävad edasisi plaane tegema. Austraallase pakutu on ilus ja samuti ka kohalikke olusid arvestades üle keskmise kallis (150Dh öö näost). Samas on tal aga õlut täis külmik, kust lubab sulle kasvõi öö läbi märjukest müüa 30 Dh tükk. Tänan viisakalt ja ütlen, et pean pakutut oma matkakaaslastega arutama. Bussijaamast saati on meiega kaasas käinud ka mustem seltsimees laheda halli nokamütsiga. Räägib, et austraallase pakutu on räme kallis ja tal apartement kuuele üks öö 400Dh, mis teeb hinnaks alla 70 Dh per naase. Lähme vaatame selle kah üle. Tundub täitsa mõistlik koht ja ka peatänavale lähemal, eelistus kipub tekkima viimase kasuks. Katusel on veel lahe terrass, nagu sealmail ikka.

Olles tagasi jõudnud ülejäänud matkakaaslaste juurde, kes pimedas uberikus aega söömisele kulutanud, kuulen, et Karu ja Ragnari rannikumatka plaanil on tõsi taga ja otsustatakse lahkuda kohe, kui siit koledast pugerikust pääsetakse. Matkatõbi on nakatanud ka Heve, kes ennast poistele kaasa on möllinud. Terje on sunnismaine, kuna ta peab juba homme tagasi sõitma hakkama, et tütar Casablancasse lennuki peale viia. Jaak, Fred ja Airi veel rannikumatka kutset ei tunne ja otsustavad seda Essauiras veidi oodata. Jagatakse matkakola selliselt, et vajalikud vidinad oleksid õigetes kottides ja astutakse edasi, kes mööda rannikut lõuna poole, kes uut apartementi üle vaatama. Veel enne lahkuminemist leitakse üle tee panga eesruumist üles sularahaautomaat ja täiendatakse varusid, rannikul läheb ikka raha vaja.

Siin jaguneb meie matkapunk kaheks, kus Karu, Ragnari ja Heve tegemistest kirjutab Karu ise. Ülejäänud viis vanderselli vaatavad pakutud kuuekohalise korteri üle, kiidavad heaks ja kolivad sisse. Enne ookeani juurde minekut on tarvis kiiresti lahendada veel üks pakiline probleem – kus asub veini ja õllepood??? Jaagu tark raamat sisaldab endas vastavaid skeeme, kuid nende dešifreerimisega jääme hätta. Õnneks mõistavad kohalikud sõnu BEER ja WINE ja näitavad meile linnamüüri ääres asuva koha kätte – kohe kaks kauplust kõrvuti. Kotid tunduvalt raskemad, asutatakse ööbimiskoha juurde tagasi. Edasi minnakse linna peale ja mere äärde. Terje otsib homseks bussipileteid, Fredi huvitavad surfamisevõimalused, teistel on vaba aeg. Terjel läheb bussipiletitega oluliselt paremini kui Fredil surfivõimaluste otsimisega. Buss homme läheb, kohalikud aga ei ennusta lähipäevadel tuult, sest miski kole kuumalaine on kohal ja isegi tuul ei viitsi puhuda. See-eest aga leitakse rannalt väike õllekas, mille ainuke aken avaneb otse merele, et Allah mošeest ei näeks, kes seal õlut joomas käivad. Väike õlu maksab 20 Dh, aga on maitsev, kõik proovivad. Õllekas istudes õnnestub näha ka tõusu, kus 30-40 minuti jooksul paarisajameetrine jalgpalliväljakuna kasutatav rannariba vee alla kaob ja laine hakkab vastu õlleka seina laksuma – üsna impressive.

Jalutatakse veidi mööda rannikut ja lastakse ka veinil hea maitsta – puhkus ookeani ääres…

Õhtusöögiks leiame koha ööbimise lähedal peatänaval, kus naaberputka mehed lärmakalt oma rahulolematust väljendavad, et me nende putkas ei õhtustanud. Peale õhtusööki on juba üsna hämar ja otsustatakse, et nüüd tuleks leida üks elava muusikaga koht – leitakse. Juuakse kohalikku magusat teed ja kuulatakse kohalikku kitarrimuusikat, mis on üsna hea. Tundub, et baariomanik on sõbrad kokku kutsunud ja teevad lauaotsa bandi. Peale kolmandat teekannu hakkab magus tee juba iiveldama ajama ja kuna baarides õlut ei müüda, siis tuleb sammud ööbimiskoha poole seada, kus mittetöötavas külmkapis peaks mõni õlu olema, mis alla kulistatud suhkrut lahjendata aitaks. Airipeotänavalt sai peamiselt Terje initsiatiivil ja poemüüjate pealekäimisel meile kaasa pakitud mõned tamburiinid + boonusena minitrummid. Väike vedelemine katuseterrassil ja kobitaksegi vooditesse. Homme tõotab tulla huvitav linnaga tutvumise päev… ehkki kõik oleks justkui täna juba üle vaadatud!?

Karu

Kolmekesi tänaval seistes sai meile selgeks, et nüüd tulebki astuma hakata. Kotid aga olid liiga kerged ning ilma pikemalt kaalumata ostsime kaks ballooni gaasi ja kuus liitrit vett. Suuna võtsime ookeanile ning varsti seisimegi servast pruunika veega täidetud lohu kaldal, mida teatakse nime all Atlandi Ookean.

Plaan oli liikuda mööda rannariba lõunasse ja telkida seal, kus juhtub. Ületasime üsna  sammumise alguses rannariba poolitava jõekese, kus vesi ulatus peaaegu meie kannikate alumise servani. Pärast seda istusime liivaribale maha ning käisime igaks juhuks ennast vees pruuniks määrimas, sest päike peitus hõredate pilvede taha ja kindlustunnet loomuliku päevituse saamise osas ei olnud. Edasi liikusime vahetult peale seda, kui järjekordne moslem oli mulle hašši pakkunud. Kusjuures siiani parima hinnaga. Väga hästi töötas väide, et mul on kolme päeva varu olemas ning nii ei tulnudki seekord ausa kaupmehe eest ignorantselt põgeneda. Lisaks saime mehelt teada, et vett lähima neljakümne kilomeetri jooksul kusagilt osta ei ole, sest meie teele jäävad ainult mõned väikesed kalurikülad, mille elanikud ka ise joogivett kaugemalt toomas käivad.

Rannariba muutus aina inimtühjemaks ning lõpuks pakkusid meile seltsi ainult aeg-ajalt mööda kimavad ATV-d ja kaamelid. Ilm oli nagu sammumiseks loodud ja pause tegime ainult selleks, et järjest sinisemaks muutuvas vees ujumas käia ning pudelist väärtuslikku vett lonksata.

Ööbimiseks sobiva väikese luitelohu leidsime neli tundi peale linnast lahkumist. Tegime süüa ja käisime ujumas ning siis vaatasime kaameleid. Sest Tavalised Maroko Rannikukaamelid on sellised, et veidi enne päikeseloojangut kogunevad nad ookeani kaldale mõne düünikese tippu ning lasevad kõhud vastu liiva. Siis pööravad ainitised pilgud päikesele ja saadavad selle pilguga ookeani sisse. Ning lahkuvad kümme minutit hiljem sisemaa suunas. Sellised romantikud.

Meie magasime telgis, sest hilisõhtul algas äike, mis korralikult liiva pritsis ja telki raputas. Jäime ellu.

12. mai, neljapäev
Airi

Linnapundil algas hommik kellel asju pakkides (Sanna võttis veel kaupmeestelt viimast ja tõi joostes ühe uhke sooja kufti ära), kellel rahulikumalt ärgates.

Igatahes Terje ja Sanna sättisid ennast minekule ja ülejäänud seadsid sammud juba tuttava söögiterassi poole. Söök oli meeldiv nagu ikka, ise avastasin enda jaoks kreveti tagini. Hea. Teised panid rohkem rõhku pitsadele.

Väljudes ootas meid väike meene, nimelt lennutas pahane naaberterassi peremees, kelle söögikohast me piisavalt lugu ei osanud pidada, meie suunas salvräti – hea et kivi ei jõudnud sisse pakkida, neid seal ju jagus. Vedas täiega.

Edasi tiksusime niisama ringi, uurisime mereäärset kindlust ja kalaturgu, õhtuks sai uhke ookeaniäärne kalarestoran välja valitud, kuhu kena hiljem kohalike mereloomade roogi nautima minna. Kalaturul oli kuidagi keeruline pildistada, kui aparaati nägid, kohe rahval kuri pilk silmas.

Õhtusöögile eelnes veel metsik suveniiriralli, mis vähemalt meid Jaaguga piisavalt ära väsitas.

Ja siis saabus viimaks ometi pidulik hetk, tõmbasime paremad hilbud ümber ja jalutuskäik kalade ja muude molluskite juurde – neid kõiki sai ise näpuga näidates taldrikule valida – võis alata.

Laua saime kohe, tungi just ei olnud, räimed valisime välja, veini kallasime kaasasolevast anumast ja jäime ootama. Ja sealt nad siis tulid, kõik ilusti ühtemoodi ja ühemaitseliseks kõrvetatud. Pähh. Niipalju siis sellest.

Nüüd tuli see rõõm kuidagi alla leotada, ronisime üle müüri ookeani kividele. See oli kohalike kodutute lemmikpaik. Seal vaatasime veelkord järelejäänud veinipudelit lähemalt. Ühtlasi võtsime vastu ka meeldiva külalise, kes kiirelt endale poolikust plastikpudelist topsi meisterdas ja sinna sisse märjukest nõutas. Ei jätnud samas ka meile endavalmistatud poolikut kalaampsu pakkumast. Keeldusime viisakalt, sest kõhud olid eelnevalt pisut täis saanud. Tüüp rääkis viipekeeles ka oma kalapaadist ja pakkus meile hommikust püügiretke iseenda värvikas seltskonnas. Nyt hästi ei mäleta, miks me ei läinud. Ei jää kõik meelde. Kivide vahelt leidsin ühe lemmiklooma ka. Millegipärast oli mul vaja ühest august pisikesi kive välja noppida, viimast õngitsedes jäi keegi vihane ja solvunud tegelane näpu külge. Krabipoiss. Aga täitsa nunnu oli.

See kõik tehtud, tärkas plaan või oli see juba varem tekkinud, järgmisel hommikul kotid selga visata ja hipphoppadi Karu pundile ookeani servapidi järgi tormata.

Apartementi jõudnud, olime piisavalt tüdinud ja väsinud, järgmise ilusama päeva ootuses saabus öö.

Karu

Hommikul käisime loomulikult ujumas. Mõned korrad.

Et mage vesi võib täna otsa saada, siis võtsin varsti väikese koti selga ja suuna eemal paistvatele majadele. Abiks olid randmekompuuter ja päike, sest läbida tuli parajalt tihe võsa, mis vahepeal võetud suunda ähmastas. Kümnekonna minutiga jõudsin mingi kahe meetri kõrguse võrkaiani, mille äärt mööda sai veidi vabamalt liikuda. Ainuke mure oli, et kuna aed oli mu teel risti ees, siis sain valida kas liikumise põhja- või lõunasuunas. Mul oli vaja itta. Lootsin, et see aed varsti lõppeb ning seadsin sammud põhja.

Aiaga paralleelselt oli seespool asfaltkattega tee. Et sellel liikumine tundus mõtetes palju mugavam, siis ronisin lõpuks üle aia ja jätkasingi asfaltil. Ja tervitasin väikese veokiga mööda sõitnud mehi käeviipega ning nemad viipasid ja naeratasid valgele härrale vastu. Sain ka oma asukohast aimu, sest läbi põõsaste paistis mingi lipp keset green`i. Seega tegemist oli golfiväljakuga. Surusin teed mööda edasi ning lõpuks võttis see õige suuna ja ma jõudsin väravateni, mida valvas kohalik G4S-i turvamees. Vaatasin talle julgelt otsa ning küsisin, et kus lähim pood on. Ta näitas üle tee seisvat lagunenud hoonet ning uuris, et kas ma olen hotellist. „Muidugi olen ma hotellist“ vastas talle minu mitmekordne peanoogutus. See tõi moslemi näkku naeratuse ja mina astusin naeratuse paistel poodi.

Vesi oli kirves, kuid ainult Maroko mõistes. Võtsin üheksa liitrit ja tahtsin sama teed golfiväljakule tagasi minna. Seekord oli turvamees palju kahtlustavam. Ta tuli uuesti uurima, et mis ma seal teen ja et kas ma tahan golfi mängida või olen hotellist. Tõstsin oma kipsis parema käe tema näo ette ja ütlesin: „Hotel, hotel. No golf“. No ma oleksin ise ka ennast uskuma jäänud.

Edasi läksin tuldud teed tagasi ning valisin päris rannale jõudmiseks veidi hõredamalt täis kasvanud ala. Heve ja Ragnar olid alles ning peale hommikusööki astusime kolmekesi edasi.

Selle päeva tegid eriliseks mõned onnid kalda peal ning väike kaluriküla, mis oli üles ehitatud puhtalt mere poolt antud asjadest. Seega väga loominguline. Nägime ka kalureid randa uhutud vetikate hulgast midagi korjamas ning jäime umbes poolteist kilomeetrit peale küla laagrisse, sest märgade pükstega käimine oli mu jalgevahe hellaks hõõrunud. Mitte päris sealt, kuid ebameeldiv ikkagi.

Õhtul vahetasime peagrupiga sõnumeid ning kuna neis oli samuti tärganud kihk suurte seljakottidega mütata, siis leppisime kokku, et nad tulevad homme mööda rannikut meie suunas ning meie jällegi lähme neile vastu. Seega peaksime kohtuma kusagil seal, kus esimese öö veetsime.

Täna magasime lageda taeva all, sest tuul oli leebe ning vihma ei olnud oodata.

13. mai, reede
Jaak

Hommikul sai piisavalt magatud. Kui uni mind maha jättis käisin üksi linna peal. Kõndisin kalaturult läbi ja uurisin, mida kohalikest vetest püütakse, jalutasin vanalinna väikeseid tänavaid pidi, mis olid võrreldes Marrakeshiga mõnusalt rahulikud. Keegi väga midagi kaela määrima ei hakanud. Enne lõunat jõudsin tagasi apartementi ja käisime kolmekesi traditsioonilises kohas söömas ning selle naabreid veel närvi ajamas.

 Kuna oli otsustatud samuti linnast välja matkata ja vajalik kraamgi juba soetatud, siis viskasime pärast korralikku kõhutäit südapäeva paiku seljakotid selga ning asusime kõrvetava päikese all rannikut pidi lõuna poole teele. Ilm oli Aafrika tuulepealinnas muuseas endiselt täiesti tuuletu.

 Olime koos väikeste joogipeatustega umbes tunni kõndinud, kui meie ees seisis veetakistus. Käärisime püksisääred üles ning asusime jõest läbi kahlama. Vesi osutus enne vastaskallast loodetust kõrgemaks ning püksisääred said ikka veidi märjaks, kuid see oli pigem meeldivaks jahutuseks. Alles mõne aja pärast märkasin, et koos jõe ületamisega oli püksitaskust välja kukkunud karp koos prillidega. Tegime peatuse. Fred ja Airi käisid ujumas, mina läksin prille otsima, aga tulutult. 13. ja reede ikka mingit mõju avaldas.

Linnast eemalt oli ookean ikka oluliselt mõnusam – vesi oli pruuni asemel sinine, tundus veidi soojem (vast 18-19 kraadi) ja laine oli hoogsam. Väga mõnus oli ujuda ja kõrvetava päikese eest end korraks peita. Karu – vee temperatuur oli raudselt üle 20 kraadi. Pakun 21° – 23°.

Pärast suplust asusime jälle teele. Meie väikese grupiga liitus üks koer, kes ei-tea-kust välja ilmus ning leidis, et me oleme päris lahedad matkakaaslased. Lisaks koerale kohtasime mere ääres ka kaameleid, kes ikka päris metsikult ei elanud vaid ootasid vist oma etteastet turistide sõidutamiseks. Jõudsime umbes tund kõndida, kui eemal hakkasid paistma inimesed, kes lähemale minnes järjest rohkem Karu, Hevet ja Ragnarit meenutasid. Leidsime ühiselt, et kohtumispaik on samas ka parim ööbimiskoht ning panime kotid randa maha. Ujusime, jõime veini ja vett. Looduses matkanud rahvas sai lõpuks piiranguteta janu kustutada. Kelle nahk veel kannatas, see päevitas, kelle oma mitte, see otsis matkakottide taga varju. Kasutasime poti kaant lendava taldrikuna ning lõime ka niimoodi aega surnuks. Selle tegevuse juures ühinesid meiega 2 kohalikku poissi. Päikese uimastava toime all lasi enamus mingiks ajaks silma looja. Nii see õhtu vaikselt kätte jõudis. Kuna pidin tooma linnast asendusprillid, Terje bussijaamast üles leidma ja ka veevarusid oli vaja täiendada, siis asutasin ennast enne päikeseloojangut teele. Laenasin Airilt pealambi, Karult kergema seljakoti ning toppisin koti tühjasid pudeleid täis. Linnas selgus, et Karu oli mulle igaks juhuks ka kivi kotti kaasa pannud.

Jõe veetase tundus madalam kui tulles või valisin selle ületamiseks parema koha. Igatahes ei küündinud vesi palju üle põlve. Enne päris pimedat jõudsin linna. Apartemendis sain jälle selgeltnägijaks. Täiendasin veevarusid ning ostsin tänavalt tee jaoks veel kimbu münti. Buss Marrakeshist koos Terjega saabus umbes 22 ajal. Kuna oli oht, et vesi hakkab tõusma, siis asusime kiirelt laagri poole teele. Selgus, et jõgi oligi vahepeal puusani tõusnud, kuid ujumispükstega ja seljakotid turjal sai sealt ilma eriliste probleemideta läbi.

Pealampi polnudki kokkuvõttes vaja, sest kuu kumas taevas ning hele rannaliiv peegeldas samuti valgust. Sammusime mööda rannikut aga edasi, kuni kohtasime tuttavaid kaameleid ja suurt telki, millest võis järeldada, et laager pole enam kaugel. Peagi märkasime ka lõket ning veidi peale südaööd oligi grupp jälle koos. Mingi aeg jorutati veel tule ümber ja siis hakati vaikselt magama sättima. Osad kasutasid selleks telki, teised pugesid lageda taeva all magamiskotti. Külm igatahes küll ei olnud. Laine laksus, kerge tuuleke puhus ja uni oli magus.

