kiri.karule@gmail.com | +372 5330 2922

Toitumine matkal

< Tagasi

Ma toitun matkal lihtsalt.

HOMMIKUSÖÖGIKS on mul tavaliselt kaerahelbe- või mitmevilja puder. Sest see annab energiat ning on lihtne valmistada. Moosi kasutan ka, sest muidu viskab lihtsalt pudrust varsti kopa ette.

LÕUNASÖÖK on matkal selline kiire, sest väärtuslikku valget aega ei saa raisata. Seega tavaliselt tarbin lõunaks energiarikast sodi (pähklid, šokolaad, rosinad, mandlid jne) ning et soolast ka oleks, siis kipub mul kotis olema mõni tuunikala või lõhe. Pasteedina ja tuubis.

ÕHTUSÖÖK – on tihti päeva kõige põhjalikum, sest siis on kõvasti aega. Makaroniroad ja riisiplägad erinevates variantides. Liha tuleb tavaliselt konservidest. Soovitan “Rannarootsi” lihakonserve omas mahlas. Sest seal on liha ka sees. Olenevalt reisi tüübist ja koti kaalust võib igasuguseid asju lisamiseks kaasa võtta. Ja menüüd mitmekesistada.

Kõrgemates tippudes kasutame ka nn “Adventure food`i”. Aja vesi keema, vala pakki ning peale segamist tuleb umbes 5 minutit oodata ning ongi valmis. Ja toidukordade vahel on tore haugata näiteks müslipulka, et energia ja motivatsioon otsa ei saaks.

Ma millalgi kirjutan toidust veel.