kiri.karule@gmail.com | +372 5330 2922

Kuidas ennast mitte lõhki osta

< Tagasi

Ma soovitaksin alustada oma matkamisi madalamate mägedega. Esiteks on see hea selles mõttes, et siis saad matkamise põhitõed enne kõrgemale minemist rahulikult selgeks teha. Ja teiseks saab vaikselt alustades varustust täiendada samamoodi tasapisi – esimesel korral on suurematest ostudest kõige olulisemad head saapad ja piisavalt soe magamiskott. Edaspidi saab oma varustust aga ikka ja uuesti täiendada ja parandada. Minu esimesed matkad olid tegelikult tundmatu firma saabastega ja täiesti tavaliste igapäevaste riietega. Kaalusid rohkem ja ei olnud nii head, kuid ma sain hakkama. Kõrgemale minnes hakkavad raskused ja head omadused aga vahel dikteerima, et kes jõuab tippu ja kes mitte.

Kui aga mingil põhjusel saab Sinu esimeseks tipuks kohe kõrge ja tehniline, siis soovitan ma lihtsalt suhelda oma grupijuhi ja matkakaaslastega, sest tavaliselt on võimalus varustust (eriti tehnilist) teistelt ronijatelt laenata.

Samas – suhtuge mõistvalt ka sellesse, kui teile teatud asju ei laenata. Sest tegemist on kallite vidinatega ning mõnel inimesel on laenamisega väga halvad kogemused. Ning näiteks karabiine välja laenates omanik ise ei näe, kuidas neid vahepeal hoitud on ning seetõttu ei tahaks ta hiljem väga oma elu ja tervist selle laenus käinud karabiini külge riputada.