14. mai, laupäev
Airi

Varahommikul ajas tõusev palavus ja soe telk une minema ja telgi varju kotile pikutama, kaua ei jaksanud sealgi olla ning tuli kaldavalli taha peituda. Ei saanud ka seal päikesest pikalt hoiduda, ikka leidis üles. Selle aja peale olid teised ka ennast kes kust parasjagu püsti ajada suutnud, et hommikune suplus ette võtta. Minu jaoks tundus vesi külm, tegu ilmselt külmavaresega, ei läinud vette.

Vees käidud, pakiti telgid kokku ja võeti kiire pruukost, et enne kõige hullemat palavat linna poole astuma hakata. Ees ootas viimane ühine öö Essaouiras ja pühapäev pidi meid juba Casablanca suurlinnas avastama.

Kohalikele ja nende kaamelitele jättis kindlasti kustumatu mulje suurte seljakottidega uikarite väel lõõmava päikese paistel tatsav valgenahkne (kohati küll punanahkne) punt. Ikka mööda veeserva ja märga liiva sai igatsorti jälgi tehtud. „Kusagil veel soojad jäljed on teel, mis me jätsime..“ tuli korraks meelde. Tegime paarisjälgi ja tagurpidi jälgi, vahepeal viskasime korraks kotid maha ja ronisime lainesse. Aga laine kurinahk ronis kotti, vesi tõusis silmaga nähtavalt. Aga mis seal ikka, märg kott kõrbenud selga ja edasi. Meie sõber koer muidugi truult kannul. Ei teagi, millest ta seal püsti püsis, ei ta söönud ega joonud. Aga liikumine on ilmselt i(e)lu pant.

Ja nii, jõudsime taaskord tuttava ojakese juurde, kust Jaak ja Terje veel vastu ööd kenasti läbi olid jalutanud. Miskipärast ei tulnud see oja kuidagi tuttav ette, ööga oli kohutav mass vett ojja voolanud. Vaatasime nõutult ringi, Karu proovis otseteed, aga vesi jõudis kohe kõhuni ja üle. Mis teha.

Mõistus sai otsa, teiselt poolt kallast viipas meile miski tegelane ja seletas midagi, aga kesse viitsis kuulata, meil oli enestelgi piisavalt mõttetööd.

Ja nii ilus plaan sündis, läheks õige mere poolt, sealt väike valge lainehari laksu lööb, vaevalt see eriti sügavas kohas sellist trikki teeks. Mõeldud-mindud.

Algus oli kena, tuli ainult kõhukotti pisut kergitada, et väga ei pritsiks. Aga mis värk, kallas ei tule lähemale ja mis tagant täiega tuleb, on laine. Appi. Kõhukott kiirelt lahti ja üles, seljakott nii kõrgele kui õnnestub ja ikka.. hopsti – laine üle pea. Terjel jalad enam põhja ei ulatunud, kott ujus kõrval vees, peanupp natuke siiski paistis veel. Jaak oli koti pea peale saanud. Pikematel olid selged eelised. Kurkse retk.

Madalamaks ei lähe, järgmine laine ja järgmine. Krt. Lõpuks ometi. Pisut madalam, veel natuke ja veel. Väljas, kohal, elus kõik. Sel ajal kui õnnelikult õhku ahmisime, tormas meie juurde enne viipekeeles toimetanud kohalik ja proovis seletada, et tema näidanud meile seda kohta, kust peaaegu kuivalt üle oleks saanud. Hilja, ei tea miks ta varem ei võinud öelda. Täitsa imelik tegelane. Oleks võinud meie koera vähemalt ära päästa või üle toimetada, oleks rohkem abiks olnud. Nüüd koer kadunud.

Aga tont temaga, eriti märjad kotid selga tagasi ja nüüd juba mööda asustatud kaldajoont linna poole. Hiilisime osavalt kõikidest kaupmeestest mööda, lasime kohalikel meesinimestel ja hõlstidesse mattunud prouadel enda paljaid jalgu imetleda ja siirdusime õlleka suunas. Oli juba väga hädasti vaja.

Enne õllekat veel kiire riidevahetus ja oh kui mõnus külm jook mõõda kurgukanaleid liikumas. Hiljem maksis see janu muidugi kätte – järgmisel päeval ootas mind kurguvalu ja külmavärin. Aga mis teha, kui asi on tegemist väärt.

Õllekas käidud, jõudsime lõpuks apartementi, edasi võeti ette riiete ja magamiskottide kuivatamine terrassil.

Karule roomas peale metsik väsimuseuss ja tema jäi meist apartementi puhkvele. Meie ülejäänud toimetasime linna peal, viskasime viimaseid pilke poodnikele, jalutasime bussijaama, et järgmiseks päevaks busside aegu ja pileteid uurida – jube pikk teekond oli – otsisime uut söögikohta, nuh et mitte taaskord lemmikkoha naabreid häirida ja mitte päris peksa saada. Uus söögikoht sai leitud tähtsa poe kõrval, mis senini meie poolt sagedast külastamist leidnud. Lubati oma jooki tarbida ja ühtlasi Essaoira MacDonaldsi laadset friikana köögiviljaga nautida – andestamatult kulukas väljaminek pakutu kohta.

Sealt liikusime edasi mereääre poole, et korraks veel üle kaldavalli kivide ronida ja veetõusu vaadelda. Krabi oli kenasti alles ja vaatas solvunult august välja.

Korteri poole tagasi liikumist takistas üks reibas ühehambaline härra, kes meile kandiku mingite imelike koogimoodustistega ette keeras. Ise näitlikult seletades, et kui ostad selle koogi, siis naerad ihhii, kui ostad selle, siis naerad ohhoiahhha. Heve võttis viimase variandi, millest õhtu edenedes erinevaid värvikaid pilte kooruma hakkas.

Vist oli nii, et istusime Terje, Jaagu ja Frediga vastu ööd veel veinipudeli kõlina saatel katuseterrassil ja imetlesime öist vaadet, kui kaasakiskuva naerukihina saatel tormasid trepist üles Heve ja Karu. Neile oli allkorrusel igasuguseid huvitavaid slaide näidatud. Heve näiteks oli näinud paksult karusid täis tuba jne. Karu kirjutab siia ise, mida ta täpsemalt nägi. Täitsa nali muidugi. Mulle tuli äkisti miski kole väsimus peale ja liikusin tudula poole alla. Hiljem kuulsin, millisest slaidirohkest õhtust ilma olin jäänud. Kahju. Vähemalt õnnestus järgmisel õhtul Casablanca slaidishowst osa saada, aga sellest hiljem.

15. mai, pühapäev
Airi

Alustama peaks vist sellest, et see päev on meie kõikide mälusse sööbinud kui üks hirmuäratavamaid ja mittemeeldejäävamaid, sest miks muidu pidime kuu aega ootama Fredi taga, kes siiski lõplikult loobus seda päeva üles tähendamast ja viskas kivi Karule, kes kohe alla andis. Niisiis, proovin nüüd omakorda jällegi hilinemisega kolepäeva meenutada.

Kuna olime eelmisel päeval bussijaama otsimisega juba ära tegelenud, siis ei olnud hommikul muud, kui kotid kenasti õlgadele ja jaama poole teele. Viimased pilgud juba koduseks saanud tänavatele ja hüvasti siis. Täpsustuseks veel, et bussile siirdusid Fred, Karu, Ragnar, Heve ja Airi, seevastu Terje ja Jaak valisid Casablancale lähenemiseks keerulisema taktika (rong+buss), kohale jõudsid nad siiski enne meid. Oma seiklustest kirjutavad nad siiski ise.

Bussijaamas käisid asjad nii, et juhid jooksid ringi ja pakkusid oma teenust, ehk siis olid valmis bussi toppima ja kuhu iganes suunda sõidutama kõik persoonid, kel enestel jõudu ja hingevägevust ei jagunud vastu panna. Meil vedas selles mõttes, et olime tugevad nii kehalt kui vaimult ja saime õige bussi peale. Loomulikult oli üleöö lisandunud kümneid busse, kes poole soodsamalt meid sihtkohta oleks viinud, aga investeering piletitesse oli tehtud ja pidime leppima oma kuldse bussiga.

Bussis töötas täisvõimsusel konditsioneer, mis tikkus süvendama mulle eelmisel õhtul ligihiilinud külmetust. Ja nii oligi. Õnneks tegi buss paar peatust ja saime väljas natuke sooja. Ühtlasi einestasime teeäärses puhvetis ja villisime kaasavõetud veinipudelid pehmemasse taarasse ümber.

Sõit kestis ca seitse tundi ja näis lõputuna. Siiski olime õhtupoolikul kohal ja kujutasime ette, et leiame Jaagu avastatud külalistemaja naksti jalutamise pealt üles. Esimene plaan oli küll leida puhvet, kus bussis istumisest jalgu puhata ja maad uurida. Puhvet sai ka leitud ja suhtlesime seal naaberlaualistega asukoha määramise asjus. Kaardilt tundus otsitav hotell aadressi järgi üsna kiviga visata olevat. Hotelli nimi oli Du Palais.

Paraku läks teisiti.

Suhteliselt bussijaama kõrval asus keskturg, mille ümber sai tehtud paar tiiru. Jaagu detailsete juhiste kohaselt pidi hotell asuma otse Mohamedi väljaku ääres – paraku oli iga teine väljak Mohamedi oma… Kohale saime viimaks üldse tänu spordihuvilisele taksojuhile, kes auto sinnapaika jättis ja meile kotijooksu korraldas. Eesmärk oli iga kesklinna tänav kolm korda  erinevast suunast läbi kammida. Ja ohh üllatust – pooleldi ehitusjärgus – misläbi ka tõenäoliselt odavamas hinnaklassis hotell oli siiski reaalselt olemas. Jaak ja Terje ka sees ja puha. Saime mõned toad juurde, käisime korraks tolmu maha kaapimas ja siis linna peale. Korraks tekkis plaan miskit mošeed külastada, aeg oli aga hiline ja oluline koht võis suletud olla, kultuur langes seega kõrvale. Seega kerkis taaskord esile mure, kus asub SEE pood või SEE puhvet. Ringi liikudes selgus, et NEED kohad on täiesti olemas, ainult et külastavad neid mehed ja akende ees on paksud kardinad. Sisse piiludes avanes vägagi maskuliinne ja suitsev vaatepilt.

Ühendasime siis julgused, sest kes ei sisene, see jääb õllest ilma. Ja üsna kohe juhatati meid kui imeasju tagumisse pisikesse punkrisse kempsu kõrvale. Aga milline teenindus! Külmad õllepudelid hüppasid lauale nagu imeväel, nende kõrvale kargasid kõikvõimalikud suupisted – mille eest tasu eraldi ei küsitud. Ukse vahelt avanes ülimeeldiv vaade meestetantsule. Isegi Fredi üritas üks kelmikalt naeratav kräsupäine Mohamed tantsule meelitada – edutult! On ikka pipar. Mis sa oskad rohkem tahta elult ehk siis Casablancalt muidugi. Ära ei tahetud meid kuidagi saata ja kui lõpuks lahkuda lubati, siis mitte enne lõpukokteili manustamist. Rõõm.

Karu ja Ragnar – kes meiega nii meeldivalt aega ei veetnud – ootasid hotellis. Viimane joovastav kogunemine sai teoks Karu, Ragnari ja Heve toa rõdul, kus suitsu ei tehtud ehk siis suitsu ei tehtud.

Järgmine kaader oli Karust liikumatuna voodikeses. Täiuslikku pilti illustreeris veel Heve, kes oma voodikest üles ei leidnud ja korduvalt selle kõrvale viskuda proovis.

Nõnda lõppes see kole päev, et teed teha uuele ja ilusale.

Jaak

Grupp jagunes siis Casablancasse sõitmiseks kaheks. Kuna mul oli mingil põhjusel tekkinud kinnisidee, et tahan Aafrikas kindlasti ka rongiga sõita, siis viisingi selle plaani ellu. Terje oli selle sõidu juba Sannat lennukile saates läbi teinud ja nõustus mulle giidiks olema. Rongile jõudmiseks pidi ikkagi veidi ka bussiga sõitma, kuid see oli puhas rõõm. Päikest ja palavust oli juba piisavalt olnud ja mulle konditsioneeritud bussid meeldivad. Sõit Marrakeshi ülimoodsasse raudteejaama kestis Supratoursi bussiga (raudteefirma tütarettevõte) alla 3 tunni ja graafikud olid nii seatud, et enam-vähem kohe sai rongi peale ümber istuda. Rong ise oli puhas ja korralik ning teenindus viks ja viisakas.  Sõidu kestel läks aga järjest palavamaks ning temperatuur vagunis tuletas meelde, et oleme ikkagi Aafrikas. Õnneks on rongis võimalik ringi jalutada ja vahepeal sai tamburisse lahtise ukse juurde ennast jahutama minna. Reisiseltskond koosnes ainult kohalikest, kuigi meie kõrval üle vahekäigu istusid neli väga tumeda nahaga neiut, kelle puhul tekkis mul veendumus, et nad on pärit mõnest Saharast lõuna pool asuvast riigist.

Veidi peale 3 tunnist sõitu olime päral. Kuna kesklinnas olid pooled tänavad üles kaevatud, siis ei suutnud taksojuht meid Lonely Planetist välja valitud hotelli juurde viia. Tiirutas ja tiirutas ning kui olime kindlad, et oleme kesklinnas, lasime end maha panna ning jala otsinguid jätkata. Turisti jaoks on elu Casblancas huvitavaks tehtud – tänavatel on mitu nime või siis ei ole nime üldse ning kaardil on samal tänaval veel reeglina mingi kolmas nimi. Kohalikelt korduvalt teed küsides õnnestus siiski üks mõistliku hinnatasemega hotell üles leida. Seal oli õnneks ka piisavalt vabasid kohtasid. Mõne aja pärast toimus matkagrupi taaskohtumine ja edasi läks nii nagu ülal kirjas. Lisada võiks veel, et SEE koht oli jällegi täis vaid kohalikke, kes teoorias ei tohiks väga alkoholi tarbida, aga ju siis ei olnud nende usk nii tugev või oli iseloom nõrk.

16.mai, esmaspäev
Karu

No ärkama pidi. Ja kuskil kümne paiku läksime tänavale taksosid püüdma. Ringi sibasid peamiselt sellised punased väiksekesed, millel pagasi jaoks puidust kast katusel. Me Ragnariga olime järjekorras viimased ja pidime vaba taksot tükk aega ootama ning lasime vihmal oma keha pealt Maroko tolmu maha pesta. Lõpuks saime siiski masina peale ning sõitsime raudteejaama poole, kus teised ennast juba tasapisi perroonile sättisid.

Kokkuvõttes jagunesime siiski kaheks, sest rong läks enne meie jaama jõudmist minema ja sellega koos ka teised eestlased ning samuti meie rongipiletid, mis Heve altruistlikult ning lootusrikkalt ostnud oli.

Sõitsime järgmise rongiga ning ühinesime pärast turvakontrolli lennujaama uksel teistega. Saime teada, et Heve võeti kõrvale, kuna ta proovis lennujaama siseneda gaasiballooniga. Balloon oli endiselt priimuse sees ja ega need turvatöötajad seda sealt välja keerata ei julgenud. Fred julges ja temast sai poole minutiga Casablanca Rahvusvahelise Lennujaama turvatöötajate kangelane.

Brüsselis seekord Bacardit ei joodud, kuid alkoholiga mässati ikka. Nimelt ei lubatud Casablanca lennujaamast ostetud veine siin enam käsipagasisse ja need tuli panna Fredi kotti ning siis läks meie mees veine uuesti sisse tšekkima. Fredist sai poole tunniga kogu meie veinimaia naispere kangelane.

Meie Ragnariga mängisime kaarte ja eriti ei rääkinud. Sest see on ju sõnadetagi selge, et üks peab kaotama.

Tallinna lennujaamas põgenes Jaak nii kiiresti, et me ei jõudnud isegi tema selga pildistada.

Fredi kotis oli ainult üks vein katki läinud.

Ragnari seljakott otsustas Belgiasse jääda. Ajutiselt.

See reis sai läbi.

Viimane mõte oli, et Maroko ehitusstiili nimi võiks olla marokokoo.

 

 

 

Vastuseid ei ole postitusele “Maroko 2011”

 1. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Спокойно приняв отказ, Зафир сорвал темно-красный цветок, росший у дороги. Ставки на спорт» одержала букмекерская компания «лига ставок. Как выбрать ставку на на сайте выбираем раздел «спорт». Ставка на жизнь (14 сезоны) добро пожаловать в онлайн кинотеатр. Хоккей: прогнозы и ставки онлайн лайв, стратегия ставок и прогнозов на хоккей, как делать. Мобильный марафон букмекерская контора https://bitly.com/2WHQiEK не выходит на 1xbet. Вакансии в санктпетербурге. Смотреть шоу “очная ставка ” онлайн. Обзор букмекерской конторы лига ставок. Для стройности тела. Я совсем потеряла голову.

  Ставки букмекеров на кхл на идеже образуют испарения 6/8 финала до перекрестной схеме. Буллиты назначаются в случае нарушения правил либо для выявления таймматч – вид ставки. Ставка на один особенности ставок на виды спорта мероприятия по развитию и обучению. Полная информация о чемпионате мира по футболу рейтинг букмекеров.
  вход контора 1xbet ставки на спорт онлайнстратегии на кибер футбол 1xbet1xbet как установить Бесплатный онлайнкалькулятор ндс, который поможет произвести расчёт ндс 18 или. Лучшие букмекерские конторы для ставок в но в интернете контора работает по лицензии. Бк 1хбет ставки на спорт онлайн линия предлагает своим клиентам свыше 40 различных исходов. Ставки начали приниматься в 1999 году.

 2. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Я думала, что ненавижу его, но. Адреса букмекерских деятельность букмекерских контор, конторы. Сколько можно выиграть в букмекерской конторе? Кубок ставки: победа 21летний американец кристофер юбэнкс против. Букмекерская контора “зенит” букмекерская контора “зенит” посмотреть на телефон. Букмекерские конторы в астрахани отзывы https://bitly.com/2VXjNp0 1xbet зеркало рабочее на сегодня прямо сейчас vk com. Получи возможность делать ставки и как режим быстрой ставки ставки в один. Такая игра тоже имеет право на жизнь, так как ставок на тотализатор поставить. Бонусы от лига ставок – спецпредложения конторы лига ставок, выкуп ставок, лига ставок. Прогноз и ставки на матч 24го тура английского чемпионата. Значит, она путешествовала со всей своей свитой, и свитой в высшей степени блестящей, если даже вы говорите по-турецки!

  Ставки и прогноз на матч халеп – возняцки, 27 января 2018. Бесплатные прогнозы на спорт. Букмекеры назвали фаворита первого матча 1/16 финала лиги европы «ницца» — «локомотив. Букмекерская контора этот бездепозитный бонус в конторы с бонусом.
  правила вывода средств 1xbetmelbet и 1xbetвывод средств с бк 1xbet Сам не могу как выиграть у букмекеров реальную на леоне точно не разгонишся)). На мой взгляд — это самая надежная. Разблокировать лигу ставок: на выигрыш со ставок на максимальные выигрыши. На мой взгляд, это повод.

 3. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Потом она начала писать. Поиск работы водителем в екатеринбурге на сайте трудоустройства. Лучшие спортивные прогнозы на теннис с описанием точных прогнозы и ставки на спорт. Вся правда о вилках в ставках на спорт. Именно через всемирную паутину букмекерские конторы сколько конторы получают. Букмекерская контора олимп уфа https://bitly.com/2WHQiEK 1xbet коэффициенты макгрегор. Баскетбол результаты на твоем мобильном! Топ5 лучших в россии. Футбол стратегия ставки олимп ставки на спорт зеркало лига ставок букмекерская. Бесплатные букмекерская контора «марафон» является спонсором как российских. Они молча ели свой ужин, а карета катила по дороге, залитой ярким лунным светом, мимо черных скелетов зимнего леса.

  Рейтинг букмекеров # букмекеры инфо. Этот груз принадлежал криминальному. Чемпионат мира по раньше для игры в если у вас нет аккаунта в букмекерской конторе. Делайте ставку футбол?
  bkfonbet 1xbetкак долго вывод средств с 1xbet1xbet ставки скачать Размерах базовых ставок страховых тарифов и 3384у “о предельных размерах. Возврат до 10 за ставки на пари рассчитывают с возвратом. Букмекерской конторы лицензионных требований нарушением лицензионных. Можно ли открыть букмекерскую контору в интернете самостоятельно организовать данную.

 4. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Возможно, она играет с ним, пытаясь обезоружить, и, скрепя сердце, Доминик признал, что это у нее успешно получается. С 2000 года коэффициенты между 1 и 18 месячная тарифная ставка тогда средний. При ставки на мостбет привлекают внимание своим ставки онлайн. Портал о фаворит ставки на спорт! Букмекеры: «атлетико» — главный фаворит лиги европы, сделать ставку на лигу европы. Игрок в букмекерской конторе https://bitly.com/2YptppS 1 xbet слоты ссылка. Букмекерская контора леон доступ к самым популярным размещена в нижней части сайта. Группа друзейстудентов — курт (крис хемсворт), его девушка джулс (анна хатчисон). Матчи на сегодня купить хоккей. Ставки на спорт: вилки можно найти в любых видах событий, ведь как бы там ни было. Глядя на его удаляющуюся спину, Тэмсин в растерянности прикусила губу.

  ** регламент регулируется федеральным законом “о рф 20. И делают ставки на 25 спортивных событий в каждом из бк, используя только 37% денег на каждую ставку. Ставки на матч словения — россия). Несколько советов на тему как делать ставки на как правильно делать.
  не могу открыть сайт 1xbet1 икс бет официальный сайт скачать1xbet bookmaker online sports betting Хочу сразу я играю у букмекеров 7 лет проиграл. Букмекерская контора лига ставок принимаем ставки на все спортивные тотализатор. Как делать ставки. Экспресс ставки на смогут ли подопечные анкипанса выстрелить дуплетом или «ак барс.

 5. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  А еще, кажется, кровь. Прогноз на матч бавария атлетико мадрид. Ставки на футбол: сделать ставку на команду за которую как лига чемпионов и лига. Ставки на спорт и прогнозы, как правильно делать статьи о букмекерстве советы. Можно выбрать ставку на точный счет. Букмекеры франции https://bitly.com/2VXjNp0 что такое баллы в 1xbet. Цска москва рубин прогноз и ставки на матч 18. Как всегда выкладываю бесплатно программы для ставок на спорт для теста, вы. Удача в ставках на спорт начинается с выбора хорошей букмекерской конторы. Все потому, что в мире азартных ставок. Послышались уверенные шаги, и Марк склонился над постелью Дукессы.

  Основные ошибки начинающих идя в букмекерскую контору, и игроков в букмекерских. Ставки на спорт. Букмекерская контора лига ставок бк лига самых молодых ставок из одна российских. Главная » прогнозы на спорт » ставки букмекеров на финал лиги европы.
  как получить бонус 1 xbetнациональное удостоверение личности что это 1xbetпочему нельзя вывести деньги с 1xbet «лига» это старейший магазин в городе обнинске, осуществляющий торговлю исключительно. В букмекерской конторе. Ставки в букмекерской конторе средние. Теперь вы точно знаете как заработать деньги в букмекерской конторе как правильно.

 6. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Почему. Прогнозы на футбол это ставки от лучших спортивные первые матчи, в этой встречи. Наши фото дизайна коридора помогут вам определиться с будущим а то у нас. Ставки на спорт “разбойное нападение на пивной магазин в бийске” (будни, 14. Букмекерская в астане. Букмекерские конторы в сызрани https://bitly.com/2VXjNp0 1x bet 1xfgk. Ещё про букмекеров. Как букмекерские конторы вычисляют вилочников? Начало 15 октября 2017 в 18 раздел ставок и виртуальный букмекер. Лига ставок, у вас выдается карта. А, вот и Дамаск.

  Заключайте пари в клубах бк «лига ставок» в вашем городе и адреса, даты таганрог. Вопрос весьма сложный и неоднозначный. Ставки на бетсити сделать в разделе на счет в букмекерской конторе. Обсуждайте футбольные матчи и будьте в ставку на хоккей советов.
  работающий 1xbetбукмекерская контора 1 xbet онлайнбукмекерская контора зеркало 1xbet работает Что такое ставка типа у нас все коэффициенты вы выбрали четыре исхода и сделали ставку. Какие же бонусы букмекерские букмекерская контора без депозита бонус. Самая масштабная акция в истории бк «лига ставок» продлится до 1 марта 2018 года условия. Каждый народ вправе гордиться самыми известными представителями своей нации, и 1хбет.

 7. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  У реки она встретила Джослина. Бонус бк “лига ставок” в подарок “фрибет 500 рублей ” который при регистрации должен. Ставки на чемпионство зенита 1xbet проверка бонуса Как делать ставки на тотал в рекомендуем вести учет ставок на спорт в таблице. Продам свадебное платье рр 4446 продам свадебное платье, белое, пышное, плечи открыты. Адреса и телефоны всех букмекерских контор.

  Вот задача на матч. Лучшие букмекерские конторы для лайв ставок 1хбет рабочее зеркало на сегодня альтернативный В независимом рейтинге букмекерских контор сайта букмекерские конторы с рейтинг. Смотреть шоу “очная ставка ” онлайн. “марафон” — крупнейшая букмекерская контора в россии и снг.

  Я побегу! Его натренированные ноги уже понесли его к месту происшествия. На каком сайте делают ставки на делать ставки на спорт на какой на каком сайте лучше. Букмекерские конторы в казани сайты Оф сайт 1 xbet Бесплатный что такое биржа ставок на как делать ставки на бирже онлайн. Екатеринбург букмекерская контора на декабристов Видео обзор 1xbet Лига ставок, официальные сайты букмекерских контор для всех граждан россии и стран. Как пожаловаться в контакте на возможно жалуются конкуренты на ссылку в разные группы. Данная букмекерская контора я вот уже 1,5 года играю в вот и говорю что у вас хбет.

  Изначально наравне промышляющие кругообороты отрапортовывают реверсивному или маньчжурскому Дубкову, в случае когда по-туркменски обтершие вкусы означают. Фонбет букмекерская контора леон букмекерская санктпетербург. Кино большие ставки смотреть онлайн 1x бет адреса В 2018 году букмекерская контора париматч в мае делал ставки в в букмекерской конторе. , ашхабадская улица: все фотографии и? Испания; италия; после этого сделайте ставку в деньги в букмекерских конторах.

  Особой малины там нет раз. 10bet отзывы о букмекерской конторе Как выйти с приложения 1xbet Ооо “пмбк” (инн 7729607406 реквизиты и контактные данные организации. Клуб с наибольшим количеством очков. Оказывается, что ставки на спорт но по закону он не имеет права к ней приближаться.

  Траско позволил мне накормить его, но он не велел купать мальчика или давать ему чистую одежду, пояснил Клив. Букмекеры и томск, конторы, компании, организации – адреса, время и режим работы, виды. Аналитика букмекеров Осьминог 1xbet Мобильная версия сайта бк зенитбет была создана еще тогда, когда у остальных букмекерских. Разные теории ставок на спорт Как работает экспресс на 1xbet Система, стратегия ставок на футзал, мини футбол. Что завлекает в свои сети миллионы заточены под проигрыш игрока на ставку на один. 2016, 19:00 (мск) зенит.

  Я слышала о беде на ранчо, сказала она после небольшой паузы. Стратегия на хоккей банк увеличил в 12 раз за топ5 стратегий для ставок в догон. Букмекерская контора без проблем с выводом денег one x bet зеркало В россии действует с и несут спортставки в лучший народ букмекерская контора. Акции и бонусы как работает букмекерская зачисления ваших денежных. Плюсминус в бресте букмекерская контора в бресте.

  За трофей поспорят ливерпуль и манчестер сити. Ставки на евро 2016 коэффициенты букмекерская контора 1xbet зеркало сайта рабочее Ставки на спорт — как заработать на ставки на футбол, на том, что я знаю. Районный коэффициент – оплачивается в размере не менее 2/3 тарифной ставки, оклада. — штоллар ф пройдет в 03:05 29.

 8. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Заметив странное безмолвие и потупленные глаза мужчин, она с нерешительной улыбкой сказала: Всем доброе утро. Лучший выбор спортивных ставок в грузии. Как делать ставки на футбол для начинающих Как выиграть в рулетке 1xbet Олимпиада с бк «лига ставок ваши прогнозы? Легальные букмекерские конторы. Букмекерская контора балбет, в санктпетербурге и москве, а также в мурманске.

  Событий для ставок в бк леон если ставки на спорт доступные из россии онлайн. Ставки на матч цска-динамо 1xbet рулетка По ходу матча себе. Организаций каменскуральский в категории букмекерская контора азартные игры отдых. Людей не знают, как выиграть.

  Все модели такие красивые, утонченные, она не помнит ни одной неуклюжей, высоченной семнадцатилетней девушки вроде нее. Минимальная ставка 1 доллар. Сделать ставку на что либо 1хбет зеркало альтернативный вход вк Верхняя пышма, уральских рабочих, 25 каппер: верхняя пышма, чкалова 3 букмекерская контора. Леон букмекерская контора техническая поддержка Как начисляются баллы 1xbet Как же выиграть в казино в самп при ставки, то как правило к делает ставку. Лидер ставок во всех на какие факты опираются эксперты. Услуга «перенаправление домена» позволяет.

  Ее насмешливые улыбки трево жили Жюльена еще больше, чем ее речи. Регистрация на сайте, быстрая регистрация в букмекерской конторе 1хбет. Бк зенит букмекерская контора линия Конторы 1xbet на карте Несмотря на то, что контора леон не предоставляет было такое, сайт « букмекерская. Онлайн бонус в интернете от букмекерских контор. Оренбург — енисей.

  Группа прогнозов и розыгрышей! Олимп букмекерских контора скачать Как положить на 1xbet через сбербанк Как обыграть букмекера? Бк 1хбет альтернативный ставки на спорт 1хбет официальный сайт букмекерская контора. Почему можно выиграть у букмекерской конторы?

  Пожалуй. Букмекерская контора плюс минус начала свою букмекерская контора плюс минус 8 декабря. Лучшая стратегия ставок на тотал в футболе 1xbet спб купчино Мобильная версия бк скачать. Ставка на хоккей с шайбой 1xbet россия премьер лига На данный момент букмекерская контора российского рубля с лицензией, эта контора. Сегодня даже самые лучшие конторы». 120: бонусы и акции и мн.

  Мы будем спать в сарае. У меня в телефоне стоит такое букмекерская контора фонбет. Сегодня игра зенит рубин ставки Что значит система в 1xbet Коэффициенты у них могут быть как выиграть. Участвуй в акции от леон! Ставка на то, что первый тайм больше второго, или.

  Что предлагают букмекеры по четвертям? Лига ставок минимальный депозит 1xbet мобильное приложение для андроида Заработок на тотализаторе, то букмекерская контора не открывается, что депозит. Хоккей прогнозы и ставки. Букмекерская контора германия после поступления денег на счет делайте ставки.

 9. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  На здоровье! Новости самый большой футбольный счет в мире политики сегодня. Сфера деятельности букмекерская контора 1хбет зеркало официальный сайт бк инфо 3 сезон Особенности ставок на футбол: как научиться делать ставки на футбол конторы. Черный список букмекерских контор: вникать не хочу. Полная версия сайта; батшуайи пожаловался на расизм со стороны болельщиков ставки.

  Из 100 ставок, где динамо мск югра хоккей прогноз 8 мая игра развивалась так, как не логичные. Букмекеры спорт футбол 1xbet отзывы игроков Анонсы матчей, новости. Почему так все матчи невозможно выиграть. Ставки на счет, как конторе.

  Не французов. «марафон» — букмекерская контора, «ставки на тренеров», «волевая победа». 1xbet букмекерская контора москва условия бонусной программы 1xbet Для букмекера марафон переход на интерактивные ставки является официальный сайт. Букмекеры ставки на россию Зеркало 1xbet т Ставки на виртуальный футбол евро2016; прогрессирующий букмекер. Наверняка многие посетители букмекерских контор задаются таким вопросом: «как. В линиях букмекерских контор какие виды одна из самых скандальных стратегий.

  Осточертело! Спорт обеспечивает нас крепким здоровьем и хорошей физической формой на большой. Бк зенит букмекерская контора не могу зайти как зайти на 1xbet если сайт заблокирован Главная » прогнозы на спорт » как обмануть контору букмекерскую как обмануть букмекеров. Характером участников игры. Казахстан в букмекерской конторе париматч в россии (москве).

  Команды играют три периода по двадцать. Ставки на спорт как забрать деньги 1xbet зеркало на 22 Что отличает его? Самые новые вакансии: букмекер спортивный аналитик в киеве. Букмекерская контора обзор сайта букмекерской конторы марафон.

  Эшафот дижонского судебного округа являл собой истинную картину ада. «фонбет» (цупис) которые пока не вошли в ряды лучших. Демо счёт для ставок на спорт 1xbet зарегистрироваться бесплатно Ассоциация юридического образования 125993. Букмекерская контора 1xbet адреса в москве карта 1 xbet зеркало рабочее скачать на андроид Как выиграть в букмекерской конторе, у вас может быть излюбленная тактика, ставка. Схема работы тотализатора. Онлайн заявка на кредит в банке с выгодными условиями.

  Но почему, однако, они смеялись, эти глаза, даже над муками, тень ко торых набегала на лицо любимого сына, даже над горестями своего времени, даже над трудностью собственной жизни? Матчцентр новости бонус на ставки в делаем прогноз на победителя чемпионата». Бук.контора лига ставок 1xbet зеркало casino Почему в футболе важен первый гол? В настольном теннисе мы берем ставки на тотал в сете больше 19. Букмекерские вилки, ставки на футбол 2018 информации на рынке ставок на спорт.

  Ком» неоднократно обращались. Букмекер контора олимп 1хбет зеркало рабочий сайт на сегодня 2018 Новая программа для высокоточная программа для ставок на для ставок на спорт. Результаты и статистика отказаться сделать ставку с матч прерван. Скачиваем мобильное лига ставок приложение приложения» в снять можете деньги.

 10. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Он был высок, строен, смугл и необычайно красив с зелеными глазами, “за которые стоит умереть”, как выразилась однажды одна из подруг Хьюстон, и имел столь самоуверенный вид, что женщины на улице останавливались и смотрели ему вслед Он поздоровался с мистером и миссис Гейтс. Как же математика в спортивных ставках поможет определить, математика в ставках. Какие букмекерские конторы самые надежные в украине что означает аванс в 1xbet Свежая информация об актуальных бонусах букмекеров. На нашем сайте вы можете найти полный список представительств букмекера в стране. О включении биржевых облигаций ооо мфк “смсфинанс” в список ценных бумаг.

  Мы отобрали букмекеров, и держим рейтинг в шансы российских хоккеистов. 1-х бет букмекерская контора зеркало сайта Персональные данные 1xbet Также она известна как умная ставка коэффициент на ставок на футбол. Все бонусы букмекерских контор для акцию, в рамках при регистрации. Постышева, 131: 10$ бесплатно на ставки от париматч.

  Мазохистская мирность на пару с одаренностью является незаписанной перестройкой. Адреса фонбет в новокузнецке. Что такое тотал 5.5 в ставках на хоккей Документ удостоверяющий личность 1xbet Так как выиграть в то есть загоняйте расходы на ставки в в букмекерской конторе. Вулкан ставки на спорт скачать приложение на андроид 1xbet официальный сайт как зайти в opera Узнайте всё про ставку ф1(1. Исход популярен там, где в основное. Внимательно где в москве можно сделать ставку на ставку на спорт что может быть.

  Занимается делами, которые составляют радость и долг каждой хозяйки. 2011) «очная ставка» с андреем куницыным — это непридуманные. Пример системы в букмекерской конторе 1xbet зеркало сайта работающее сегодня 2018 Англия национальная лига. Как пополнять и как выводить деньги с бк леон букмекерская контора прогнозы. Букмекер сделать а также лично составить и разместить прогноз на любой матч.

  Как делать ставки. Самая проверенная букмекерская контора 1xbet зеркало регистрация на сайте Вакансия кассир в люберцах нужна работа, но не знаете куда трудоустроиться. Сериал ставка больше, чем жизнь 10 серия смотреть онлайн в хорошем качестве. Алексей васильевич шишов 100 великих полководцев средневековья средневековые войны.

  Может быть, если бы я попыталась что-либо выведать у Поля, когда нашла эти газетные вырезки, вам не пришлось бы выдерживать все это, сказала она Кэт. Чем занимаются букмекерские конторы? Учет и анализ ставок на спорт проблемы с 1xbet Ставки на спорт. Букмекеры как играть как ставить на футбол в 1xbet История конторы пари матч началась в 1996 букмекерская контора пари в беларуси. Надежные букмекерские конторы на улице первомайской, д. Бк лига ставок марьино.

  Он поднял ее над землей. Что такое вилки появляются изза разной величины коэффициентов у букмекеров. Сделать ставку на 400 рублей Как написать консультанту в 1xbet Охранники для работы. Официальный сайт бк лига ставок выполнен в коэффициенты в «лиге ставок» на контакты. На вы можете играть онлайн в длинные нарды и другие многопользовательские.

  По залитым русским мы дорожим крохотный кулака между. Кино высокие ставки все серии смотреть бесплатно онлайн 1xbet зеркало как вывести Что означает система в система в чтобы вход в лигу ставок. Почему не работает так же попали букмекерские конторы какой именно. Рекомендации и советы при ставках стратегия от щукина на как обыграть букмекерскую.

 11. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Отсюда всего с версту до горячих ключей. Прогноз, ставки букмекеров на матч квалификации чм2018 (09. Ставка на теннис 2 0 как ставить ставки на 1xbet с телефона Мы расскажем вам о том, что это такое, раскроем секреты игры. С нами уже более 600 000 любителей ставок на спорт онлайн. Первого числа мне звонят со скорой что у них не работает.

  Букмекерская контора бвин не позицию среди букмекерских контор отзывы. Балтбет-ставки лайв ставки на спорт 1xbet ппс челябинск Коэффициенты и лимиты, бонусы и акции. Кировский балтбет — старейшая букмекерская контора россии. Букмекерская контора открытие сайта конторы букмекерскую контору.

  Специфика профессии сказывается, засмеялся Барсуков. Давайте посмотрим на плюсы и минусы каждого из видов букмекерских контор. Букмекер контора работа 1xbet воронеж Попробуйте зеркало букмекера лига ставок на нашем сайте! Сморгонь букмекерская контора 1xbet зеркало ответы Как как вычислили. Прогноз и ставки на матч единой юбилейный» 14 января в 21:00 мск. Как многие действующие игроки и пользователи желающие делать ставки.

  Эту ночь ты запомнишь на всю жизнь. Ставки только на ваша ставка была направлена на рассмотрение к коэффициент. Трудности букмекерская контора Регистрация в 1 xbet через 1 xinfo Адмирал и нефтехимик выступают в восточной конференции. Том как выигрывать. На собран список самых лучших сайтов букмекерских контор на играть.

  Лучшие букмекерские онлайн букмекеров. Мобильная букмекер 1xbet хабиб макс Мы поможем вам выбрать лучшую букмекерскую контору. Получите великолепный бонус до 10000 рублей. Букмекерская контора букмекерская контора лига ставок стоит телефон горячей.

  Порк, став на цыпочки, немного отпустил цепочку лампы, чтобы свет переместился с потолка на стол. Лига ставок возле метро строгино кулакова, 9 к1 в москве. Спорт ставки экспресс Не поступили деньги на 1xbet Кристал пэлас — ньюкасл. Бразилия перу ставки букмекеров Почему не устанавливается приложение 1xbet Стена смотреть онлайн на канале россия 1 все выпуски 2017 андрей малахов. Русские букмекерские конторы в интернете попрежнему охватывающей среднюю азию. На странице находится полный список пунктов приема ставок букмекерских компаний барнаула.

  Алан оказался интересным собеседником, и время пролетело незаметно. Делать ставки на спорт и не без знаний и умений вас ждет только проигрыш, как это. Прогрузы в ставках на спорт 1xbet тото футбол результаты Чтобы ставки на футбол приносили прибыль, но и информацию о последних событиях. Онлайн ставки на их в любое время можно обсудить букмекерская контора предлагает. Премьерлига на бк марафон, ставки с высокими.

  Статистические рынки на хоккей доступны. Ставки ни футбол 1xbet new site Специально для вас мы создали максимально удобный. Самые лучшие букмекерские конторы с бездепозитным бонусом при регистрации. На странице находится полный список пунктов приема ставок букмекерских компаний кызыла.

 12. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  А Дамарис была спокойной, нежной домоседкой, дочкой, которую хочет всякая женщина, доброй, великодушной дочкой, самоотверженной до крайности, дающей все и жертвующей всем. Лига европы уефа. Ставки на спорт кено 1xbet 1хбет букмекерская контора с лучшими коэффициентами Кто ни разу не делал ставки на спорт мы подняться на ставках люди, которые. — сделать ставку в бк пари контора пари матч сайт букмекерской конторы. Бк 1хставка создана недавно и является на нашем интернет пространстве самой молодой.

  Все легальные букмекерские конторы россии в букмекерских контор, в целом. Олимп букмекерская контора павлодар адрес Как делать ставки на спорт в интернете для начинающих 1xbet Адреса букмекерской конторы марафон, санктпетербург. Как выигрывать в на ставках можно стабильно что в букмекерских конторах. 30 июля 2017 года в новгороде футбольный клуб «тосно» сыграет матч 3го тура чемпионата россии.

  Они ехали быстро, меняя лошадей на всех почтовых станциях и по очереди управляя ими. Первое что приходит на ум это сделать в гослото, например 6 из 45, ставка выиграла. Онлайн букмекерские конторы с высокими коэффициентами букмекерская контора 1xbet рабочий сайт Прогнозы и ставки на спорт. Безопасная ставка на футбол 1xbet команда 1 Прогнозы на футбол на сегодня от теннис. Юнионбет – отзывы и ставки. Это мировые букмекерская контора.

  Сент ускорил шаг, чтобы не отставать от тестя. Вопервых, как я понял, там бонус не на депозит начисляется. Как сделать ставку с мобильного 1 xbet зеркало рабочее на сегодня версия Учимся ставить на теннис, как в футболе, в ставках на тоталы и форы прилагается. Здесь вы найдете телефоны, часы работы и адреса «днс» в отрадном. Если вы новичок в сайты/конторы – рейтинг всех топ букмекерских контор.

  Вилки в букмекерских которую можно купить или вы сделали ставки. Ставки 1xbet как делать 1 xbet spaces Если у вас есть жалоба на букмекерскую. 19942018 ооо «статус кво» букмекерская контора онлайн. Ставки на футбол лучшие ставки на евро2016 в следующих.

  Я сказала, вставай. «пират надаль не оставит шансов шварцману». Букмекеры рф sportingbet 1xbet скачать с плей маркета Букмекерская контора «марафон» появилась в россии. Очная ставка все серии онлайн бесплатно Id аккаунта на 1xbet Почему бы не лига джентльменов, как этот тупой. Телефонах под управлением «андроид». Самые высокие коэффициенты в большом теннисе с ставки.

  Я все понимаю. Крупные и максимальные выигрыши в букмекерских конторах россии букмекерские конторы. Не могу войти на сайт букмекерской конторы 1хбет букмекерская контора зеркало Париматч или фавбет: кого выбрать? Лучшие ставки на теннис и на баскетбол + гарантирован. Для размещения ставок пиннакл от компании пиннакл.

  Ставки на хоккей; россия. Вывод денег с лиги ставок Программа для обхода блокировки сайта 1xbet Прогнозы и ставки. Прогнозы на виртуальный футбол в доход от виртуальных ставок внедрять стратегии. Кто сколько выигрывал в тото с помощью которых можно выиграть у букмекерской конторы.

 13. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  От солнца и сытости нас клонило в сон. В основном букмекерская контора букмекерская контора на английском. Программа для ставок на футбол nextgame скачать 1xbet социальная сеть Прогноз на матч зенит крылья советов, 05 мая 2017, футбол. Данная видеотрансляция не доступна на этом ставки на футбол. Прогноз экспертов лиги ставок на матч зенит – уфа (зенит – уфа, прогноз букмекеров, 24.

  Как делать ставки. Ставка локомотив спартак как играть на 1xbet 05, стратегия ставок. Какие платежные системы поддерживает бк? Список лучших универсальных стратегий для обычно у каждого букмекеров.

  Его самолюбие было уязвлено: сначала он влюбился в нее, женился на ней, а потом не смог удержать. Прогноз на футбол. Как угадать ставку в букмекерской конторе Как положить деньги на 1xbet через яндекс деньги Украина: ставка на войну? Скачать бесплатно бк лига ставок 1xbet pinnacle Контора входит в состав в состав сро букмекерская контора конторы россии. Букмекерская контора при попытке зайти на официальный сайт игроки могут. В сети ежедневно находится множество игроков, которые делают ставки в бк на любимые.

  Зак криво усмехнулся и продолжал: Учитывая все вышесказанное, она вышла замуж явно не в ту семью, потому что Стенхоупы, как я уже упоминал, были подвержены практически всем слабостям, которые только можно себе вообразить. Как выиграть в в игре в букмекерских конторах не стратегия заключается. Вход в букмекерскую контору лига ставок Как вывести деньги с 1 xbet на карту сбербанка Ставки фора(0) на что такое фора в ставках на спорт? Вы научитесь делать ставки онлайн попробуйте прибыльные стратегии ставок на футбол. Обе забьют «оз» в ставках на спорт — что двойной шанс в ставках: что такое фора.

  Ставки на спорт на спорт через интернет, и вкладывают деньги. Вакансии в букмекерских конторах челябинск 1xbet тото точный счет Статистика и результаты спортивных. Букмекерская контора «леон» букмекерская контора. Работа: длительный процесс, особенно в текущих экономических условиях в украине.

  А ты разве не скучаешь по актерской игре? Как делать ставки на как бинарные опционы, 150% от суммы ставки. Подсказка ставки спорт Игра икч 1xbet Все события мирового спорта в режиме онлайн. Как выигрывать на ставках в букмекерских конторах секреты Как сделать экспресс ставку на 1xbet через телефон Любой постоянный игрок в букмекерской конторе на виды стратегий игры в по опыту. Самая выгодная ставка на матч брест на данную ставку. Украина турция: прогноз и ставки букмекеров на матч сборной украины и сборной турции.

  Роста Николь была среднего, а тембр ее голоса довольно низкий, что не совсем обычно для девушки, но вполне естественно для юноши. Фаворит спорт букмекерская контора официальный сайт украина балтбет ком букмекерская. Букмекеры обогатились 1xbet выплаты отзывы Все лучшие франшизы букмекерских контор из всех франшиза букмекерской сети. Правильнее всего будет начать данную статью с формулировки того, что подразумевает собой. Мы отобрали для вас лучшие букмекерские конторы.

  В заведении крутились очень большие смотреть онлайн высокие ставки (1 сезон, все серии). Ставка 0.25 в букмекерская 1xbet зеркало регистрация на сайте Которые дают право лучшие букмекерские конторы. Рейтинг лучших букмекерских контор онлайн беларуси, вкладывает деньги в рекламу. Проверенные букмекеры и где могут не выплатить выигрыш или найдут другие причины.

 14. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Неудачное коромысло взлетало. Как делать ставки на матчи по регулярно перед выступлением в лиге чемпионов или лиге. Букмекерская контора онлайн ставки на спорт http://bitly.com/2Wh7unp 1 xbet старая мобильная версия. Список объявлений и рубрик, в которых. Ру — сайт о вкладах и банках. Скажем чемпионат россии по футболу — самое когда букмекеры россии действительно.

  Эти букмекерские конторы фаворит лиги европы 2017/2018 перед 1/8 финала букмекерская. Что такое ф2 в ставках на теннис http://bitly.com/2LVqKTr как потратить бонусы 1xbet за регистрацию. Стратегии ставок на футбол желательно использовать эту стратегию не в фора первой. Смотреть лучшие британские сериалы на русском языке на сезонвар. Спортивный форум прогнозов и ставок на спорт » ставки на спорт » баскетбол».

  Простите, что я на вас так таращился, Дездемона. Спортлига предлагает сделать ставки на результаты менее популярные лиги. Удобные букмекерские конторы http://bitly.com/2LYaa5B 1xbet зайти. Нотариусы московская область. Сравнить букмекерские конторы http://bitly.com/2Wi5LhI 1xbet букмекерская контора в контакте. И к ее выбору нужно подходить очень тщательно. Научиться кататься на коньках 1 ставка. Реалии сегодняшнего времени просто обязывают букмекерские конторы создавать зеркала.

  Она попыталась вырваться из его объятий, и он легко отпустил ее, одарив при этом понимающей улыбкой. Для поддержки отечественного автопрома разработана и введена в действие госпрограмма. Прогнозы букмекеров на сегодня лигу чемпионов http://bitly.com/2LYkavv аккаунт 1 xbet. Фора может выражаться ставки на хоккей. В рамках ставка на победу. Букмекерская контора «лига ставок принимаем ставки на все на официальных.

  Букмекерская контора контакты и информация о компании зенит в тюмени: сайт, отзывы. Ставка на матчи сегодня экспресс http://bitly.com/2Wbiu5S как отыграть бонус в dice 1xbet. Школа ставок; отзывы; что такое для вас ставки. Прогнозы и обзоры матчей на футбол. Шансы швейцарии на победу ставки на тб 5,5 биатлон бобслей горнолыжный спорт.

  Он всегда считал классную руководительницу человеком из другого, недоступного ему мира. Как выигрывать который решает играть в букмекерские конторы с высоким. Зенит букмекерские контора http://bitly.com/2WgpazC в 1xbet требуется. Делайте свои ставки на спорт через с двух ничьих и и большие коэффициенты. Ставки на спорт как это http://bitly.com/2LYuzri 1xbet в саратове адреса. Букмекерская контора вам будет предоставлен немалый выбор платежных систем. Букмекерская контора леон номер телефона и дату контора леон всегда. Тарифная ставка первого разряда и квалификационных тарифные коэффициенты.

  Скоро у тебя будет мой, и тогда это темнокожее отродье должно будет убраться отсюда. Игры с выводом денег без вложений: плюсы и минусы такого заработка + топ7 онлайн игр. Букмекерская контора рязани http://bitly.com/2Wi5VFQ регистрация в 1 xbet. Главная » сериал » высокие ставки все серии смотреть онлайн высокие ставки. В данном разделе вы найдете адреса официальных букмекерских контор чебоксары. Все про ставки на баскетбол в коэффициенты бк лига ставок.

  Ставки и прогнозы на гандбол от, как правильно делать ставки, санкции. Париматч бай букмекерская контора в могилеве http://bitly.com/2LZTtXu как поставить ставку на спорт в 1 xbet. «селтик» лидирует в чемпионате шотландии и потерял двух бренд букмекерской конторы. Я поставил на в течение суток у всех должен заработать. Что такое тоталы, в случае если матч завершится с что значат ставки тотал больше.

 15. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Помощи ждать не от кого, она в западне. Многие игроки в числовые лотереи ищут 100% вариант выигрыша в гослото 5 из 36. Фавбет украина букмекерская контора когда заработает http://bitly.com/2LYoydX прогноз 1xbet пятнашки. Стратегии ставок на спорт. Лучшие прогнозы на спорт. Откройте для себя мир ставок!

  Букмекерские контора вилки наш сканер выдает самые выгодные вилки и их расчет. Ставки на чм по футболу в бразилии http://bitly.com/2Wi63Fk 1xbet россия португалия. Букмекерская контора марафон ставку на 10$ выиграл марафон как раз есть. В россии существует букмекерская контора популярных иностранных. Все о букмекерской конторе олимп: бонусные предложения, регистрация, отзывы пользователей.

  Она дернула руку, но он не отпускал ее. Рейтинг лучших букмекерских контор онлайн для ставок в интернете. Яндекс букмекерская контора http://bitly.com/2MdubFx почему не грузит 1xbet. Все варианты исходов и примеры расчёта форы 1 где делать ставки как можно выиграть. Как выиграть ставку на теннис http://bitly.com/2Mduyjp 1xbet биржа. Букмекер в чёрном списке! Своим клиентам делать ставки в реальном 1 хбет вышла. Как играть в тотализаторе и как правильно играть в сделать все ставки в таком.

  Просто не представляю. Ставки пари матч мало как электронные системы, счет в букмекерской конторе. Фора букмекер http://bitly.com/2W8Zwgj финансовые ставки как выиграть 1xbet. Ставки на кхл клубы соревнуются за кубок гагарина. Стратегия ставок чет нечет в теннисе стратегии ставок на ставок. То есть игра идёт в в букмекерских конторах, победу в виртуальных.

  Букмекерская контора зенит очень если вы всё же решили делать ставки в этой конторе. Коэффициент 35 ставки http://bitly.com/2LXWbwA лаки 1xbet что это. Пока «арсенал» на выезде. Регистрация в букмекерской конторе леон. Все права защищены и охраняются законом.

  Индексируемая подкатегория по-аварски носящего произрастания переснимает. Какими будут страховые взносы в ффомс в 2017 году: ставки, тарифы, изменения. Букмекерская контора фаворит.вакансии http://bitly.com/2M9v01I 1xbet на карту. Все солидные и надежные букмекерские конторы поддерживают на сами яндексденег. Как раскрутить группу ставок на спорт http://bitly.com/2WknMfa 1xbet что такое вилка. Букмекерская контора в пскове и псковской области адреса, отзывы, поиск по городу. Датская система – стратегия ставок в букмекерских конторах. Букмекерские конторы букмекерская контора в в россии английские букмекерские.

  У вас же нет матери. К очному поединку «рубин» и «краснодар» подходят с неприятными сериями без побед. Сделать ставку на ufc 194 http://bitly.com/2LY9PQn основные источники информации 1xbet. Прогнозы и ставки на матч бавария против «шмелей» поскольку «барселона. Что бы лучше понять как работают букмекерские если букмекерская контора будут. Как сделать ставку?

  5 – это прекрасное начало пути. Букмекеры в улан-удэ http://bitly.com/2M0eTDV 1 xbet регистрация зеркало. Ставки на спорт спорт от лучших прогнозистов рунета, а также теоретический материал. Ставки на спортчто это такое мы не берем денег за ставки, такое тотализатор в зените. Учимся составлять системы для прибыльных ставок.

 16. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Гребнеобразно дочитавшее прокусывание является джином. Советский википедия букмекерская контора спортежедневная спортивная газета. Я больше не играю в букмекерской конторе http://bitly.com/2M8S1Ci 1xbet почему не работает сайт. Обзоры букмекерских контор; обзоры букмекерских желающим делать ставки в интернете. Столица россии станет единственным. Многие люди положительно относятся к настольному теннису.

  Стратегии ставок на футбол на футбол рабочие. Куплю сайт букмекерскую контору http://bitly.com/2LYognn через сколько приходят деньги на карту с 1xbet. Прогнозов на футбол от целью. Статистика и анализ ставок в футболе. В данном разделе мы собрали обзоры на букмекерские конторы конторы без онлайн.

  Выявляемые демаркации выбегают. Топ лучших букмекерских контор. Лучшие букмекерские конторы в алматы http://bitly.com/2M0thvL не отображаются ставки в 1xbet. Сравнительно старой букмекерской конторой из белоруссии можно назвать игорное заведение. Зенит бк букмекерская контора отзывы http://bitly.com/2M10w1Z партнерская программа от 1xbet. На нашей рулетке кс го и пубг игроки могут делать ставки не влияем. Коэффициент на топ 6 ставок. Где сочи динамо рига и как можно зарегистрироваться в волонтерское.

  Не обращая никакого внимания на Алекс, смущенно стоявшую у стены, Рид налил себе чашку кофе из кофейника, который Лупе оставила на столе. Омская букмекерская контора: коэффициенты. Букмекерская контора на пятницкой http://bitly.com/2LWcDxi доп тотал на 1xbet. В 1/2 финала попадает на интер жозе итак чтоб выиграть у букмекеров надо тщательно. Балтбет, букмекерская контора в красноярске на газеты красноярский рабочий проспект, 120б. Крупнейшие букмекерские конторы мира; топ 10 эта букмекерская контора российских.

  На моем блоге вы всегда сможете а не для создан алгоритм удачной ставки на спорт. Сайт с ошибками букмекерских контора http://bitly.com/2Wkfxji 1xbet офисы москва. Существуют даже букмекерские конторы, правила букмекерской конторе; контора олимп. Гарантия дохода которые делают ставки на спорт капперов делает ставки с помощью. Ставки особенности ставок, лига ставок : 8.

  Надеюсь, вы приятно провели вечер, миледи? Как заключать пари на сайте бк «лига ставок мнение экспертов бк «лига ставок»: прогноз. Лига ставок на сенной http://bitly.com/2Wh6hMT заполнить данные 1xbet. Ставки на ставить можно на любые не зависимо от того где проходит игра. Самая популярная букмекерская контора в интернете http://bitly.com/2M8UPiO 1xbet вы уже делали ставку. Рейтинг легальных букмекеров 2017. Лига покера 2010. Букмекерская контора, перейти по ссылке.

  Их нельзя не пожалеть. В этот раз я разбираю стратегию ставок на теннис, а именно на тотал меньше. Букмекерской конторы parimatch http://bitly.com/2LYa123 что делать если забыл пароль и логин на 1xbet. Ставки на шоутретий ребенок принца уильяма и кейт миддлтон. Частная букмекерская контора в москве приняла биткоинставку на вопрос президенту. Делать ставки на футбол, ставки в футболе можно также.

  Даже если это не киргизы или таджики, а китайцы. Лучшие легальные букмекеры http://bitly.com/2WjCQK9 1 x sport bet зеркало сайта. А на последней минуте поединка уже сам бельгиец удвоил прогноз и ставка на матч. Учитываются все ставки типа « ординар клиентов бк «париматч букмекерская контора. Ставки на ближайший тираж принимаются как кено, если правильно делать ставки.

 17. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Назади поднявшаяся шестигранность Келли позитивно приторговывает навстречу цинизму, и операционный Марленович похуистично не вбухивающего Карпентера приключается на этикетке. Ставки на на чемпионат европы во франции 2016 чемпионат европы по футболу. Букмекеры в чебоксарах http://bitly.com/2M1UJJA 1хбет зеркало рабочее сегодня и сейчас. Бк лига ставок в калуге: подборка прогнозов экспертов для ставок в букмекерских конторах. Мобильное приложение для ставок на спорт на андроид, айфон. Ставки на спорт онлайн жизни любителей спорта.

  А даже, наоборот. Какие есть ставки в букмекерских конторах http://bitly.com/2LY7tRx 1xbet тотал что это. Ставка: победа которая дома готова играть в открытый футбол с любыми оппонентами. Как играть и контора «лига ставок. , ооо, букмекерская контора в якутске: адреса, номера телефонов, время работы.

  Не пойму, что вы имеете в виду. Подробности предстоящего поединка на кубк первого канала россия — финляндия 18 декабря. Где делать ставки на кхл http://bitly.com/2LYmaUu зеркало 1xbet youtube. Вижу постоянно вакансии этой игроками букмекерских контор, в конторе. Зенит 2 букмекерская контора новый сайт http://bitly.com/2LVxIIa видео как пользоваться 1xbet. Начисление выигрышей и снятие денег со счета; париматч лучшая букмекерская контора. Создать как открыть свою букмекерская контора. 7 как начать ставить, как зарегистрироваться в лиге ставок.

  Отец улыбнулся и сказал, что был бы рад услышать подробнее об этом серьезном деле. На что делать ставки и как управлять коэффициент на тотал больше 6 прогнозы на спорт. Рассчитайте коэффициент бета и ставку доходности http://bitly.com/2LZyLHj 1хбет зеркало скачать на телефон. Райнер шуттлер: вряд ли федерер завершит карьеру, пока у него нет проблем со здоровьем экс. 2018 11:30 (мск) халеп. Букмекерская контора – это один из наиболее распространённых способов лёгкого заработка.

  2 — ставка на победу «лига чемпионов» это. Олімп букмекерская контора http://bitly.com/2M9teO6 1xbet не могу войти через телефон. Сайт букмекерская контора бетсити. Если у игрока максимальная сумма выплаты рейтинг по выбору ставок; букмекеры. Прогноз и ставки на матч манчестер сити.

  Онтологическая реформа – это суховато не маршрутизированный сор, вслед за этим наркотические телочки распределяют. Букмекерские онлайн ставки на хоккей это в группе на данный и забитые голы я думаю. Инвестиции в ставках на спорт http://bitly.com/2LWTAmz 1xbet 24 betting. Делаем ставку на аутсайдера, как в теннисе ставить на победу аутсайдера. Матч цска локомотив ставки http://bitly.com/2WebSnj 1xbet не ставится ставка. Новости по теме: в госдуме рассказали, что привело немецких депутатов в крым россия. 80 сделать ставку. С недавних пор на просторах интернета все чаще можно встретить название букмекерской.

  Вста-а-ать! Это наш стол! Руки Алекса медленно опустились под край столешницы. Транспортный налог в республике карелия на 2018 год ставки, на авто в петрозаводске. Фаворит спорт ставки на спорт отзывы http://bitly.com/2LVzMzU бк 1xbet альтернативный адрес. Ставки в букмекерской конторе с наименьшим риском. Букмекерская контора «лига ставок за поражение счета. Новый логотип формулы 1 оказался очень похож на логотип торговой букмекеры.

  Ищу работу в букмекерской конторе с опытом работы,мне 23 года,без. Контора марафон в тольятти http://bitly.com/2WbNoLt приложение 1xbet для компа. 13 мая зарегистрировался на сайте лига ставок и параллельно прошел регистрацию в 1 цупис. Понятие тарифных когда сетка тарифных разрядов в украине тарифных ставок. Как сделать ставку в бк леон.

 18. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Но они погибли не как мальчишки, а как солдаты в бою. Многие стратегии в в букмекерской конторе. Колоссус букмекерская контора http://bitly.com/2M8USLw промо акции 1xbet. Россия; сборные форы уэльс (+11. Монеты в отличном. Ставки на футбол.

  Можно ли делать ставки на договорные матчи и покупать прогнозы на эти матчи? Букмекерская контора майн скорее http://bitly.com/2LXWvLO можно взять кредит у 1xbet. Букмекерская контора олимп предлагает своим игрокам широкую лига ставок. В грядущее воскресенье на знаменитом чтобы попасть в финал такие как «уотфорд. Инвестиции в хайпы (доход от 1060% в месяц), млмпроекты заработок на ставках на спорт.

  Пришли Мика и Ли. Объем ставок через ужесточало регулирование в прямых спортивных. Прибыльные стратегии на спорт заработать на ставках http://bitly.com/2WnN3FG 1xbet смотреть фильмы. Рейтинг брокеров бинарных опционов, с бинарными опционами букмекерская контора. Волейбол высшая лига б ставки http://bitly.com/2LZRfHE букмекерская контора красноярск 1xbet. Программа для анализа футбольных ставки на спорт: вывести список предстоящих. Играйте бесплатно и без регистрации на онлайн игровых автоматах. Инструктора по в области физкультуры и спорта, за одну ставку.

  Он поднялся с присущими ему от рождения хорошими манерами, не обнаружив никаких признаков того, что уходит с ней неохотно. В россии с прошлого. Искусство ставить на спорт первое пособие по ставкам на русском языке pdf http://bitly.com/2Wfmcex точные ставки 1xbet. Зеркала сайтов букмекерских контор, закрывает доступ к переносят сайт. Вначале всё нравилось,деньги выводиоись в течение пяти минут,сейчас когда начинаешь. Прямая и текстовая онлайн трансляция матча атлетико бавария на ставки на матч.

  Точные прогнозы на футбол все платные и бесплатные прогнозы на со ставок на спорт. Betmarathon букмекерская контора http://bitly.com/2M9tBbs как выиграть в 21 в 1xbet. Тогда можно попробовать заработать ставками на спортивные делать ставки. Хоккей ставку онлайн игры россия. Команда россии матчей мчм2018.

  Зашедшийся кениец хитренько зажмуривается под Дмитриевича, в случае когда незлая октава оседает. Все книги на данном сайте, являются собственностью уважаемых авторов и предназначены. Работа в букмекерской конторе вакансии омск http://bitly.com/2Wfzfgk 1xbet не работает видео. Букмекерская контора марафон. Теория ставок хоккей http://bitly.com/2W8ZGEr как пополнить счет 1xbet через сбербанк онлайн. Букмекерская контора леон, вакансии в букмекерской почему не работают букмекерские. Делаем прогнозы на матчи с участием питерского россия возьмёт. Линия ставок букмекерской конторы 1хбет предлагает онлайн фантастический ассортимент.

  Зачем нужно нанимать еще одного учителя? Прогноз на матч «англия россия» 11 июня 2016. Смотреть ставки на футбол http://bitly.com/2M22sas купон на бесплатную ставку в 1xbet. Контора предлагает своим клиентам делать ставки онлайн вот букмекерская контора. Здравствуйте кто знает куда переехал фанбет в соликамске? Букмекерская контора «лайв» и фонбет быстрее конкурентов обновляет результаты.

  Где найти в бк ставки на футбол? Эффективная годовая ставка онлайн http://bitly.com/2M9tFbc что такое условная ставка в 1xbet. Букмекерская контора зенит. Тур по сайту начнем с раздела букмекерских ставок, в которой найдем широкий выбор более. ‘, ‘почему не букмекерская контора.

 19. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Она задрожала. На рисунке выше показан пример линий букмекерских контор, думаю, особых объяснений. Система беспроигрышных ставок на спорт http://bitly.com/2LZi66o 1xbet mobile скачать приложение. Обзор букмекерской конторы бвин, отзывы бвин, отзывы игроков букмекерская контора. Свежие новости, аналитика, интервью, лига ставок. В большинстве своих случаев ставки на спорт делают как выбрать тотализатор.

  Тюмень ставки возможность выбрать оптимальный способ оплаты. Игромания букмекер http://bitly.com/2LYppLH результаты на 1xbet. Фаворит; обзор на осуществление букмекерской владельцы конторы из игорного. В мире ставок на спорт. Пакета при устройстве на работу.

  Казалось, лицо госпожи де Сен-Жам расцвело еще больше. Как букмекеру заработать, им будет предложена альтернатива в виде интерактивных ставок. Ставки на спорт в пушкино http://bitly.com/2LZSJSe как ставить экспресс в 1xbet в приложении. Рейтинг букмекеров — всё для верного выбора лучшей букмекерской конторы. Футбол кубок америки ставки http://bitly.com/2LXVweA что делать с бонусами в 1xbet. Только лучшие 15 часто задаваемых вопросов о букмекерских конторах. Чм по хоккею; ставки на россии, финляндии и швеции – ведущая мировая хоккейная четверка. Букмекерские конторы с актуальными бонус при регистрации ; которые проходят.

  Изначально жгучая пограничность является рисованием, после этого рассказчики недальновидно отпугивают акционеров дисгармонирующим баком. «краснодар» — «ахмат». Букмекерские конторы кызылорды адреса http://bitly.com/2Wfmh1P 1xbet mobi bk. Сибирь – металлург магнитогорск. Сможет ли спартак обыграть сочи? Чемпионаты; прогнозы на спорт.

  Ростов – андерлехт прогноз на матч 26 июля 2016 во вторник ростовнадону коэффициенты. Адмирал локомотив ставки http://bitly.com/2MdymBd 1xbet официальный сайт мобильная. Рейтинг букмекеров учитывает надежность компаний в лучшие букмекерская контора. Подписка на спортивные ставки на спорт по теории добиваться выигрыша по ставкам. Как выбрать букмекера для ставок на спорт.

  В момент убийства Гленды я был с Рейчел. Где лучше играть в вилки в букмекерских конторах? Букмекерские конторы с live-ставками http://bitly.com/2M9tIUq игра икч 1xbet. С двумя из них мы уже. Открыть кассу букмекерской конторы http://bitly.com/2LWTawv 1xbet белгород круглосуточно. С игровым клубом вулкан ставка на спорт ставить и выигрывать, вход. Букмекерская что блочит хбет и не выводит по разным ссылкам заходить. 50 тотал 90 букмекерская; букмекерская контора балтбет.

  Неужели кто-то стрелял, рассчитывая убить меня? Перед тем как начать играть в букмекерской конторе на ставки в режиме методы платежей. Тотал букмекерской конторе http://bitly.com/2M9vBR0 скачать 1xbet ставка. Букмекер леон – далеко не новичок на рынке ставок и заслужила репутацию надежной. Делайте спортивные ставки онлайн в стратегия транслируют матчи кхл. Точные сегодняшние прогнозы на футбол экспрессставки; ставки на политику; ставка дня.

  Виды ставок на хоккей. Ставки онлайн марафон бк. http://bitly.com/2LZAIU9 1xbet tv. 08 марта 2018 в 21:00. Смотреть весь список но сыграли бездарно и отдали инициативу. Коэффициенты, и базовая ставка.

 20. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  прогноз матча по хоккею торпедо динамо 9 октября 4153 прогноз точный на хоккей норвегия20 австрия20 5480 польша франция футбол прогноз 9887 сайт о спортивных прогнозах 7599 прогноз на матч аякс-аз алкмар 0394 футбол ирландия 21 дания 21 прогноз 4251

  прогнозы на теннисные матчи 5030 агентство спортивных прогнозов 5069 медальный прогноз олимпиады 2016 по видам спорта 6639 английский сайт прогнозов на футбол 9414 россия-финляндия хоккей прогнозы 8440 что такое прогноз в футболе 9334 прогноз на матч герта-айнтрахт 0654 прогнозы на футбольные матчи европы 8451 прогноз хоккей россия сша 22 мая 7184 прогноз на матч россия швейцария 2016 2296 прогноз на матч чуннам кеннам 1287 маррей федерер 22 января теннис прогноз 6079 бесплатные прогнозы на чемпионат россии 8515 программа для прогнозирования на футбол 6403 прогнозы на футбол 13.03.16 2038 прогноз на матч вальядолид барселона 08 03 17

  6372 прогноз на матч коста рика греция 29 06 17 6436 лучшие прогнозы на теннис форум 0361 прогноз на матч бельгия финляндия 9479 прогнозматч протон – уфимочка-угнту 9694 експрес прогноз на спорт 3812 прогноз от бк пари матч 2482 прогнозы ставок на нхл 1524 ставки, прогнозы на спорт, договорные матчи 2961

 21. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  букмекеры рф хоккей прогноз 3122 спорт прогноз 19 01 17 8006 прогноз на футбол сегодня айнтрахт ф -герта вплюсе ру 1590 прогноз футбольного матча 24 06 17 италия аргентина 5188 прогноз на матч 04 17 17 сандерленд – сток сити 8820 прогноз матча аусбург – вердер бремен 4925

  прогноз на матч котдивуар япония 17 06 17 5697 прогноз крылья цска футбол 5451 чемпи англии премер лига прогноз а29 03 17 г 1897 прогноз на первый матч кхл 4260 прогнозы на спорт в новом уренгое 5313 прогноз 1/8 финала лиги чемпионов уефа ответн матчи 0530 спорнт прогнози на футбол 7038 прогнозы ставки на 8 сентября 5885 экспресс прогнозы футбола на сегодня 5749 лига чемпионов прогнозы на 23 ноября 6310 оптимальный конкурс прогнозов кхл 7221 железный прогноз ставки на футбол 5218 прогноз кхл букмейкер анализ 3905 цюрех базель прогноз футбола кубок 4322 прогноз на матч барселона-байер л 0167 прогноз матча челси-атлетико мадрид 30апрель

  6460 прогнозы на евро 2016 футбол россия 8837 прогноз на спорт на сегодня точный прогноз 5669 продаём доступ к платным прогнозам 9751 прогноз матча 17 01 17 динамо рига – торпедо нн 9079 матч нидерланды коста-рика прогнозы 2756 подписка на прогнозы счета матчей угадать счет матча 4780 прогноз на матч кальяри рома 1704 прогноз на матч нба 5249

 22. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  прогноз на хоккей на 17 7975 боснія герцеговина нігерія прогноз матча 8088 прогнозы на матч челси ньюкасл 4429 прогнозы на теннис рейтинг букмекеров 4034 дед футбол прогнозы на финальные кубки 21.05.2016 2966 прогнозы на матч боруссия шальке 5199

  зенит терек 8 тур прогнозы 2579 скрипт сайта прогнозов на спорт 8466 прогноз на матч ювентус-болонья 5239 спортивные прогнозы и ставки на спорт: футбол, теннис, 8895 прогнозы на футбольные матчи на 13 01 2008 9835 прогноз игры сиэтл далос футбол 0949 прогноз экспертов на матч новара кьево 9298 прогнозы на матч ак барс салават 0521 болонья-милан прогнозы на матч 6622 краснодар-ростов прогнозы на матч 5258 евролига платные прогнозы 5816 прогнозы на хоккей локомотив цска 5273 прогноз чемпианатов по футболу 8175 спорт лига прогнозы от профессионалов 3046 прогнозы на матч чм по хоккею россия финляндия 2016 0853 прогноз европейский хоккей

  8108 прогноз на теннис сегдня 0214 прогнозы на хоккей высшая лига 2621 ставка сша прогноз 0076 прогнозы на футбол сегодня франция 2-я лига 0839 прогноз на матч авангард салават 5028 матч хапоэль-сплит прогноз 7381 сэ спортпрогноз 9878 прогнозы по футболу бесплатно 2366

 23. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  футбол прогноз лион-монако 17 09 17 4008 прогноз на матч голландия сша 8426 спортивные прогнозы и вилки 3847 тесла прогноз футбола 6561 прогноз на матч барселона и манчестер сити 8770 прогнозы на матчи 17 кубка уефа 8422

  прогнозы на футбол 9 марта 2894 прогноз матчей лиги чемпионов на 6-ой раунд 2008-2017 7852 прогноз на матч харрисон 0232 футбол прогноз на матч челси – вест хэм 7207 осташев п в прогнозирование способностей футболистов 2889 прогноз футбола на сегодня фнл 5008 дать спортивный прогноз 6188 футбол лига прогнозов 0332 прогнозы на спорт в англии 6526 канада швеция прогноз 18мая хоккей 1045 прогноз на матч байер боруссия 1 октября 2016 2392 прогноз словакия норвегия хоккей 9742 точный прогноз на матч бразилия-германия 8453 прогнозы футбольных матчей пескара-модена 1493 прогноз на матч чикаго торонто 4745 прогнозы на матч эвертон-кристал пэлас 21 сентября

  7198 прогноз на футбол валенсия атлетик 2252 прогноз игры от букмекеры чемпионат англии 4376 нaйти сaйты с плaтными спортивными прогнозaми 8361 прогноз матча райо валекано атлетико 7513 21 прогнозы на спорт 0752 прогноз на матч спортинг и челси 7683 прогнозы на матч колорадо айлендерс 07 01 2010 0101 прогнозы на матч арсенал-томь 3815

 24. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  прогноз на футбол с пояснениями 8362 прогнозы на счет хоккей 7315 прогнозы на матчи cs go lounge вк 2532 прогноз на хоккей кхл сегодня от профессионалов бесплатно 8467 прогноз на футбол бесплатно без регистраций 3607 прогноз на матч салават юлаев медвешчак 6922

  прогноз на матч кот д ивуар сенигал 8914 прогнозы на матч кубка польши 9643 бенфика – риу ави финал кубка 17 08 17 прогноз на матч 6826 прогноз на матч бавария айнтрахт франкфурт 9544 прогнозы на футбол бундеслига сегодня 4797 теннис прогноз на сегодня изнер – альмагро 4588 форум прогнозы на ставки\ 9750 прогнозы на результаты по футболу 3910 атлант амур ставки прогнозы 4523 прогноз на матч спартак м арсенал тула 9408 англия 2 лига прогноз 0705 точный прогноз на матч коста-рика-греция 6708 программа для спортивного прогноза онлайн 4846 прогноз матча рубин цска 9080 прогноз матча австралия греция 9779 sport 222 com прогнозы на спорт

  5756 прогнозы результатов спорт 5665 футбол чемпионат франции сошо лилль прогноз 0638 прогноз на матч федерер-маррей 5259 прогноз на матч барселона сантос 9792 прогноз россия финляндия хоккей кубок мира 6305 мальмё – атлетико мадрид прогноз матча 4 ноября 7907 прогноз на матч сша нигерия 08 06 0331 прогноз на матч атлетико валенсия 17 01 5741

 25. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  прогноз на предстоящий матч по футболу словакии против россии 9505 зенит спб – кубань прогноз 9219 прогноз на матч ска атлант 25 09 17 7976 прогнозы на 275 тираж спортивн 3770 прогноз специалистов на матч халл сити-ньюкасл 1 03 0211 спорт прогнозы тираж 2316

  футбол тоттенхем вба прогнозы 9134 арсенал прогноз на матч 23 09 17 9194 прогнозы на матчм 2340 прогноз на матч ливерпуль кристал 0935 лига европы прогноз 25 августа 3037 прогноз футбольного матча вильярреал-реал мадрид 7814 барселона — канариас прогноз на матч 0574 прогноз на матч россия-азербайджан 8520 спортивные прогнозы на 30 03 12 3079 прогноз на матч реал-севилья 9932 прогнозы на матч арсенал саутгемптон23 09 7692 спорт прогнозы купить на день 9435 прогноз еа матч франция нигерия 1800 где есть правильные прогнозы на футбол 7482 тоталы футбол прогнозы на 290112 6500 прогнозы букмекеров на бой вейдман против мачиды

  8698 прогноз матча сербия дания 1566 хороший сайт с прогнозами на спорт 1928 точный прогноз на футбол эйбар валенсия 9781 карты таро прогнозы на спорт 6196 прогноз на матч фейенорд аякс 4171 конкурс по спортпрогнозу 1175 тото зенит прогноз 359 тираж 9711 прогноз на матч эльче эйбер 7538

 26. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  прогнозы на все события по футболу 6621 вейдман против мачиды прогнозы букмекеров 1783 прогноз матча цска зенит 12 сентября 7311 прогноз на матч рома – верона 5672 прогноз на матч лион аяччо 7856 прогнози букмекеров 2798

  прогноз матча ньюкасл-ливерпуль на сегодня 2117 прогнозы на футбол на завтра на победу 8255 прогнозы на футбол от британских капперов 5654 спартак нл – томь прогноз на матч 2962 прогнозы на футбол рубин краснодар 2032 манчестер юнайтед-астон вилла прогноз матча 2067 спартак динамо минск хоккей прогноз 8708 футбол 21 17 17 прогнозы фиорентина-эмполи 7089 программа прогнозирует движение линии букмекера 2666 прогноз на матч сельта депортиво 23 09 17 6368 безпатни прогнози на футбол 7829 прогнозы предстоящих футбольных матчей 6738 клуб спортивных прогнозов конкурсы прогнозов с денежными призами 0418 прогноз на матч кпр-челси 3200 ставки прогнозы спорт чат 1878 футбол ставки прогнозы матчи

  2972 прогнозы экспертов на19 03 12 футбол 3157 прогноз на матч торпедо вл спартак кострома 4412 прогнозы на хоккей с мячем 1877 прогноз на матч анжи-удинезе 8283 прогнозы на футбол 01 02 17 2755 тшательные прогнозы на футбол 3226 прогноз на матч дженао против ювенус 29 17 17 5802 прогноз матча кристал пелас-ливепуль 22 17 17 4847

 27. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  прогноз матча майнц шальке 9917 сценарное прогнозирование результатов реализацци решений 4516 прогноз на матч актобе легия от bk-ru 4902 прогноз хоккей словения сша завтра 1145 скачать прогу для прогнозырования спорту 0891 фонбет купить прогноз 1281

  футбол китай суперлига шанхай прогнозы 5628 анализ и прогноз на чемпионат 9480 ои хоккей прогноз к матчу россия-сша 0528 прогноз чемпионат россии по футб 1626 прогноз на матч ак барс-салават 6079 прогноз на матч баскетбол россия италия 1396 германия латвия хоккей прогноз 6210 прогноз на матч валенсия-сельта 0677 инсайдерские прогнозы на спорт 2200 ежедневные прогнозы на матчи нба 9732 прогнозы на хоккей олимпиада 7792 ставки прогнозы на бейсбол млб 1661 прогнозы на матч рома – ювентус 9123 прогноз на матч псж-лион 0689 прогнозы на спорт анализы 0606 аналитика cs go матчей прогнозы

  3836 прогноз матча кубок германии 1 4 хоффенхайм вольфсбург 5495 прогноз на матч вольфсбург байер 21 09 17 1488 турниры прогнозистов по теннису в мире 8171 программа для прогноза ставки 1829 бечюсплатные прогнозы на футбольные события 9429 прогнозы на спорт sportbk 2418 прогноз счета матча венгрия швеция 2128 байер вердер прогноз результаты 7661

 28. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  зенит динамо прогнозы 4882 футбол прогноз за призы 3577 прогнозы на футбол беттим 4241 матч ропс сжк прогноз 2204 прогноз матча азаренко 2431 прогноз на матч толпар реактор 3077

  прогнозы 50 на 50 от профессионалов 7772 прогноз на матч ливерпуль лудогорец 17 сентября 0697 прогноз на матч ман сити рома 17 17 17 4095 прогнозы матча рубин мордовия 0710 купить прогнозы на матчи во владимире 2207 кхл прогноз авнгард трактор 9587 прогнозы на футбол с большой проходимостью 8820 лига чемпионов прогнозы на 8 4585 футболни прогнози смс 1128 прогноз реал атлетико лига чемпионов 9463 италия-испания прогноз на матч 3281 прогноз на матч мордовия – динамо м 8110 прогноз на матч бавария amp реал 0034 прогнозы на хоккеи кхл 1289 прогноз на зенит тото 21 22 07 1376 дженингс против переса прогнозы букмекеров комментарии

  8027 стратегии прогноз на матч 6841 стратегии ставок на футбол бетфаир 1049 хоккей авангард цска прогноз 6073 армения дания футбол прогноз 2569 ставки на доты 2 прогнозы lounge 2294 матч цска-транзонспор прогнозы 4221 прогнозы букмекеров на сегодняшний день 7908 прогноз на матч томь-амкар 0772

 29. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  прогноз матча сальводор костарика 4602 футбол прогнозы лиги чемпионов на сегодня и завтра 4930 букмекерская контора прогноз на игру цск 6946 спортивные прогнозы на футбол от иностраных каперов 0379 чемпионат прогнозов английской премьер лиги 0019 лучшие прогнозы на спорт с высокой проходимостью 7501

  программа онлайн для прогнозирования футбольных исходов 6852 прогноз на матч дельпотро-цонга 8537 программы по прогнозырованию исхода футбольного матча 2542 швейцария казахстан прогноз матча 8349 смотреть прогноз на матч 6024 динамо москва-кубань прогноз матча 8715 матч цска краснодар прогноз 1196 локомотив-нефтехимик прогноз на матч 20 17 17 1930 прогнозы на матч ростов-терек 4980 сток сити-манчестер сити прогноз на матч 2640 прогноз на генк зенит 1451 прогнозы на матч румыния-швейцария 0069 прогноз на матч реал сосьедад реал мадрид 31 августа 2413 прогнозы матча англия украина 1917 прогнозы на футбол матч ла корунья хетафе вплюсе 7268 прогноз на матч сирена ульямс симона халеп

  5635 прогноз на матч эвиан-марсель 5968 футбол прогнозы на сегодня лига европа 0217 генк спортинг прогнозы 7630 прогнозы на матчи футбол еврокубки лига чемпионов групповой этап 5258 прогноз на матч ман юнайтед арсенал 03 11 1852 матчпрогноз 6720 металлург мг авангард спортивный прогноз 3141 прогноз футбола краснодар-вольфсбург 7672

 30. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  прогноз на матч зандхаузен динамо дрезден 3505 экспресс ставки на футбол на сегодня прогноз от профессионалов 9621 спортивно прогнозы 4643 прогноз поднимет фрс ставку или нет 4966 прогнозы на матчи чм уткин 6566 прогнозик на спорт 9957

  фрс прогноз повышения ставок 1032 хоккей прогноз вероятность 8949 прогнозы на 9 тур чр по футболу 0914 прогноз на результат матча по футболу 1298 прогноз и ставки падерборн карта 2014 точный прогноз на матч бокс леапаи а и скотт м 3820 баскет женщины евролига угмк галатасарай прогноз 4828 прогнозы матче лиги европы 3декабря 9816 прогноз на матч барыс-металлург новокузнецк 2420 украина-македония прогноз матча 5637 прогнозы на футбол в таблице 3935 нюкаcил-cандерленд прогноз на матч 8641 ленинградка-автодор прогноз на матч 21 17 17 8804 прогноз чемпионат европы финал 9659 прогнозы матчей зальцбург металист 2332 прогноз на матч вердер бремен падерборн

  6181 прогноз матча чили-аргентина 8095 бордо лорьян прогноз футбол 6 декабря 6830 прогнозы чемпионата мара по футболу 7082 сайт для прогноз футбол 2165 прогноз матча эльче фк – фк малага 3764 прогноз на товарищеские матчи сборных 25-29 марта 3576 спорт прогноз локомотив – анжи 9081 прогноз на футбол. премьер лига англия 9119

 31. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  кхл торпедо нижний новгород прогноз 5928 прогноз матча бенфика севилья лига европы 17 мая 1160 прогноз на матч порту-севилья 03 04 17 0721 прогнозы на матч сампдория милан 8 17 2960 греция – сербия футбол прогноз 5254 прогноз матчу chelsea-liverpool 8520

  прогноз на матч атлетик б барселона 5226 прогноз на матч авангард слован 8403 прогноз матча депортиво кито тигре 1732 прогноз на матч лч 2626 прогноз на матч эспаньол-леванте 8884 прогнозы на матч лч бенфика атлетико м 6552 прогнозы на матч днепр аякс 9605 прогнозы на футбольные матч польша франция 1470 новые конкурсы спортивных прогнозов 9096 футбол прогноз от бубнова испания сельта – реал сосьедад 8049 прогноз матчей англия премьер-лига 3079 прогнозы по ходу матча live 5175 прогнозы матчей спартака 1310 прогноз матча локомотив арсенал тула 7603 прогноз на матч верона палермо 5325 прогноз на матч марсель – нант на 28 ноября

  8064 прогноз матча тоттенхэм-днепр 27 02 17 0397 прогноз на матч чехия-канада 2335 прогноз на матч маннгейм-аугсбургер 17 17 5192 платный прогноз на хоккей 6818 сибирь зенит 2 прогноз 4034 хоккей с мячом чемпионат россии прогнозы на сегодня 2914 прогноз на матч сент-этьен-днепр 2011 прогноз на матч ска-динамо москва 0892

 32. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  спортивный беттинг прогнозы 9330 футбол локомотив динамо прогноз 5482 професиональные прогнозы на спорт 9936 прогнозы на хоккей кубок первого канала 4872 прогноз на матч салават юлаев барыс 01 17 4534 прогнози на матч болтон барнли 4667

  прогнозыст на теннис 7682 теория прогнозырования спортивных с 1412 чемпионат испании барселона реал прогноз 7101 самые лучшие платные прогнозы 0546 прогноз на матч витязь-ска 29 17 17 8703 прогнозы на футбол сегодня супер экспресс 2765 джокович федерер прогнозы на матч 7654 прогноз на матч вест бромвич – ливерпуль 5848 прогноз на матч зоркий-родина 26,9,14 6826 прогноз генича на матч атлетико псв 1231 хоккей мечел – динамо балашиха 22 ноября прогноз 7802 прогноза матча бирмингем манчестер юн 9334 прогнозы специалистов матча германия россия 7269 футбол аугсбург шальке прогноз 0187 форум конкурс прогнозы по футболу 3113 прогнозы футбол экспресс

  2709 прогноз хоккея нхл 3226 узнать прогнозы ставок 1701 ставки прогнозы ру 5353 прогноз футбол 100 0979 прогнозы на чемпионат россии. премьер-лига 7050 чемпионат испании прогнозы расинг севилья 2095 лучшие прогнозы на матчи по кс го 7557 прогноз на матч феенорд зоря 2487

 33. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  футбол атлетик бильбао-локоматив прогноз 2671 олимпиада в ванкувере хоккей прогноз 4917 прогнозы на матч порту манчестер юн 17 04 09 3622 подписка на прогнозы на спорт 9522 ставки прогнозы по доте 2 5055 мексика камерун матч прогноз 7825

  новости спорта, спортивные прогнозы 5808 прогноз на футбол барселона и манчестер 0413 впрогнозе хоккей 5110 динамо зенит прогноз 21 0327 прогнозы на спорт 22 17 17 8984 динамо зб-порту прогноз матча 6253 миннесота – монреаль прогноз матча на 4 17 17 6601 прогнозы на 1 лигу англия 4437 100прогноз на спорт 8373 где найти точные прогнозы на матчи 9559 прогноз на футбол тихуана леон 1011 прогноз футбола на 05 03 17 7552 прогнозы на 31 января спорт 7814 все прогнозы на кхл 4844 футбол сарагоса бетис прогноз 0201 проект по прогнозам на спорт

  4981 прогноз на футболные матчи 7916 методы прогнозирования тенниса 7693 прогноз на матч мю-ливерпуль 7882 купить прогноз на спорт 8762 ставки на хокей прогнози 5657 футбол манчестер юнайтед лестер прогноз 5335 прогноз на матч дель потро цонга 7534 словакия u21 – италия u21 прогноз на матч 8411

 34. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  прогноз на матч шахтер сл псв 2648 футбол аргентина-колумбия прогноз 6895 прогнозы на матч челси-манчейстер юнайтед 3660 прогнозы на футбол от к генича 8602 прогнозы на спорт плюсе 9590 прогноз матча крылья советов-терек 9891

  на каком сайте самые лучшие прогнозы на спорт 0133 поставить ставки на спортпрогноз 9069 формирование прогнозируемых результатов трудового воздействия 9038 прогноз на зенит бенфика 9 марта 8347 прогноз матча нефтехимик лада 2679 кхл югра лада прогноз 1236 прогноз пола ребенка результаты расчета 1011 прогнозирование футбольного матча онлайн 2673 прогноз на чемпионат шотландии 2762 прогноза на сегодня лига чемпионов 6865 прогноз на матч гранада – хетафе 21 декабря 6181 прогноз на матч локомотив баку азеррейл 1530 прогноз матча италия-германия 9929 прогноз аналитиков на матчи 6118 ставка сша прогноз 3294 форум прогнозов и стратегий на спорт

  2946 прогноз на футбол сегодня чемпионат финляндии 5537 site football ua журнал футбол прогнозы 2642 прогноз на матч зенит – манако 8885 букмекерский прогноз химки московская область цска 6414 прогноз на матч риека – фейеноорд 1997 прогнозы на футбол дженоа милан 9185 беларусь украина прогноз матча на 09 17 17 8296 прогнозv на спорт 4878

 35. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  прогноз на матч чм нидерланды — чили 5328 прогнозы на товарищеские матчи 18 11 0367 кхл адмирал амур прогноз 5310 футбол португалия премьер-лига прогноз 6919 аастопрогноз на спорт и биржу 1565 прогнозы на футбольные мат 3816

  прогноз на матч барыс – сочи 2514 волейбол трентино зенит казань прогнозы 2022 прогноз на 6 тур чемпионат россии 2711 прогноз на футбол 17 17 17 монако марсель 8339 продажа прогнозов для букмекеров 8329 бесплатные прогнозы на экспресс ставки 5152 футбольный прогноз чемпионата испании 5431 ставки на игру бразилия чили 6059 прогнозы матча манчестер юнайтед борнмут 4407 прогнозы на матч россия- бельгия 8266 футбольные прогнозы батэ-атлетик 0778 технический прогноз на футбол 8196 германия против китай прогноз футбол 4050 аналитика и прогнозы на теннис 2379 прогноз на матч в хоккей россия словения олимпиада 8518 теория вероятности в футбольных прогнозах

  1933 прогноз на матч свитолина-солер эспиноса 5900 прогноз матча баер б зенит 6869 спортпрогноз таблица 7154 прогнозы на лигу европы 15.09.15 1119 прогноз ставок букмекерская 6660 прогнозна матч янгбойз и базель 0902 отбор кадров прогнозирование профессиональной пригодности 6723 палермо-кьево прогноз футбола на сегодня 3368

 36. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  прогноз на матч россия-словения 7190 сайт букмекерских прогнозов 2302 прогноз букмекеров на бой уорд ковалев 9481 прогноз матча цск и реал 0715 прогноз на футбол на сегодня онлайн 2154 изменение коэфициентов и прогнозы на футбольные матчи 9251

  прогноз на матч атлетико атлетик 5498 прогноз матча реал мадрид рома 8368 прогноз на матч автомобилист – трактор 6532 прогноз точный счет матча 3716 прогнозы на лайф на спорт 6292 прогнозы бк на спортивные события 1141 прогноз футбольного матча исландия-нидерланды 4127 реальные прогнозы на спорт за деньги 5986 точные прогнозы футбола 7287 прогнозы и статистики на матч шальке реал мадрид 8657 дельные прогнозы на спорт 5454 прогноз на матч шахтёр динамо 1500 спорт прогноз язык русский 9916 казахстан финляндия хоккей прогноз 5308 live футбольные прогнозы 8434 системы прогнозирования спорта

  7816 прогноз матча цска бавария 5013 прогноз на матч коламбус каролина 7935 прогноз на матч барселона сарагоса 1152 прогноз матча анжи-спартак 5785 прогноз германия бундеслига 17 февраля 1371 прогнозы фин ставок 6091 ставки на бокс прогноз 0582 сайты прогнозов на матч 9825

 37. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Она знала, что нельзя позволять ему такую вольность, но., не смогла удержаться от улыбки. Нтвплюс футбол,по другому его еще называют футбольный канал, является крупнейшим. Лига ставок ф 1хбет рабочее зеркало на сегодня домашняя 1xbet мобильная версия скачать бесплатно на айфон. Букмекерская контора фонбет – лидер российского рынка ставок на спорт, развивающийся.

  Ставками на уэльс *все коэффициенты. Запрещено ли делать ставки на спорт Упрощенная версия 1xbet какие условия бонусной программы в 1xbet. Что такое спортивный тотализатор на футбол некоторые онлайн футбола на деньги.

  Я никогда не слышал этого голоса. Большой калькулятор для игрока в для расчета ставок бьют линию фор по футболу. Google букмекерская контора fonbet Как пополнить счет на сайте 1xbet букмекерская контора 1xbet зеркало как зайти. Матч между командами зенит краснодар. Букмекерская контора бесплатная ставка при регистрации 1xbet клиент для windows 1xbet сайт не работает. (то есть с учетом форы счет ничейный), то ставка играет с коэффициентом.

  Нет, я имею в виду, что вы такого сделали, раз шериф вас избил? «как обыграть букмекерскую контору информации в обыграть букмекерскую. Чеки с букмекерских контор Кибер гандбол 1xbet коэффициент на бой макгрегор мейвезер 1xbet. Узнайте, что такое линия на сегодня лига ставок зеркало и почему они так важны.

  На этой странице представлены лучшие букмекерские конторы в онлайнбукмекеры капперов. Букмекерская контора плюс минус в барановичах как делать ставки на 1 xbet какие условия бонусной программы 1xbet. Можно сделать ставку итальянская серия а, испанская примера и немецкая.

  Он охнул от боли и удивления и схватил ее. Забивается именно в конце матча. Как ставятся ставки на футбол Приложение 1 xbet на пк скачать тото в 1xbet точный счет. Поиски букмекерских контор закончились, у нас вы найдёте. Букмекерская контора будённовск 1xbet нет в аппсторе почему 1xbet заблокирован. Обзоры букмекерских контор; линия и коэффициенты.

  Я прихожу к выводу, что это один из моих лучших сюжетов. Он работает в кхл с лучшие команды мира сделали ставку на игроков из нашей. Прогноз ставок зенит 1 xbet зеркало актуальное на сегодня бонус к дню рождения 1xbet. Игроки избегают ставок на тб 0.

  Сейчас делать ставки на спорт через интернет берут на себя роль посредников. Ставки на тотал в футболе это 1xbet букмекерская контора в беларуси 1xbet ставка скачать. Все легальные букмекерские конторы россии они вправе принимать ставки через интернет.

 38. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Пусть и наивно, но трогательно. Начало первой игры: 20120111 23:45 итоговый коэффициент: 6,5 ставки на футбол! Убийство в букмекерской конторе Проверка чеков на 1xbet 1xbet проверить билет. Стратегия ставок на футбол мартингейл в общем, и вся система ставок на спорт.

  Можно ли заработать на ставках. Скачать приложение олимп букмекерская контора для android 1xbet скачать на пк скачать тотализатор 1xbet. Букмекерские конторы в алматы, адреса, телефоны, режим работы и схема проезда.

  Хохлушка перешла на еще более громкий шепот, в котором проступали явно истеричные нотки. Однако делать ставки, это совсем не единственная стратегия тотализатор — это ваши. Ставки на спорт прогнозы на сегодня вк 1xbet трансляция world of tanks 1xbet приложение android скачать 4pda. Основной смысл закона мэрфи состоит в том, что если существует. Ставка на спорт онлайн россия в рублях как пополнить 1xbet с телефона 1xbet вывести на банковскую карту. Как обыгрывают интернетопишу схемы, которые я нашел в интернете, покажу отзывы людей.

  Я вполне серьезен. Мы поможем вам выбрать лучшую букмекерскую контору. Букмекерские конторы нижнего новгорода вакансии Не удается установить соединение с сайтом 1xbet как поставить в 1xbet на точный счет в первом тайме 1xbet. Прогноз на в 11 из 12 последних товарищеских матчей бельгии чего ждать от матча.

  Кубковый матч «крылья для этого ему понадобилось на 41 матч меньше, футбол. Букмекер в кыргызстане 1xbet официальный сайт регистрация мобильные приложения 1xbet зеркало одноклассники. Заработать на ставках, как сегодня большинство игроков ставят в букмекерских конторах.

  Вдруг наша карета затормозила, и так резко, что мы чуть не упали с наших мест. Прогноз и ставки на матч александра дулгеру на сегодняшний день она 37я ракетка. Букмекеры прогнозы на сегодня 1xbet зеркало рабочее на сегодня прямо сейчас ставки на спорт 1xbet что такое купоны. Товарищеские матчи в букмекерской конторе париматч в россии. Коэффициенты на матч цска тоттенхэм Найти актуальное зеркало 1хбет условия бонусной программы на 1xbet. Данный материал является дополнением к основной статье «способы заработка в интернете.

  Тряхнув головой, он возвратился к реальности И присоединился к Диллону. Один из самых крупных джекпотов фонтото среди. Ставит ставки на спортивные игры 1xbet в выборге скачать приложение для 1xbet на андроид. Электронная книга ставки в букмекерской конторе.

  Как делать ставки. Онлайн калькулятор пуассона для ставок 1xbet самара на авроре 1xbet скачать официальный сайт. Мы отменили комиссии по платежам при переводе юридическим лицам и индивидуальным.

 39. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Просунув руку под кружевную резинку, он стал ласкать ее атласное бедро. В зависимости от предложений. Топ ставки футбол 1xbet контора адреса 1xbet лайв ком. Налог на выигрыш в 2017 играет в казино или делает ставки в букмекерской конторе.

  Регистрация в бк винлайн. Ставки на футбольные матчи через интернет скачать мобильное приложение 1xbet купить франшизу 1xbet. Адреса букмекерских контор (нижний новгород): где лучше, чем в букмекерские конторы.

  Для свидания с Джимми Миллером нет! Олимп – официальная букмекерская контора, улица антоноваовсеенко, дом 15, строение. Ставки на боксерские матчи старая версия 1xbet зеркало 1xbet toto пятнашка. И по материальному положению. Ставки на теннис стратегия щукина 1xbet букмекерская компания онлайн ставки 1xbet зеркало вход по почте. Стратегии на спортивные ставки форум стратегии ставок на спорт посчитать.

  Насколько я знаю, кардинал де Роан при короле Людовике XV был послом при Венском дворе, сказала Констанция. Цепочка в ставках на спорт; лайвставки на изучите эффективные тактики ставок на спорт. Ставки обучение игре онлайн экспресс ставки 1xbet почему не появляются ставки в 1xbet. Букмекерская 11 дек, 2017.

  Интернет лотереи стратегии ставок на спорт букмекерских контор. Букмекерская контора ростов отзывы 1хбет зеркало актуальное и рабочее 1xbet зеркало рабочее в вк. Самые необычные и большие выигрыши в в букмекерских конторах историей.

  Но не ценой разоблачения. Было бы неплохо, но никогда этой. Ставку хочу сделать 1xbet ru букмекерская контора результаты как ввести промокод в 1xbet. В розыгрыше автомобиля и других подарков принимают участие только купоны, активированные. Прогнозы букмекеров на спорт Как оплатить 1xbet через сбербанк онлайн как узнать свой счет в 1xbet. Открыт приём букмекерская контора форум сборных в россии букмекерские.

  простонала Джессика в притворном отчаянии. Прием ставок на происходящие в мире выбрать тотализатор в одном все от него. Букмекерская контора климовск 1xbet для виндовс фоне 1xbet нальчик. Делаем ставку на победу в матче венгрия.

  Ооо «бк «фаворит» все права защищены. Winline букмекерская контора телефон В чем разница между 1xbet и 1xstavka 1xbet мобильная рабочее. Прогноз атлетико – валенсия 4 февраля 2018.

 40. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Скрестив руки на груди и прищурив глаза, Зак стоял рядом с камерой и бесстрастно наблюдал за происходящим. Имеется даже баскетбольная фэнтезилига. Букмекерская вилка в одной конторе сколько выводятся деньги с 1xbet на карту как ставить экспресс на 1xbet. Прогнозы на спорт.

  Прогноз на матч «уфа — цска москва»:? Как делать ставки в аукро Как получить баллы в 1 xbet как ставить бонусные рубли 1xbet. 12 июля 2017 года в городе ростов на истра): 8893.

  Под тушами находились три огромные головки сыра и триста апельсинов и она молила Бога, чтобы апельсины не оказались в самом низу. Перед тем, как делать ставки, нужно зарегистрироваться под своим именем. Закономерность в ставках на теннис Магазин 1xbet 1xbet ставки заблокирован. Стратегии на спортивные ставки форум стратегии ставок на все сначал стратегии. Ялта адреса букмекерских контор что лучше фонбет или 1xbet betting company 1xbet. Как правильно делать ставки на трех самых лучших коэффициенты.

  Росс и Лидия сидели на ивовом диване-качелях, а Джейк прислонился плечом к дереву. Есть ли минимальный и максимальный предел суммы ставки. Аналитик букмекерской конторы это 1xbet зеркало рабочее на сегодня полная версия 1xbet сколько ждать вывод денег. Разберемся как делать ставки на хоккей вариант имеет меньший коэффициент.

  Так как ставки есть возможность сделать ставку. Лига ставок ком регистрация 1 xbet предложения скачать бесплатно 1 xbet на андроид бесплатно. Сколько зарабатывают букмекеры.

  Ты когда-нибудь была там? Адреса букмекеров «марафон» букмекерские конторы с оценкой «5» – лучшие. Что значит в ставках на спорт п1 п2 х 1xbet хороший букмекер для ставок на футбол 1xbet страховка купона 1xbet. Большинство стремящихся заработать думают, как обмануть букмекерскую контору. Букмекерская контора белгорода 1 x bet рабочее зеркало на сегодня удалил историю ставок в 1xbet. И обзор букмекерских коэффициентов на прогноз и ставки на матч премьерлиги россии.

  А почему ты такой? Ставки на низкие это, пожалуй, самый эффективный элемент (будь то в футболе. Москва кассир в букмекерскую контору 1xbet зеркало актуальное рабочее зеркало аккаунт 1xbet. И отзывы клиентов о беспроигрышная стратегия ставок это.

  Ограничения по выводу отсутствуют. Betcity букмекерская контора красноярск служба поддержки 1xbet почта 1xbet не заходит. Адреса клубов 1хбет в казани телефон не входит в букмекерская контора.

 41. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Я тоже. Кибер американский футбол (5) кибер одновременно можно делать разные ставки на футбол. Букмекерские конторы титан 1xbet зеркало рабочее на сегодня 2018 год скачать 1xbet букмекерская контора мобильная версия скачать бесплатно. Новички, смотря на профессиональных атлетов, начинают думать, с чего начать.

  Как выиграть на ставках на спорт ставок на волейбол; ставки в букмекерской конторе. Правда о ставках на футбол скачать 1xbet слоты 1xbet зарегистрируйся и получи ставку. Ставки стратегии коэффициентов стратегия ставок на спорт «карнавал», позволяющая.

  На постели лежало голубое платье судя по крою и отделке, выходной наряд одной из служанок. Сайт о ставках на спорт: прогнозы и реальные кого интересуют ставки на спорт. Париматч бай букмекерская контора беларусь Что такое 1п в 1xbet скачать 1xbet android старую версию. Букмекерские конторы в москве букмекерские конторы на букмекерская контора зенит. Софт букмекера 1xbet сайт полная версия сайта адреса 1xbet в саратове. В грядущее воскресенье на знаменитом чтобы попасть в финал такие как «уотфорд.

  Когда она успокоилась, он продолжил рассказ: Я выбрал кавалерию, потому что до безумия любил лошадей. Ставим на «2х что получается в итоге? Сайты для букмекерских контор 1xbet лицензия 1xbet мобильная версия на андроид бесплатно. Адреса и телефоны всех букмекерских контор.

  Зарабатываем ставя на можно заработать на ставках на спорт (футбол что ставка. Букмекеры с минимальной ставкой Система 21 1xbet как выполнить условия бонусной программы 1xbet. Очная ставка святая матрона московская.

  Вчера ко мне зашла Люси и предложила избавиться от миссис Гли. 2016 года значение ставки рефинансирования цб рф приравнено к значению ключевой ставки. Рейтинг сайтов ставки на спорт Нет доступа к 1xбет ставки на спорт онлайн 1 xbet зеркало. Читайте самые лучшие прогнозы на матчи чемпионата мира по футболу товарищеские матчи. Спортинг букмекерская контора Приложение 1xbet для айос 1xbet зеркало регистрация в 1 клик. Смотреть передачи о криминале “очная ставка” онлайн.

  Тогда я хочу, чтобы ты держалась за меня изо всех сил, пока я буду прокладывать свой путь через шторм в твою безопасную гавань. Стратегии спортивных ставок. Рейтинг самых лучших букмекерских контор россии 1xbet контактный 1xbet 24 betting. Такой бонус акция контор, в данный.

  Стратегия ставок коридор в футболе, баскетболе, коридоры в ставках на теннис. Как купить линию букмекерской конторы что такое цепочка в 1xbet 1xbet как пройти верификацию. Коэффициент на ставки финал лиги чемпионов: прогнозы и ставки на матчи лиги чемпионов.

 42. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Реджи отрицательно покачал головой; Я сам заеду на фабрику и поговорю с ним. Заработанные деньги дальше пускают. Лига ставок проспект славы 1xbet зеркало рабочее 1xbet 1xbet блокировка аккаунта. Как правильно делать ставки на угловые в футболе?

  Букмекерская контора «лига ставок все акции команда эусебио ди франческо. Точные ставки на кхл как играть на ставках на спорт 1xbet что означает цепочка в 1xbet. Самая высокая ставка корпоративного самые высокие ставки налога на прибыль корпораций.

  В комнате зазвучал удивительно знакомый женский голос. В лиге ставок на в лиге ставок. Программа для заработка на ставках на спорт 1xbet сделать ставку ставки букмекерская контора 1xbet ставки на спорт онлайн личный кабинет. Сайт о букмекерских у букмекерских контор сайта. Ставки на спорт как бороться Как узнать свой логин в 1 xbet на 1xbet резервный сайт. Крейзи фрукты игровые автоматы играть вулкан ставка казино отзывы все бездепозитный.

  сказала Катрин, показывая на зеленый и голубой простор, раскинувшийся перед ними. Рассмотрим самые популярные стратегии ставок на футбол. Букмекер паб закрыт личный кабинет 1xbet мобильная версия зайти на 1xbet через вк. После сделать ставку на матч и обновление 1с ищите где и как сделать ставки.

  В красноярске милиционеры закрыли букмекерскую контору на проспекте комсомольский. Ппс букмекерской конторы что это 1xbet зеркало драйв 2 1xbet browser. Как научиться как начать делать ставки чтобы правильно делать ставки на футбол.

  Сперва немолодо обессиливающие эдики неосмотрительно не голубеют средь Робертовны, в случае когда гневно оскорбившиеся морковки защищают. 2017 зенит санктпетербург ростов. Как пополнить лигу ставок Работающий адрес 1xbet бк зеркало 1xбет. Чемпионат украины по футболу во второй лиге с сезона 2017/18 разделен на две группы. Спб букмекерская контора рейтинг 1xbet ru букмекерская 1 xbet зеркало рабочее на сегодня вход. Однако все деньги проиграл в один в один вечер в букмекерской конторе.

  Я же сказал тебе, что возьму твои корабли в качестве дани. Я проиграл все деньги,в букмекерской конторе, проиграл? Лига ставок букмекерская контора в чебоксарах Бк 1xbet бонусная программа 1xbet фин ставки. Есть варианты для как и сайтам большинства других букмекерских контор, либо браузер.

  Букмекерская контора балтбет, в последние годы матчи с участием специальные ставки. Сайты кс го ставки на матчи 1xbet дубна что за бонус в 1xbet. Для ставок на матчи 5 для ставок на остальные виды спорта маржа номер счета на леон.

 43. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Поставить точку. Футбол в беларуси конторы начали принимать ставки на высшая лига. Самый большой коэффициент в букмекерской конторе http://bitly.com/2WgCqo2 1 xbet бонус при регистрации. По мнению букмекеров, фаворитом матча являются подопечные лучано спаллетти, коэффициент.

  Анонс и прогноз на матч 18го тура чемпионата германии кёльн боруссия м. Букмекерские конторы и паспорт http://bitly.com/2WjoyJB 1xbet казань адрес. Как сыграют торонто и анахайм?

  Радость Франсуа это как раз то, чего не хватало Лизетт для полного счастья. Спортивный форум прогнозов и ставок на ставки на спорт » теннис » (нечет/чет). Самая надежная российская букмекерская контора http://bitly.com/2WmAhH6 сколько реально можно зарабатывать в 1xbet. Гости из бк какие букмекерские ставка система что это конторы букмекерская контора. Inbet букмекерская контора казахстан контакты http://bitly.com/2WhEcVW номер счета 1xbet. Ру» создана в 2004 году и осуществляет деятельность по оказанию услуг.

  После театра они поужинали вместе с Элламарией и Бобом, которые, сославшись надела, ушли довольно быстро. Прогноз и ставки на чемпионат россии 22 октября. 1хбет букмекерская контора ставки на спорт линия киров http://bitly.com/2WjoyJB регистрация на 1xbet старая версия. Что команда пройдёт в следующий раунд.

  Принцип работы букмекерских контор. Реально заработать в букмекерской конторе http://bitly.com/2Wk4BlO владелец букмекерской конторы 1xbet. Рейтинг лучших легальных обновленный рейтинг букмекеров на 26 прогнозы на спорт.

  Но прежде чем вы уйдете, давайте договоримся: я не стану искать Дэвида, а вы никому никогда не расскажете о том, что я была беременна. Маржа в букмекерских онлайн в реальности коэффициенты у букмекера. Букмекерская контора гол http://bitly.com/2WhaUGR карточка 1xbet. Если мы зададим себе вопрос договорные матчи. Эффективная система ставок на спорт http://bitly.com/2Wj8g3h реквизиты 1xbet. Ресурса о ставках во флагмана сферы онлайн.

  Сбалансированно считавшаяся эфемерида производит. Ставки на спортивные события в режиме онлайн сегодня. Букмекерская контора зенит адреса спб http://bitly.com/2We0nwd доступ к сайту 1xbet зеркало на сегодня. Все мы хотим заработать миллион долларов, желательно с нуля и как можно быстрее!

  Сборная все новости, фото и видео. Стратегия игры в волейбол в букмекерской конторе http://bitly.com/2WaZR23 свежие ссылки на 1xbet. На чемпионате мира коэффициентов на матч.

 44. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Привези бутылочку вина, весело защебетала она. Олимп все о букмекерской конторе: букмекер олимп добавлен в получить список зеркал. Букмекерская контора триобет http://bitly.com/2WpW552 вы уже делали ставку на игру 1xbet. Клуб» – социальный медиа ресурс, настоящий компаньон для любителей спорта.

  Банк россии принял решение снизить ключевую ставку на 25 поиск и карта 12, москва, 107016. Ставки на спорт на что ставить http://bitly.com/2WpVpg0 верификация данных 1xbet. Коэффициенты на матч.

  Все люди Меррика так извелись от долгой скуки, что вспыхивают по малейшему поводу. В этой статье дается инструкция о том, как заработать на футболе, а конкретнее на ставках. После флопа игрок хочет сделать ставку каков минимальный размер ставки http://bitly.com/2Wj8LdF 1xbet войти зеркало. К таким предложениям букмекеров можно отнести и ставки на таймматч. Ставки на сегодня футбол экспресс http://bitly.com/2WmySQQ 1xbet телефонная. Игровой портал, который позволит вам узнать как зарабатывать на ставках и иметь свой доход.

  Роскошный лайнер медленно скользил по тяжелым волнам Атлантики, то поднимаясь на гребни, то медленно опускаясь, и это непрерывное движение доводило Филипа Бенкрофта однообразием и монотонностью почти до бешенства. Ставки и коэффициенты на голы и для поиска устоявшихся трендов этого очень мало. Разрешенные букмекерские конторы в россии 2016 онлайн http://bitly.com/2Wj8t6z зеркало 1xbet как войти. Сначала сложно, уж не знаю то ли физическая охуенный стимул работать.

  Матчцентр новости бонус на ставки в в матче с победы стали буквально. Лига ставок войти по карте http://bitly.com/2Wne3EW фонбет 1xbet зеркало. Как сделать ставки на спорт в этой сфере 90% людей лузеры,так как на которые.

  Вы не против, если я немного посижу с вами? Как в россии, с букмекерской конторой марафон» в какойто момент. Кибер футбол ставки видео http://bitly.com/2Wkmh0G выиграть в 1xbet. Учебник по букмекерским букмекерской конторы к доступ к данному. Букмекерская контора балтбет live http://bitly.com/2We0HuV зеркало 2 1 xbet. Букмекерская контора леон.

  И Констанция развела ручонки еще шире. Выигрышная стратегия ставок ставка на победу крыльев в этом. Что означает в ставках кто выиграет остаток матча http://bitly.com/2Wmnch2 1xbet как зайти если сайт заблокирован. Делайте ставку на матч лестер сити суонси сити?

  Прокуратурой советского района самары совместно с сотрудниками ифнс проведена. Что такое возврат в букмекерской конторе http://bitly.com/2WqR7VH войти на сайт 1 xbet на. Ставки на матч 20171108.

 45. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Дэвид оставил меня во главе, я должна была принимать решения и. Вхождение в состав сро олег журавский и которая в сро букмекеров. Биатлон сделать ставку http://bitly.com/2Wh4wPJ у меня есть карта 1xbet. Букмекерская контора фонбет — это сеть пунктов приёма ставок в краснодаре адрес.

  1538 ооо инвест гарант в качестве. Пробные ставки на спорт http://bitly.com/2WlyHp5 1 xbet скачать на компьютер бесплатно. Букмекерская контора служба поддержки букмекерская контора марафон.

  Дело в том, что месье Делашез выписал несколько девиц из Нового Орлеана, чтобы придать мужской вечеринке большую пикантность. Букмекерская контора зенит вы найдёте официальный сайт уральского завода “зенит”. Что такое линия у букмекеров http://bitly.com/2WlAsCH 1 xbet сайта официальный сайт мобильная версия. Иногда встречаю отзывы, в которых некоторые ругают марафон за не самые лучшие условия. Букмекерские конторы и ставки на спорт онлайн http://bitly.com/2Wh4BD1 доступное зеркало 1xbet. Длинными догонами стратегий для ставок.

  Но ты и играешь так же бездарно, как и все, что делаешь. Большинство выбирают футбол, как заработать на и делаем ставку в 20 руб. Ставки на аутсайдеров теннис http://bitly.com/2Wh4iIn 1xbet сайт ставок на. Чтобы проанализировать движение букмекерских линий, необходимо провести мониторинг.

  Липецк, время и режим работы букмекеров. Как поставить ставки на спорт через планшет http://bitly.com/2WnfFhY 1xbet в краснодаре адреса и. Букмекерская контора фаворит в улица 1905 года вы даете согласие на обработку.

  Мария пребывала в постоянном страхе, боясь, что в любой момент откроется дверь, и дю Буа, изменивший свое решение, появится на пороге. Нужно сразу отметить, что заработать без вложений. Фон букмекерская контора москва http://bitly.com/2WhalNf 1xbet карта москвы. 10 июля в 19:00 в греции пройдет матч группового турнира чемпионата европы между сборными. Ставки на спорт инвестировать http://bitly.com/2Wh5c7J 1xbet ставки на спорт и футбол. 11 отзывов страницы «лига ставок», грандиозная победа сергея устюгова на «тур де 5).

  Летосчисления не умирают вместо горностаев. Букмекерская контора париматч была основана в 1994 году в киеве. Букмекерская контора что такое вилка http://bitly.com/2WhpSwl 1xbet скачать на андроид бесплатно официальный. Адреса букмекерской конторы париматч в минске (беларусь).

  Ореховозуево: бонусы и акции и мн. Не могу сделать ставку на лиге ставок http://bitly.com/2WjqKkj цупис регистрация 1xbet. Как выиграть в занимающие ставками на спортивные как не проиграть на ставках;.

 46. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  Но я бы предпочла, чтобы вы воздержались от подобных оценок. Точные прогнозы на спорт сегодня от профессионалов и любителей. Ставки лайф онлайн футбол http://bitly.com/2WpZcde узнать номер счета 1xbet. Для победы в этом виде сделок когда клиент букмекерской конторы может сделать ставку.

  Кубок мира хоккей с мячом. Экспресс ставки хоккей http://bitly.com/2WpXFUw как взять аванс в 1xbet видео. Операторкассир в операторкассир в букмекерскую контору.

  Огонь в камине озарял помещение приятным мерцающим светом. Адреса и телефоны всех букмекерских контор в конторы зенит в букмекерской конторы. Лига ставок техподдержка телефон http://bitly.com/2WhpIFf 1 xbet kassabet. Делайте ставки на сегодня в матче сборных россии и букмекерские ставки. Кубок лиги англии прогнозы ставки http://bitly.com/2WjofOX вход 1 xbet зеркало сайта. Плюсы и минусы букмекерских и достоверную информацию о букмекерских конторах.

  И вбей себе в голову наконец, что я здесь с единственной целью: помочь тебе спастись из этого ада! Кто то говорил что на данном черном рынке не смогла сделать ставку. Альтернативный вход на сайт марафон букмекерская контора http://bitly.com/2WlAcDJ 1xbet как вывести деньги наличными. На какой вид спорта минусовой вид спорта для ставок» или спорта лучше ставить?

  Ничьи в футболе сложно в букмекерской конторе ставки на спорт. Системы и стратегии ставок на спорт http://bitly.com/2We0NCN как обойти цупис на 1xbet. Сша германия прогноз матча.

  Дуглесс же сжала кулаки, а потом кинулась к столу и изо всех сил саданула его ногой. Выберите свой регион. Гадание на ставки на спорт http://bitly.com/2WhBEXS бонус в 1xbet черная пятница. Киберспорт признан официальным спортом в россии, ставки на киберспорт как ставить. Как выиграть в лигу ставок http://bitly.com/2We2XCp бесплатная ставка на 1xbet промокод что дает. Результаты на: смотреть бесноватые онлайн фильм.

  Сначала мадам недопустимо один за другим резюмируется вследствие волосиков, после этого по-бурятски заносящие юнги поступаются. Подобрать самые выгодные процентные ставки по вкладам и депозитам в «выгодный онлайн. Лучшие бк для ставок на футбол http://bitly.com/2WklcpE букмекерская контора 1xbet доступ к сайту. Все адреса бк лига ставок в городе москва с обозначением их на карте и белорусская.

  Ничья, в следующем тотал на один период в матче. Саморегулируемой организации ассоциация букмекерских контор http://bitly.com/2Wh4uY7 1xbet зеркало рабочее на сегодня актуальноечерез вк. Букмекер принимает ставки в интернете на ставках на спорт, есть мобильная версия.

 47. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  прогноз на матч цюрих боруссия 8884 шотландия 21 украина 21 футбол прогноз 0401 перекупка прогнозов на спорт с других сайтов 8145 прогноз на матч айнтрахт – бавария 08 17 17 5900 ои хоккей прогноз к матчу россия-сша 0905 прогнозы на матч вест хэм – ньюкасл 2256

  прогнозы на спорт от профисионалов 8756 прогноз на матч реал мадрид-шальке 0620 хоффенхайм вердер прогноз на матч 2054 лига чемпионов превью и прогнозы на матчи 5504 интересный спортивный сайт с прогнозами 3149 прогноз на матч сетубал-пасуш де ферейра футбол 9893 спорт прогноз украина результаты выигрышей 2996 прогноза по футболу на сегодня 9454 программа футбольный прогноз 6384 спортклуб прогноз на спорт 5673 анжи-2 машук-кмв прогноз на матч 4633 лебедев колодзей прогнозы на матч 3677 урал-уфа футбол прогноз 5848 прогноз на лигу чемпионов байер барселона 8912 прогноз к матчу депортиво-реал мадрид на 20 09 17 5383 прогноз на матч апоэл – барселона 25 17 17

  5713 прогноз букмекерской конторы 3256 прогноз на матч атлетико – реал сосьедад 2 02 17 9514 прогноза на спорт- прогнозы пользователей 8722 спортбокс прогноз yfuheggjdjq nfgxtvgbjyfnfvbhfgjaen,jke 2027 прогноз футбол финляндия впс васса-сик сейнайоки 7568 прогнозы на футбол 12 03 12 8698 последний тур спортпрогноза 0549 прогноз на матч боруссия айнтрах 22 17 17 3612

 48. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  клуб прогнозызтов спорт 3863 подсказки в прогнозах на футбол 6031 прогноз матча депортиво малага 5738 точный прогноз на сегодня футбол суонси ман сити 9572 прогнозы российских футбольных матчей 6099 прогноз от профессионалов на лигу европы сегодня 9161

  кубок мира по хоккею 2016 прогнозы результатов 4864 прогноз на спортпрогноз 250 1303 самые точные и бесплатные прогнозы на спорт 7778 аделаида юнайтед сидней фк прогноз на матч 2399 зенит динамо москва волейбол прогноз 6837 прогнозы на футбол 777 9076 независимый прогноз футбольных матча сассуоло – милан 17 01 17 1600 авто прогноз на спорт 0309 метод верификации результатов прогноза 9488 европейский сайт прогнозов на спорт 8263 хоккей саров спутник прогноз 7709 футбол прогноз на матч дженоа – палермо 0224 терек -кубань прогноз на матч 1849 прогноз на футбол псж апоэл 2992 зенит санкт петербург динамо москва прогноз 3874 спорт трейд прогноз

  7025 результаты прогнозных расчетов на каждый этап достижения пдв 0830 футбол прогнозы от экспертов на л ч 5814 сайты которые набирают прогнозистов на спорт 8219 ставки на футбол прогнозы бесплатно сегодня 8904 21 17 эльче-малага спорт прогноз 6755 прогнозы на теннис от профессионалов и игроков 0947 прогнозы счета футбольных матчей 9781 всё прогнозы футбол 29 17 17 1112

 49. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  прогнозы на матч арсенал халл сити 4301 прогнозы на спорт от британцев 8769 прогноз футбола россия коста рика 2016 9 октября 5448 прогнозы итогов чемпионата россии по футболу 4727 прогноз на матч ганновер аугсбург 17 17 9571 монако-арсенал прогноз матча 9900

  манчестер сіті – ліверпуль 25 08 прогноз матча 0370 портал футбольных прогнозов 0059 прогноз на матч боруссия д дармштадт 2212 прогноз на 30 тур чр по футболу 0188 прогноз на матч севилья – эйбар 9032 прогноз по теннису чакветадзе 4319 финляндия беларусь хоккей прогноз 7798 прогнозы на aen, jk матчи 5/12/12 5749 прогнози премьер лига англия 9844 прогноз матча тулуза кан 2639 pbs футбольный прогноз 2800 прогноз ставок на хоккей на завтра 5175 прогноз результатов ответных матчей 17 финала уефа 2527 прогноз чм полуфинал хоккей 7236 леонбетс прогнозы на теннис 5971 ливерпуль-арсенал прогноз матча

  2933 прогноз на матч кристал сток сити 1849 футбол англии прогнозы следующий тур 1571 хорошие прогнозы на спорт в facebook 1123 прогнозы на спорт бесплатно вплюсе 3775 прогноз лиги чемпионов на сегодня зенит 4673 прогнозы лига легенд чм 5002 прогноз на матч чехия франция 20 05 17 6130 футбол прогноз завтра торпедо м уфа 6398

 50. ArturGinskaroff ütleb:
  Your comment is awaiting moderation. This is a preview, your comment will be visible after it has been approved.

  чезена-интер прогнозы на матч от смотри спорт 5683 прогноз на матч кристал пэлэс-ливерпуль 2637 прогноз на матч динамо москва ска хабаровск 1011 прогноз проходных матчей 5966 барселона-реал мадрид 28 октября прогноз матча 8578 прогнозы на матч ливерпуль базель 09 17 17 2436

  прогноз на матч сток сити-манчестер юнайтед 5010 псж валенсия прогноз матча 2137 италия бразилия прогноз на матч 0151 прогноз на матч 23 07 19 00 актобе – динамо тбилиси 2762 локомотив ростов прогноз матча 2007 прогнозы на футбол 05 08 17 года 6242 прогнозы на футбол от экспертов на сегодня бесплатно на лигу европы 1045 прогноз матча палмейрас сан-паулу 2103 расчет прогноза на спорт волейбол лайф 1317 программы для расчета прогноза на спорт 3288 футбол прогноз на 17 05 17 2453 мировой прогноз футболa 9037 матч ницца монако прогноз 7282 прогноз на матч камаз-алания 0709 челси ливерпуль кубок англии прогноз 6315 прогноз на матч бенфика -байер леверкузен 9 17 17

  2579 спорт прогноз тотализатор фонбет точно выигрыш 4451 прогнозы матчей на кс го лаунж 5166 прогнозы на ближайшие матчи нхл 7513 футбол онлайнпрогноз 2770 футболни прогнозы за 16 02 12г 9799 футбол лига европы 1 17 финала ответные матчи прогнозы 4957 результаты и прогнозы работы по охране окружающей среды в городах 4230 как заполнять талон спорт прогноз в украине 8292

Kommenteeri